лекції для вчителів та учнів Великодимерського ліцею та Гоголівського ліцею на тему: «ВАКЦИНОВАНИЙ-ЗНАЧИТЬ ЗАХИЩЕНИЙ!», «ПЕРЕМОЖЕМО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ!»

01.04.-02.04.2024р КНП «ЦПМСД» Великодимерської селищної ради було організовано та проведено лікарем-педіатром Гоголівської амбулаторії ЗПСМ Савеленко Анжелою Володимирівною лекції для вчителів та учнів Великодимерського ліцею та Гоголівського ліцею на тему: «ВАКЦИНОВАНИЙ-ЗНАЧИТЬ ЗАХИЩЕНИЙ!», «ПЕРЕМОЖЕМО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ!»

Поширення туберкульозу набуло характеру епідемії.

Пам'ятаємо, що туберкульоз(ТБ) - виліковна хвороба. За умови своєчасного звернення до лікаря буде проведене своєчасне лікування і туберкульоз можна вилікувати.

Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз, необхідно вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок, регулярно займатись фізичними вправами. Харчування має бути збалансованим, багате білками та вітамінами.

ВАКЦИНА для профілактики туберкульозу -БЦЖ.БЦЖ (бацила Кальметта-Герена) - жива вакцина, призначена для захисту немовлят і дітей молодшого віку проти найбільш важких форм ТБ, таких як туберкульозний менінгіт та міліарний (поширений, генералізований) туберкульоз. БЦЖ застосовують у багатьох країнах з високою поширеністю ТБ для захисту дітей від цих форм туберкульозу.

Діти повинні отримати 1 дозу вакцини БЦЖ на 3-5 день після народження. Це рекомендований вік для вакцинації, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені. Хоча вакцинація БЦЖ не є ефективною проти всіх форм туберкульозу, вона попереджає розвиток важких форм дитячого ТБ. Саме тому БЦЖ рекомендована для дітей в Україні.

Досягнення вакцинації-щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2,5 млн дитячих життів.

Колективний імунітет. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом.

Календар щеплень.В різних країнах до Національного календаря щеплень включені різні інфекційні хвороби, для запобігання яких проводиться вакцинація. Перелік цих хвороб залежить від рівня інфекційної захворюваності в країні, фінансових можливостей, доведених наукою доказів, щодо доцільності та ефективності вакцин, рекомендацій фахівців тощо.

Зверніться до свого педіатра або сімейного лікаря, щоб отримати безоплатне щеплення.

Як ви можете дізнатися більше?

ГО «Українська Академія Педіатрії» (http://uapeducation.org.ua)

ГО «Східно-українська академія педіатрії» (http://euap.org.ua)

ГО «Батьки за вакцинацію» ( http://bzv.org.ua)

ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» (http://vadi.org.ua)

ГО «Медичний проектний центр» (https://www.facebook.com/MedProjectCenter)

ГО «Інфекційний контроль в Україні» (http://www.infection-control.com.ua)

ГО «M-Gate» (https://www.m-gate.org/ua)

Поділитися:
Актуальні новини
03.07.2024 14:10
Відбулось друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади
Стратегія – це основний документ для реалізації соціально-економічного розвитку громади, який визначає напрямок розвитку громади, служить базою для розробки проєктів та програм. Основним завданням…
03.07.2024 12:52
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
03.07.2024 12:48
Ботулізм і його профілактика
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову…
03.07.2024 10:58
Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії квітень - червень 2024 р.
daydzhet-kviten-cherven-2024-r.pdfПостанова Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2024 р. №385 Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які…