Представники Великодимерської селищної ради взяли участь у тренінгу «Кейс-менеджмент». Він був спрямований на підвищення компетенції спеціалістів та фахівців із соціальної роботи щодо здійснення соціальної роботи в громаді та оцінки потреб сім'ї чи особи в процесі ведення випадку.
Тренінг провела Людмила Пона – начальниця відділу методичного забезпечення Черкаського обласного центру соціальних служб, яка має більше 20 років досвіду в соціальній сфері, а також є експертом, тренером та фасилітатором багатьох освітніх проектів, пов’язаних із захистом прав дітей й роботою із соціально вразливими та такими, що потрапили в складні життєві обставинами, категоріями людей.
Нагадаємо, тренінг відбувся в рамках проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», що впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) України й участь в якому бере Великодимерська громада.
Тренінг, який проходив впродовж двох днів, був надзвичайно насиченим. На ньому розглядалися теми: критерії згуртованості та безпечності громади, роль та завдання надавачів послуг , суб’єктів соціальної роботи громади в цілому в тому, що стосується роботи з родинами з дітьми.
Це – загальні, теоретичні теми. Також на тренінгу було багато практики. Розглядали питання ведення випадку та конструювання алгоритму дій під час роботи, який визначається Постановами Кабміну України. Вчилися оцінювати потреби сім'ї та людини, яких можна віднести до категорій вразливості або таких, що потрапили в складі життєві обставини. Також вчилися відрізняти потреби (те, що є для людини глибинним, внутрішнім) від проблем, які вона озвучує «на поверхні». Визначали складність випадку, відповідно до нормативної бази, й вчилися мотивувати підопічних до внутрішніх змін, а також відшукувати сильні сторони людини, яка потрапила у складні життєві ситуації. Навчалися роботі з кейсами – послідовністю дій під час ведення випадку, яка сприяє ефективності роботи.
Після проходження тренінгу його учасники отримали сертифікати.