ВИКОНКОМ ЗАТВЕРДИВ ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ -21

22 грудня відбулося засідання виконавчого комітету Великодимерської селищної ради, на якому 11 з 14 присутніх членів виконкому проголосували за одне із найголовніших на сьогодні питань – затвердили проект бюджету Великодимерської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік.

Проект бюджету презентувала начальник Управління фінансів Оксана Косенко. Отже, загальний кошторис громади у 21-му році складатиме трохи більше 292 мільйонів гривень. Для порівняння: у 2020 році бюджет мав меншу цифру – 218 млн.

Власні надходження наступного року вимірюються цифрою у 187,6 млн., цього року – 127 млн. Решта – то субвенції з державного та обласного бюджетів, трансферти. Це – понад 99 млн.

Щодо надходжень, то левову пайку, як і раніше, складає податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Наступного року він складе 115,5 млн. (у 20-му – 93,2 млн.). На другому місці за сумою надходжень знаходиться єдиний податок - понад 23 млн. Більше 12 млн. очікується від акцизу.

Це якраз та сума, щодо якої були побоювання, адже у Верховної Ради був намір забрати сплату акцизу в частині за пальне до держбюджету. Однак, ці надходження до місцевих бюджетів вдалося захистити.

Щодо витрат, то вони затверджені на суму запланованих сум податків, тобто бюджет передбачається бездефіцитним. Цікаво, що майже 70% коштів підуть на освітянські заклади.

Остаточне слово щодо ухвалення бюджету – за депутатами селищної ради. Сесія планує розглянути це питання у четвер, 24 грудня.

Окрім цього, виконком затвердив проект Програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку громади на 2021 рік, та ряд інших важливих питань. Серед яких – затвердження списків дітей, котрі мають право на безоплатне харчування в школах та дитсадках на І квартал наступного року. Також члени виконкому проголосували за надання одноразової матеріальної допомоги на потреби лікування мешканцям громади. Позитивне рішення ухвалене щодо понад 30 осіб з різних населених пунктів на загальну суму 182 тисячі гривень. Сума одноразової допомоги коливається в межах від 10 тисяч до однієї тисячі.

Поділитися: