06 квітня 2024р. Бобрицька гімназія приймала гостей із 10 регіонів Україні на Магістральній (не)конференції mini - EdCamp Bobryk. Тема її – «Освітній фандрейзинг на практиці. Встигни на потяг змін».
Для тих, хто, як кажуть, не в темі: фандрейзинг – це залучення сторонніх ресурсів для реалізації соціально значущих завдань, культурних проектів або підтримки існування організації. Процес сбору коштів передбачає пошук потенційних пожертвувачів, якими можуть бути як фізичні особи, так і компанії.
Отже, у Бобрицькій гімназії на Магістральній (не)конференції розглядалися такі важливі теми, як залучення грантових коштів, донатів на розвиток освіти й загалом і свого освітнього закладу зокрема. Цим досвідом – немалим і дуже успішними, ділилася команда Бобрицької гімназії, яку очолює менеджерка Тетяна Куць. Адже освітній заклад за останні два роки зміг залучити чимало коштів для розвитку гімназії, а також знайти велику кількість друзів та партнерів, які допомагали їм в цьому. Про що свідчить ціла стіна із розташованими там табличками – «дошками співпраці», яку можна побачити у фойє закладу.
Але для початку трішки історії, яка передувала підготовці до Магістральної (не) конференції. Адже, насправді, все не так просто, як здається.
Для того, щоб стати організатором та приймаючою стороною освітнього заходу необхідно було пройти конкурс і заповнити заявку із питаннями – аж на 13 сторінок. А також написати мотиваційного листа, де чітко та ясно мотивувати й пояснити: чому саме цей освітній заклад вартий того, аби прийняти у своїх стінах майже 100 освітян із різних куточків країни . І не просто освітян, а спрямованих на зміни, запальних та енергійних, драйвових «білих ворон» (так самі себе називають учасники (не) конференції), які «хворіють» питаннями реформування освіти. Також участь у (не) конференції взяли й представники місцевого самоврядування, яким цікава тема змін, і не лише в освітній сфері. Менеджерка гімназії каже: в тому, що освітній заклад вдало пройшов відбір величезна заслуга всієї команди освітнього закладу.
Участь у заході взяли чимало спікерів Бобрицької гімназії: Інна Ганжа та Алла Денисова – вчительки молодших класів ділилися секретами впровадження СЕЕН у закладах освіти, Максим Виноградов – вчитель трудового навчання розповів, як застосовувати методи арт-терапії під час уроків. Олена Дарага – заступник директора із навчально-виховної роботи провела майстер-клас із розпису пряників. Юлія Завєдєєва - вчитель молодших класів, поділилася методикою використання ігрових технологій «Лего» під час уроків.
Також ділилися своїм педагогічним досвідом, надбаннями та баченням запрошені гості: Ольга Гурська, кандидатка педагогічних наук, т.в.о. директора приватної школи, сертифікавана тренерка СЕЕН, освітня експертка з темою «СЕЕН-політ. Беремо курс на стійкість і благополуччя», Надія Білоусова, доцентка кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, тренерка ГО "Освіторія" з темою «Робототехніка з Едісоном - це просто!», Ростислав Перехожук , амбасадор бренду Unique Shool м.Києва, «Мандруючий вчитель», засновник проєктів «Чудеса навколо нас» та «Зростаємо разом» з темою «У чому полягає істинна магія STEAM у початковій школі» та багато інших.
Менеджерка гімназії Тетяна Куць розповідає: цей захід став чарівним засобом «перезавантаження» для всієї команди, адже спілкування з однодумцями завжди заряджає. Крім цього такі (не)конференції – це можливість поповнити свою педагогічну скарбничку новими знаннями та цікавими методичними «родзинками».
І, звісно, дуже приємним був той факт, що учасники (не)конференції зафіксували разючі позитивні – як зовнішні, так і внутрішні мотиваційні зміни, які за останній час відбулися з освітнім закладом і його командою.
Далі буде...