Відкриті дані

Відкриті дані — це концепція, за якою певні дані мають бути вільними для використання та розповсюдження будь-якою особою з будь-якою метою.

Часто термін використовується для позначення концепції «Відкриті державні дані», що є інструментом оцінки та контролю роботи влади та держави. В Україні для позначення відкритих державних даних використовується формулювання «публічна інформація у формі відкритих даних».

Єдиний державний веб-портал відкритих даних data.gov.ua — український урядовий веб-сайт, який розпочав роботу у квітні 2014 року.

Портал створено на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Портал призначено для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних (т. зв. «наборів даних») та передбачає доступ до інформації органів державної влади та місцевого самоврядування з можливістю її наступного вільного використання (у тому числі в комерційних цілях) за умови обов’язкового посилання на джерело отримання такої інформації

Виконавчий комітет Великодимерської селищної ради представляє набори даних, опубліковані у формі відкритих даних, з якими можна ознайомитись за посиланням: https://data.gov.ua/organization/vykonavchyi-komitet-velykodymerskoi-selyshchnoi-rady-brovarskoho-raionu-kyivskoi-oblasti.

Координацію та контроль за оприлюдненням наборів даних у формі відкритих даних здійснює відділ документообігу, звернень громадян. внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ виконавчого комітету Великодимерської селищної ради.

Поділитися: