Створення стратегії розвитку системи освіти Великодимерської громади та умов для навчання дітей у дистанційному/змішаному форматах. Над цим Великодимерська селищна рада працюватиме спільно з громадською спілкою “Ре:Освіта” відповідно до Меморандуму, що сторони підписали у жовтні 2023 року.
Співпраця відбуватиметься за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
На першому етапі проєкту буде проведено масштабне опитування серед освітян, батьків школярів та учнів громади. Саме на основі інформації, зібраної в його межах, і планується створення стратегії розвитку освіти громади.
“Фактично ми маємо запропонувати, яким чином надалі формуватиметься єдиний освітній простір громади, якою має бути мережа закладів освіти, а також забезпечити адвокацію цих змін. Досвід Великодимерської громади ми також надалі хочемо поширити для використання іншими деокупованими територіями, що постраждали внаслідок війни”, – повідомила голова правління ГС «Ре:Освіта» Лілія Гриневич.
Крім експертної допомоги проєкт передбачає також матеріальну.
“Зокрема, завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження” ми допоможемо громаді обладнати простори для навчання учнів у змішаному та дистанційному форматах. Обиратимуться саме ті заклади, де необхідна буде додаткова підтримка в забезпеченні доступу до навчання”, – зазначає виконавча директорка ГС “Ре:Освіта” Олена Заплотинська.
Із дня деокупації Великодимерська громада робить усе можливе, щоб залучити максимум ресурсів для свого відновлення.
“Завдяки спільній роботі ми змогли залучити значну допомогу для відновлення освітньої системи громади. Однак попереду ще дуже багато роботи. Впевнений, що завдяки цьому проєкту ми зможемо правильно спланувати наш розвиток та використати максимум можливостей, щоб створити комфортні умови для життя та розвитку наших мешканців”, – додав заступник селищного голови Великодимерської селищної ради Олександр Куценко.