Гордість громади

ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ

Волоха Петро Федосійович

Народився 27 грудня 1939 року у селі Плоске Броварського району.

Освіта вища. 1962 року закінчив Українську сільськогосподарсььку академію. Кандидат економічних наук.

Директор держплемзаводу “Плосківський” з 1986 року. За видатні виробничі досягнення нагороджений двома орденами Леніна (1973,1976 роки), двома орденами “Знак пошани” (1966, 1970), орденами «За заслуги ІІІ ступеня» у 1998 р., «За заслуги ІІ ступеня» у. 1999 р.

У липні 1986 року йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці зі врученням третього ордена Леніна та Золотої медалі “Серп і молот”. За вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва в незалежній Україні нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ та ІІ ступенів. Загальний стаж роботи 50 років, з них 40 – у «Плосківському».

У 2002 року Петру Федосійовичу присвоєно звання “Почесний громадянин Броварського району”, вручено нагрудний знак встановленого зразка та диплом.

У листопаді 2020 року Петро Федосійович помер.

Пильтяй Марія Захарівна

Народилася 16 січня 1932 р. у селі Русанів Броварського району.

Доярка радгоспу “Русанівський” із 1950 року. Доглядаючи групу корів – первісток, частину з якої сама викохала, роздоїла їх, довела надій від кожної корови майже до 4000 кілограмів молока. У 1958 році удостоєна ордена Леніна. За сумлінну працю, досягнення високих показників по надоях молока в 1966 році була нагороджена орденом Леніна та Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці. У 1972 році відзначена третім орденом Леніна. Неодноразово була делегатом Всесоюзних партійних з’їздів. Працювала бригадиром молочно-товарної ферми, неодноразово була депутатом обласної, районної ті сільської рад. Вийшовши на заслужений відпочинок, не полишила активного способу життя: спілкується зі школярами, займається домашнім господарством.

У 2002 року Марії Захарівні присвоєно звання “Почесний громадянин Броварського району”, вручено нагрудний знак встановленого зразка та диплом.

Анатолій Бочкарьов

Народився 13 серпня 1956 року в смт Велика Димерка. Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут у 1986 році.

Свою трудову діяльність розпочав у 1973 році слюсарем-складальником Київського радіозаводу. Після служби в армії працював водієм, помічником бригадира, керуючим віддулком радгоспу «Великодимерський».

У червні 1982 року обраний заступником голови Великодимерської сільської ради, З грудня 1985 року по жовтень 2000 року – голова Великодимерської сільської ради. З 2000 по 2015 рік – беззміниий голова Великодимерської селищної ради. З 2015 року і по нинішній час – голова Великодимерської об’днаної територіальної громади.

За час його керівництва село Велика Димерка перетворилося у селище, незрівнянно збільшився економічний потенціал населеного пункту, завдяки створеному тут сприятливому інвестиційному клімату, на території селища з’явилися й успішно працюють такф потужні інвестори як світова корпорація «Кока-Кола», ВАТ «Мономах», підприємства «РАбен-Естейт», товариство «Промисловий парк», «Земельний союз» та багато інших.

Невпізнано змінилося і саме селище, його соціальна інфраструктура.

У 2017 році завдяки ініціативній позиції, активній та цілеспрямованій роботі Анатолія Бочкарьова та його команди була створена Великодимерська об’днана територіальна громада. За дуже короткий період громада стала однією з найкращих та найпотужніших в Україні. Триває динамічний розвиток громади.

Анатолій Бочкарьов нагороджений відзнаками Київської обласної держадміністрації, Броварської райради та райдержадміністрації. Також він нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня», є повним кавалером відзнаки Броварської райради «Знак пошани» І, ІІ, ІІІ ступенів.

Рішенням 11 сесії Броварської районної ради від 20 вересня 2011 року за №194 Анатолію Бочкарьову присвоєно звання «Почесний громадянин Броварського району».

Анатолій Косенко

Народився 10 січня 1950 року у с. Велика Димерка Броварського району

Освіта вища, закінчив Українську сільськогосподарську академію у 1986 році.

Працював столярем, після служби в армію та згодом – закінчення Майнівського радгоспу-технікуму почав свою роботу у радгоспі «Великодимерський» на посаді бригадира овочевої бригади. З 1975 по 1981 роки – керуючий відділком ім.Кірова радгоспу «Великодимерський». У березні 1981 року обраний головою виконкому Великодимерської сільської ради. 1985-1995 рік – директор радгоспу «Гоголівський» Броварського району. З 1995 по 2005 роки – перший заступник голови Броварської районної державної адміністрації. З 2005 року – генеральний директор ТОВ «Ізотерм» (Гоголів). Обирався депутатом Київської обласної ради, Броварської райради, Гоголівської та Великодимерської сільських рад. Загалом депутатський стаж Анатолія Косенка складає 36 років.

Заслужений працівник сільського господарства України, нагороджувався відзнаками Київської обласної ради, облдержадміністрації, кавалер ордену Броварської райради «Знак пошани» І, ІІ, ІІІ ступеня.

Рішенням 20 позачергової сесії Броварської райради від 18 вересня 2012 року за №360 Анатолію Косенку присвоєно звання «Почесний громадянин».

Ніна Федірко

Народилася 3 травня 1937 року в у Бобровиці Чернігівської області.

Освіта вища, закінчила Київський педагогічний інститут ім. Горького.

Трудову діяльність розпочала у 1957 році вчителем молодших класів, керівником гуртка народної самодіяльності та художньої вишивки. Стала ініціатором створення кількох фольклорних гуртків у Великій Димерці. Завжди вела активну громадську роботу. Нині є заступником керівника ветеранської організації Великої Димерки, одним з ініціаторів створення кімнати патріотичного виховання.

У своїй роботі як вишивальниця Ніна Федірко використовує 180 вишиванок. Внесла дуже вагомий внесок у розвиток цього мистецтва в Україні. Є автором кількох сотень робіт. Носить звання Заслуженої майстрині народної творчості України.

Ніна Федірко та її робота – вишитий більш ніж семиметровий рушник Броварського району – увійшли до Книги рекордів України.

За високі досягнення у роботі народна майстриня, педагог отримала також звання «Відмінник народної освіти», старшого вчителя та вчителя-методиста, методиста-кореспондента Інституту удосконалення вчителів ім.Грінченка. Ніна Федірко нагороджена Орденом Почаївської Ікони Богодородиці, медалями «20 років Незалежності України», «Патріот Київщини», «Патріот України», «За трудову доблесть» та іншими відзнаками.

Ніна Федірко кавалер Почесної відзнаки Броварської райради «Знак Пошани» ІІІ, ІІ ступеня.

Рішенням 28 чергової сесії Броварськоїх районної ради від 12 вересня 2013 року за №537 Ніні Федірко присвоєно звання «Почесний громадянин Броварського району».

Валентин Багнюк

Народився 30 вересня 1962 року у смт Велика Димерка.

Освіта – вища. Закінчив Київський медичний інститут ім.О.Богомольця у 1986 році.

Трудовий шлях розпочав у Броварському районі лікарем-хірургом, у 2009 році призначений і донині працює головним лікарем Броварської центральної районної лікарні. Лікарня, керована Валентином Багнюком займає призові місця серед подібних медичних закладів у Київській області: 20010 рік – 2 місце, 2009, 2011 та 2013 роки – 1 місце.

Атестования на вищу категорію з організації та управління охорони здоров’я та вищу категорію по хірургії. ЗА високі досягнення у праці присвоєна звання «Заслужений лікар України».

Повний кавалер відзнаки Броварської райради «Знак Пошаник» І, ІІ, ІІІ степеня.

Рішенням 28 чергової сесії Броварської районної ради від 21 серпня 2014 року за №671 Валентину Багнюку присвоєно звання «Почесний громадянин Броварського району».

Віктор Постол

Народився 16 січня 1984 року в смт Велика Димерка.

Освіта середня спеціальна. Закінчив Броварський спортивний колекдж. Професійний боксер.

Боксом почав займатися у Великій Димерці. У 2007 році перейшов з любительської категорії у професіональний бокс. За період з 1.12.2007 р. по 3.10. 2015 року провів 28 переможних боїв на професійному ринзі.

3 жовтня 2015 року в американському місті Карсон (Каліфорнія) відбувся поєдинок за звання чемпіона світу у першій напівсередній вазі між Віктором Постолом та аргентинцем Лукасом Маттісе. У 10-му раунді точним і сильним ударом Віктор Постол відправив свого суперника в нокаут і здобув високе звання чемпіона світу з боксу за версією WBC. Таким чином, вихідець з Великої Димерки, Броварщини став третім в історії українського боксу, хто домігся такого потужного результату.

За сумлінне та бездоганне служіння українському народу, вагоме досягення у професійному спорті, великий особистий внесок у розвиток Броварщини, підвищення іміджу як району, так і країни в цілому рішенням 53 позачергової сесії Броварської районної ради від 6 жовтня 2015 року за №860 Віктору Постолу присвоєно звання «Почесний громадянин України».

Микола Теплюк

Народився 4 листопада 1957 року. Проживає у смт Велика Димерка.

Освіта вища. Закінчив Чернігівський педагогічний інститут ім. Т.Шевченка у 1983 році, Інститут післядипломної освіти керівників і спеціалістав агропромислового комплексу у 2002 році.

Трудову діяльність після служби в армії розпочав у 1977 році на посаді інструктора спорту в радгоспі «Великодимерський». Працював учителем фізвиховання у Великодимерській ЗОШ. Цьому напрямку віддав 14 років свого життя. Однак, по-справжньому знайшов себе в сільському господарстві. З 1993 по 1996 роки був заступником директора радгоспу «Великодимерський», з 1998 по 2001 роки очолював КСП ім.Мічуріна.

З 2001 року і по сьогодні – директор ТОВ «Сад». Зарекомендував себе принциповим, висококваліфікованим, енергійним та знаючим керівником, добрим господарем. Є наставником для молоді, користується авторитетом в районі, в області.

За сумлінну працю має відзнаки Броварської райради та райдержадміністрації, Київської облдержадміністрації, Міністерства агропромислового комплексу.

Повний кавалер відзнаки Броварської районної ради «Знак пошани» І, ІІ, ІІІ ступеня.

Рішенням 48-ї чергової сесії Броварської районної ради від 18 вересня 2018 року за №610-48-VII Миколі Теплюку присвоєно звання «Почесний громадянин Броварського району».

Борсук Олександр Миколайович

Народився 21 вересня 1961 року в с. Воронинці Оржицького району Полтавської області.

Освіта – вища. У 1985 році закінчив Українську сільськогосподарську академію. Вчений агроном.

Розпочав свою трудову діяльність у 1985 році на посаді старшого агронома-овочівника радгоспу “Русанівський”. З 1996 – заступник директор радгоспу. У 1998 році призначений тимчасово виконуючим обов’язки голови КСП “Русанівське”, а з 2000 року – директор Агропромислового товариста з обмеженою відповідальністю “Русанівське”. У 2002 році очолив колектив працівників ПП “Русанівське”.

Олександр Миколайович зумів використати високий потенціал сільськогосподарської галузі та вжити належних організаційно-виробничих заходів для успішної роботи підприємства, що в свою чергу призвело до нарощування обсягів виробництва.

Нагороджувався Подяками Броварської райради, голови Броварської райдержадміністрації, голови Київської облдержадміністрації, міністра Аграрної політики України, грамотами Київської облдержадміністрації, Київської міськдержадміністрації та іншими відзнаками.

Рішенням 62 чергової сесії Броварської районної ради від 24 вересня 2019 року за №829-62-VІІ, Олександру Миколайовичу присвоєно звання «Почесний громадянин Броварського району», вручено нагрудний знак встановленого зразка та диплом.

Поділитися: