-
-
-
- Зустріч голов МЗС країн ЄС у Києві
-
-
2 вересня в Києві відбулося засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС. Рада міністрів закордонних справ об’єднує голів МЗС усіх 27 країн ЄС - це одна з конфігурацій Ради ЄС, яка разом із Європейським парламентом є законодавчим органом Євросоюзу. Це перше в історії засідання Ради ЄС із закордонних справ за межами Євросоюзу. Керівники європейської дипломатії не побоялися провести своє засідання у воюючій країні. Рішення про скликання Ради ЄС у Києві - це вияв підтримки та солідарності з українським народом, який бореться за свободу і європейське майбутнє. Вчинок європейських дипломатів засвідчив, що майбутнє України в ЄС, який, за словами глави МЗС Німеччини Анналени Бербок, простягатиметься від Лісабона до Луганська. Підтримка України Євросоюзом - це глобальна відсіч авторитаризму, адже інші диктаторські режими уважно спостерігають, чим завершиться російська агресія проти України.
-
-
-
- Випадки відмови від участі в агресії російськиї військових
-
-
За повідомленнями ЗМІ, старший лейтенант авіаційної ескадрильї Росгвардії Гавриченко, перебуваючи на відпочинку в ОАЕ, попросив про захист у посольства США та заявив про небажання воювати проти України. Російські військовослужбовці усвідомлюють, що беруть участь у несправедливій війні та виконують злочинні накази. Кожна людина може самостійно обирати - продовжувати служити злу чи перейти на бік добра. Аргументація “я лише виконував накази” не є виправданням для воєнних злочинів. Приклад капітана Максима Кузьмінова, який перегнав вертоліт Мі-8 в Україну, засвідчує, що можливість зробити правильний вибір є. Треба лише нею скористатися. Відмова від участі у війні з Україною - не зрада і не боягузтво, а вчинок, який буде позитивно оцінений співвітчизниками після краху тоталітарного режиму в РФ. Україна і Захід готові та спроможні захистити російських військовослужбовців від помсти диктаторського режиму, надати матеріальну допомогу і гідні умови життя.
-
-
-
- Забезпечення стійкості в осінньо-зимовий період
-
-
Росія намагається зламати волю українців до спротиву агресії та не гребує засобами терору проти мирного життя наших громадян. Минулої зими терористичними атаками на об'єкти енергетичної інфраструктури ворог намагався позбавити українців тепла і світла. Цього року він спробує зробити це знову. Спільними зусиллями українці витримали всі ворожі атаки. Завдяки подвигу сил ППО, енергетиків, рятувальників, взаємопідтримці та допомозі союзників України, плани ворога були зірвані. Україна врахувала досвід минулої зими і належно підготувалася до ворожих атак. Українська енергетика адаптовується до російської загрози. Завдяки союзникам, протягом року вдалося значно посилити українське ППО. Не залишаться також безкарними російські атаки - Україна має сили та засоби для нанесення ударів по ворожим об’єктам навіть у глибокому тилу.
-
-
-
- Військово-політична ситуація
-
-
Сили оборони України прорвали російську лінію оборони на токмацькому напрямку і зараз розвивають досягнутий успіх. Росія намагається знецінити досягнення Сил оборони України в ході контрнаступу пропагандою та дезінформацією, але насправді Москва боїться його продовження. Ключове значення для успіху українських військ має належне та вчасне забезпечення. Україна вдячна партнерам за підтримку, але потребує ще більше зброї та боєприпасів. Україна використовує західну військову допомогу максимально ефективно, прозоро та відповідально. Це підтверджують у Пентагоні. Отже, твердження протилежного є допомогою (свідомою чи несвідомою) Кремлю, який прагне позбавити Україну ресурсів для оборони. Українські військові діють адекватно ситуації, що склалася на полі бою: їм доводиться проривати потужні ворожі укріплення, долати мінні поля і перемагати більш чисельного ворога без достатньої авіаційної підтримки. Темпи контрнаступу - реалістичні.
-
-
-
- Поводження рф з українськими військовополоненими
-
-
4 жовтня, в рамках роботи Управління Верховного комісара ООН з прав людини, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль зробила Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні Тези Доповіді ООН фактично підтвердили відомі факти щодо протиправного поводження російських окупантів з українськими полоненими. Доповідь розвінчала брехню росіян про начебто удар ракетою HIMARS по колонії в Оленівці 29 липня 2022 року, внаслідок чого загинули 53 українські військовополонені. Картина ураження узгоджується з моделлю застосування наведеного боєприпасу, який рухався зі сходу на захід. Доповідь підтвердила автентичність відео із вбивством у грудні 2022 року військовополоненого Олександра Мацієвського, який вигукнув “Слава Україні!” Також автентичним є відео, де російські окупанти заживо відрізали голову полоненого ножем, та ще чотирьох страт. У Доповіді фіксуються випадки, коли окупанти змушували військовополонених пересуватися мінними полями, доставляти вантажі до російських позицій, під обстрілами забирати поранених і вбитих росіян. Випадки, зафіксовані у Доповіді ООН, є прямими доказами російських воєнних злочинів. Це не окремі ексцеси, а цілеспрямована політика окупантів, яка реалізується російським командуванням в Україні.
-
-
-
- Втеча Чорноморського флоту в Абхазію
-
-
Так званий “президент Республіки Абхазія” Аслан Бжанія розповів про рішення створити пункт постійної дислокації ЧФ РФ в Очамчирі. Абхазія - це незаконно окупована Росією територія Грузії. Де встановлена нелегітимна російська адміністрація, яка вдає з себе “владу незалежної республіки”. Україна підтримує територіальну цілісність Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, включно з Абхазькою Автономною Республікою. Москва продемонструвала, що не цінує нейтралітет Грузії у російсько-українській війні, і що стратегія нинішньої офіційної влади в Тбілісі “не провокувати Москву” не вбереже Грузію від продовження російської експансії. Росія облаштовує військово-морську базу в тимчасово окупованій абхазькій Очамчирі для евакуації сил флоту з тимчасово окупованого Криму. Втеча ЧФ РФ з Криму - це наслідок успішних українських атак по російським кораблям та військовій інфраструрі, зокрема по штабу в Севастополі. Сили оборони України наближають деокупацію Криму.
-
-
-
- Головні новини тижня
-
-
Руслан Кравченко: На третині обʼєктів, які відбудують за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, вже розпочалися роботи – брифінг КОВА
На Київщині вже розпочали роботи на понад 30 об’єктах, які відбудують за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Усього відновлять 97 об’єктів. Про це під час брифінгу повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
«Замовником робіт на 56 об’єктах є Київська обласна державна адміністрація. Йдеться про відновлення 30 житлових будинків та 26 об’єктів громадського призначення. Об’єкти будуть відновлені у 18 громадах, які постраждали від російської агресії. В першу чергу, це житлові багатоквартирні будинки. Ми зможемо повернути до осель понад 5,3 тис. мешканців», – розповів Руслан Кравченко.
Передбачена відбудова пошкоджених та зруйнованих шкіл, дитячих садків, лікарень. Будуть зведені захисні споруди цивільного захисту, нові укриття.
«Уже відновлюємо будинок в Ірпені на Гостомельському шосе, в Бучі на вулиці Енергетиків, Вокзальній, в Макарові на вулиці Садовій. Ще 11 багатоквартирних будинків відбудує Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Це багатоквартирні житлові будинки в Ірпені, Макарові, Пісківці, Бучі, Василькові та Вишгороді», – додав начальник Київської ОВА.
Також передбачено передачу субвенції з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів територіальним громадам Київської області.
Завдяки цим коштам в області вдасться відновити: 18 багатоквартирних житлових будинків в Бучанській громаді, 9 багатоквартирних будинків в Ірпінській громаді, освітні заклади в Петрівській та Гатненській громадах. Також буде збудована захисна споруда в селі Нові Петрівці.
Руслан Кравченко зауважив, що загалом на Київщині вже пошкоджено понад 28 тис. об’єктів. І через обстріли ворога ця цифра, на жаль, зростає. Для відновлення Київщини залучаються всі ресурси. Відбудова відбувається за кошти, виділені з резервного фонду держбюджету, обласного та місцевих бюджетів, за допомогою урядових програм та за сприяння міжнародних організацій та фондів.
У Броварському районі відбувся «Забіг заради миру»
Днями в Березані Броварського району провели обласний фізкультурно-оздоровчий захід «Забіг заради миру». Про це повідомили в Управлінні молоді та спорту Київської ОВА.
У легкоатичному заході взяли участь бігуни різних вікових груп. Так, дистанцію в 500 м долали діти від 6 до 12 років, 800 м – учасники віком 12-16 років, а старше 17 років бігли на дистанції в 1000 м. Загалом понад 200 прихильників рухової активності та здорового способу життя взяли участь у забігу.
Організаторами заходу виступили Управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління освіти, молоді та спорту Березанської міської територіальної громади за підтримки ДУ «Всеукраїнський центр «Спорт для всіх».
Спортивне свято розпочалося хвилиною мовчання на вшанування пам’яті загиблих воїнів, які поклали життя за незалежність і суверенітет України у війні з рф.
Для гостей та учасників заходу провела руханку майстер спорту України з дзюдо, володарка титулів із самбо, сумо, боротьби на поясах Алиш, представниця Київського обласного центру «Спорт для всіх» Ольга Дріг.
Підтримка бізнесу у воєнний час: вебінар для білоцерківських та броварських підприємців
Підприємців та власників малих та середніх підприємств міст Біла Церква та Бровари запрошують на безкоштовний онлайн-курс «Управління бізнес-проєктами. Доступ до джерел фінансування». Про це повідомили в Департаменті економіки Київської ОВА.
Метою навчання є допомогти підприємцям розвивати свій бізнес, отримати доступ до нових ринків та фінансових ресурсів, а також покращити свої навички управління проєктами.
Курс організований в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», співфінансованої Європейським Союзом та Урядом Німеччини. Організатором курсу є ТОВ «Європейська технічна допомога».
Шість вебінарів відбуватимуться 6, 10, 13, 17, 20 та 24 жовтня з 15:00 до 18:00. Після проходження навчання слухачі отримають сертифікат.
Загалом у межах проєкту протягом червня-листопада передбачено проведення 8 тренінгових онлайн-курсів, на яких розглядатимуть такі теми:
- правові питання ведення бізнесу;
- просування експорту;
- лідерські навички для керівників бізнесу;
- інноваційні процеси в бізнесі;
- комунікації та PR;
- фінансовий менеджмент для МСП;
- управління проєктами;
- соціальне підприємництво.
Заповнити анкету для участі в тренінгу можна за посиланням.
Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» продовжує свою діяльність в Україні, щоб підтримати малі та середні підприємства під час воєнного стану в країні. Раніше програма вже підтримала понад 10 000 підприємців та їхніх співробітників.
Безпечне навчання: в узинських ліцеях збудують захисні споруди
У двох закладах освіти міста Узин Білоцерківського району розпочалося будівництво споруд цивільного захисту. Споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційного укриття зводять в ліцеях «Успіх» та «Обдарованість».
Будівництво виконують за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Роботи на обох об’єктах уже розпочалися.
В укриттях передбачене зведення посилених конструкцій. Також у них влаштують наливну композитну підлогу, облаштують санвузли, виконають гідроізоляцію стін та перегородок.
Кожне укриття розраховане на 500 осіб. Спорудження цих об’єктів дасть можливість навчатися у закладах в очному режимі в одну зміну майже 800 учням із дотриманням усіх безпекових норм.
Крім цього, більше 1000 дітей громади матимуть доступ до позашкільної освіти, оскільки на базі ліцеїв організована робота гуртків, секцій та клубів.
Для понад 3500 учнів Київщини провели фізкультурно-спортивні заходи
У закладах освіти Київської області з 26 вересня до 01 жовтня відбулися спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи в рамках відзначення Дня учнівського спорту. Понад 3500 учнів закладів загальної середньої і професійно-технічної освіти та вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл взяли участь у змаганнях із різних видів спорту, вікторинах, естафетах та інших рухових активностях. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.
Так, у спорткомплексі смт Бородянка провели «Challenge Fest», де учнівська молодь змагалася в боксі, настільному тенісі, футболі та пішохідному туризмі.
У Макарівській ДЮСШ для дітей та їхніх батьків відбувся спортивний захід «Спортивна родина – здорова країна». Учасники виконували активну руханку, творчі завдання та долали перешкоди.
Також провели відкриту першість Сквирської ДЮСШ з легкоатлетичного чотириборства серед юнаків та дівчат 5-7 класів чотирьох шкіл району.
У Київському обласному вищому професійному училищі харчових технологій та ресторанного сервісу і Фастівському центрі професійно-технічної освіти провели козацькі спортивно-патріотичні ігри. Учасники змагалися в перетягуванні канату, армреслінгу, естафетах і штовханні гирі.
В Ірпені відбувся велопробіг серед школярів міста.
Фізкультурно-оздоровчий захід «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» провели для здобувачів освіти Березанського професійного аграрного та Бориспільського професійного ліцеїв.
У Бучі відбулися міські змагання зі спортивного туризму, в яких взяли участь команди з 12 закладів освіти Бучанської громади. Учасники випробовували сили на смузі перешкод, у фігурному володінні велосипеду, спортивному орієнтуванні та конкурсі з в’язання туристичних вузлів.
Крім того, спортивні естафети, забіги, змагання з баскетболу, вільної боротьби, джиу-джитсу, флорболу, доджболу тощо провели в Рокитнянській, Кожанській, Миронівській, Яготинській, Ржищівській та Бучанській громадах.
Метою проведення таких заходів є популяризація здорового способу життя та мотивація учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом.
На Київщині в Юрівці відкрили в ліцеї укриття подвійного призначення, яке вміщує 700 осіб одночасно
На Київщині в Юрівці Гатнянської громади відкрили укриття подвійного призначення. Воно вміщує одночасно 700 осіб. Укриття облаштоване в Юрівському ліцеї.
Роботу нового укриття проінспектували начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко, представники районної та місцевої влади.
«Тут навчаються 365 дітей – переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших у закладах освіти області – 725 м кв. Вміщує одночасно 700 осіб. Загальна вартість проєкту – 12,9 млн грн. Область виділила на це укриття 6 млн грн у рамках співфінансування. Прагну, щоб усі укриття виглядали саме так», – розповів Руслан Кравченко.
Укриття має 2 окремі входи з різних боків. Один із них облаштований для осіб з особливими освітніми потребами. Тут є 4 зали з необхідним набором меблів та інтерактивними комплексами; 3 кімнати для співробітників, облаштовані стільцями; великий коридор із місцями для сидіння.
Також облаштована сучасна протипожежна система, WIFI, пожежний щит, в усіх залах є вогнегасники. В укритті встановили сучасну систему вентиляції, водопостачання та каналізації. Є 6 санвузлів та 6 душових кабін. Крім того, є запаси питної води, продуктів, медичні аптечки, ковдри, спальні мішки, розкладачки і каремати. Для потреб закладу освіти та укриття придбано потужний генератор (75 кВт).
В Ірпені за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відновлюють пошкоджений будинок, де живуть понад 140 сімей
На Київщині триває відбудова житлових об’єктів за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Одним із них є багатоквартирний житловий будинок в Ірпені на вулиці Котляревського. В будинку є 149 квартир, до початку повномасштабного вторгнення там мешкали 380 людей.
Під час активних бойових дій та окупації регіону будівля зазнала значних пошкоджень. Були понищені дах, фасад і балкони, вибиті вікна, пошкоджені внутрішні приміщення.
Відновлювальні роботи на об’єкті розпочались. Уже демонтовані пошкоджені частини фасаду. Наразі виконуються роботи з утеплення цокольної будівлі.
Капітальний ремонт передбачає ремонт і утеплення даху, відновлення та утеплення фасаду, демонтаж вікон, балконних блоків, дверей та влаштування нових, опорядження внутрішніх приміщень загального користування, а також облаштування нових пандусів із відповідним покриттям.
У Медвинській громаді відкрили муніципальну мобільну телемедичну службу
У селі Медвин Білоцерківського району відбулося відкриття муніципальної мобільної телемедичної служби. Медвинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини відсьогодні стала учасником проєкту «Телемедична допомога». У презентації проєкту взяли участь начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр, представники французьких організацій-партнерів та місцевої влади.
«Медзаклад завдяки Уряду Франції, громадській організації «Національна федерація цивільного захисту» та компанії «Servier Ukraine» отримав два комплекти телемедичного обладнання для обслуговування пацієнтів і два легкові автомобілі з необхідним медичним оснащенням», – повідомив Руслан Кравченко.
Телемедична допомога – це новий формат надання медичних послуг у сільській місцевості. Сьогодні амбулаторія обслуговує 7 тис. пацієнтів. Медичні послуги тут надаватимуть двоє сімейних лікарів. У закладі є все необхідне обладнання й устаткування для належного обстеження та лікування як дорослих, так і дітей. Відтепер пацієнти можуть зробити низку аналізів, у тому числі біохімічних, електрокардіограму, виміряти артеріальний тиск та отримати інші послуги, які надають на первинному рівні.
Присутні змогли побачити, як працює телемедична служба, на практиці. Так, усі дані одного з пацієнтів медпрацівник оперативно внесла до телесистеми, здійснила забір крові. Результати були готові за лічені хвилини. Ще за декілька хвилин із пацієнтом звʼязався лікар однієї з районних лікарень для надання консультації з подальшого лікування.
Руслан Кравченко: На Київщині посилять заходи з протидії незаконному обігу підакцизних товарів
Начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко провів координаційну нараду з представниками правоохоронних та контролюючих органів із метою посилення протидії незаконному обігу підакцизних товарів на Київщині. Обласна влада спільно з представниками Бюро економічної безпеки України, Служби безпеки України, Національної поліції України, прокуратури, митної служби та податкової боротиметься з незаконним виробництвом алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет.
«За оцінками фахівців, торік через тіньовий ринок підакцизних товарів держбюджет України втратив щонайменше 40 млрд грн. Буде вжито всіх заходів щодо припинення будь-якої незаконної діяльності. Мова не тільки про зміцнення, але й про збереження країни. Гроші, які недоотримує державний бюджет, – це «мінус» видатки на медицину, освіту, відновлення інфраструктури, стале проходження опалювального сезону тощо. Тому тіньових ділків, які користуються війною, зупинятимемо», – наголосив Руслан Кравченко.
Учасники наради узгодили низку першочергових заходів. Зокрема, буде посилена робота зі встановлення місць незаконного виготовлення, зберігання та реалізації підакцизної продукції в регіоні. А також фактів незаконного транспортування таких товарів, перевірка фактичних залишків товарів та стан розрахунків у виробників та на точках продажу підакцизних товарів.
Крім того, будуть здійснені перевірка законності діяльності заводів із виробництва спирту, лікеро-горілчаних і тютюнових виробів, інвентаризація виданих марок акцизного податку, звірка обсягів виробленої та реалізованої підакцизної продукції.
Правоохоронці та працівники органів контролю встановлюватимуть можливі злочинні схеми незаконного ввезення на територію України підакцизних товарів та сировини для їх виробництва з та до країн ЄС.
Руслан Кравченко: Київщина додатково отримає вікна ще на 1 млн доларів для їх заміни на пошкоджених об’єктах
Вікна ще на 1 млн доларів США отримає Київщина, щоб замінити їх на пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктах. Таку додаткову допомогу пообіцяв Київській області засновник некомерційної організації GEM (Global Empowerment Mission) Майкл Каппоні днями під час зустрічі з начальником Київської обласної військової адміністрації Русланом Кравченком. Про це начальник КОВА повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Вдячний усій команді GEM за надзвичайну підтримку у відновленні Київщини. У травні цього року під час зустрічі з Майклом Каппоні домовилися про заміну вікон на суму в 1 млн доларів. Можу сказати, що станом на сьогодні GEM не просто виконав, а й перевиконав свою обіцянку. В області вже встановили майже 7 тис. віконних конструкцій. Загальна сума – 1 млн 360 тис. доларів», – розповів Руслан Кравченко.
Вікна замінили на 430 об’єктах Ірпеня, Гостомеля, Софіївської Борщагівки, в населених пунктах Вишгородського району тощо. Це приватні та багатоквартирні будинки, школи, садки, амбулаторії – будівлі, які найбільше постраждали внаслідок військової агресії росіян.
Найбільше замінили вікон в Ірпені – понад 2,7 тис. конструкцій. Руслан Кравченко разом з Майклом Каппоні відвідали один із таких об’єктів – житловий комплекс «Синергія» в Ірпені. Тут Фонд встановив вікна, де їх досі не було. А це майже 30% вікон у 9 багатоквартирних будинках.
«Обсяги – колосальні! Крім того, GEM миттєво реагує й на потреби заміни вікон на об’єктах, які зазнають пошкоджень під час атак агресора, що тривають. Завдяки допомозі міжнародних партнерів економія коштів місцевих, обласних та державного бюджету є неймовірна. Обсяг руйнувань, на жаль, значний, і кошти на відбудови потрібні чималі», – додав начальник Київської ОВА.
Руслан Кравченко подякував команді GEM та особисто пану Каппоні за величезну підтримку у відбудові Київської області. Він зауважив, що така підтримка друзів України дозволяє вивільнити кошти на якнайшвидшу реалізацію інших проєктів із відновлення інфраструктури нашого регіону.
Із бібліотек Київщини вже вилучено понад 400 тисяч примірників російськомовних книг та видань російських авторів – брифінг КОВА (ВІДЕО)
Бібліотеки Київщини вже списали понад 400 тисяч примірників російськомовних книжок та літератури російських авторів. Процес вилучення таких видань та поповнення фондів книгозбірень регіону триває. Про це повідомила під час брифінгу директорка Департаменту культури та туризму Київської обласної військової адміністрації Анна Куценко.
«Це тривалий процес, адже такими книжками укомплектована більшість бібліотек Київщини, але на сьогодні вже списано загалом понад 400 тис. примірників. Щоб це не вплинуло на кількість літератури, а відповідно, й відвідування, зараз бібліотеки Київщини активно замінюють книги російською мовою на перекладені українською. Наприклад, Київська обласна бібліотека для дітей отримала та передала бібліотекам територіальних громад понад 9 тис. примірників книг за Державною програмою поповнення бібліотечних фондів та з інших джерел», – повідомила Анна Куценко.
На сьогодні в Київській області функціонують 817 бібліотек, сукупний фонд яких становить близько 7 млн примірників. Загалом користувачами бібліотек Київщини є понад 400 тис. осіб. Щороку їх відвідують понад 2,5 млн осіб.
Київщина завершила планову підготовку до осінньо-зимового періоду – брифінг КОВА (ВІДЕО)
Київська область завершила планову підготовку до осінньо-зимового періоду. Про стан підготовки об’єктів до опалювального сезону розповів під час брифінгу директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської ОВА Олександр Попроцький.
«Відповідно до обласного Плану заходів, затвердженого розпорядженням голови Київської ОДА «Про підготовку до осінньо-зимового періоду», в Київській області закінчується підготовка об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-культурного призначення до роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024 років», – зазначив Олександр Попроцький.
Станом на зараз у житловому фонді комплексно підготовлено 1019 житлових будинків, відремонтовано 627 покрівель, підготовлено 1088 одиниць опалювальних систем та систем холодного водопостачання. У водопровідно-каналізаційному господарстві відремонтовано понад 420 км водопровідних і каналізаційних мереж, а також підготовлено 496 водопровідних та каналізаційних насосних станцій, 94 водопровідні та каналізаційні очисні споруди та 831 свердловину. У дорожньо-мостовому господарстві відремонтовано понад 431 тис. м² вулиць і доріг комунальної власності, підготовлено 321 одиницю спеціалізованої прибиральної техніки і заготовлено майже 47 тис. тонн посипкового матеріалу та реагентів. У тепловому господарстві підготовлено 1377 котелень, з яких капітально відремонтовано 74, замінено 97 котлів та підготовлено 779 км теплових мереж.
На теплопостачальних підприємствах області створено необхідний запас обладнання, устаткування і матеріалів для сталого проходження майбутнього опалювального періоду. Йдеться про газові та твердопаливні котли, теплові, мережеві та циркуляційні насоси, насосні станції, теплогенератори, труби тощо.
Водночас на Київщині триває робота щодо забезпечення об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-культурного призначення джерелами альтернативного живлення. Наразі загалом в області налічується понад 6 тис. одиниць генераторів для забезпечення об’єктів критичної та соціальної інфраструктури і понад 820 тис. літрів пального. Робота у цьому напрямі триває.
Директор Департаменту ЖКГ повідомив, що на останньому засіданні штабу з підготовки до опалювального сезону розглянули можливість встановлення сонячних елементів живлення на об’єктах житлово-комунального господарства та охорони здоров’я з метою забезпечення їхньої автономності в майбутньому.
Крім того, всі громади області активно продовжують заготівлю деревного палива, яку планують завершити до старту опалювального сезону.
Також триває укладання договорів на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз Трейдинг» закладами соціальної сфери Київської області.
На Київщині започаткували «Вечори незламності»: у Витачеві випікали хліб для ЗСУ
Департамент культури та туризму КОВА спільно з Управлінням молоді та спорту КОВА за ініціативи заступника голови Київської обласної державної адміністрації Михайла Ємця започаткували серію заходів «Вечори незламності».
У її рамках днями відбулася перша культурна подія. Представники Київської обладміністрації відвідали крафтову пекарню на дровах «Витач» та разом із спортсменами та гостями долучилися до випікання хліба для ЗСУ.
Також у заході взяв участь ветеран війни, нацгвардієць Володимир Товкис – переможець та призер цьогорічних «Ігор нескорених», який нещодавно став координатором «Активних парків» на локації в місті Боярка.
Метою проведення заходу було долучитися до волонтерства, спекти хліб для наших військових та підтримати пекарню в її прагненні допомагати та займатися волонтерською діяльністю, співпрацюючи з благодійними фондами та організаціями.
Довідково.
Крафтова пекарня «Витач» розташована у селі Витачів Обухівського району. Вона є учасником проєкту «Дороги вина та смаку Київщини». Відкриття закладу відбулося під час війни, 26 лютого 2022 року, як волонтерської пекарні. Спочатку тут випікали хліб для громади та військових. Пекарня досі щодня випікає по 300 буханок хліба й енергетичне печиво для ЗСУ та мешканців постраждалих територій.
-
-
-
- Корисна інформація для розповсюдження серед населення
-
-
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» представляє спеціальний проєкт до Дня захисників і захисниць України
До Дня захисників і захисниць України, який відзначаємо сьогодні, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» представляє спеціальний проєкт: зі словами подяки та захоплення до військових звертаються діти з різних міст країни, які проходять психологічну реабілітацію після жахів війни. Вони пережили окупацію, втрату близьких, поранення, але не втратили любові, якою діляться з тими, хто залишив звичне життя та пішов боронити Україну.
У короткому відеоролику українські діти звертаються до захисників, вкотре нагадуючи, як вони ними пишаються, вірять в них і чекають вдома. У простих, щемких і щирих дитячих словах лунає все, що відчувають українці до тих, хто став на захист держави. А українці – дякують, цінують та пам’ятають.
Мета проєкту – підтримати захисників і захисниць України. Вкотре їм нагадати, що у них є тил, і цей тил – десятки мільйонів людей. І серед них багато маленьких українців, що стали учасниками або свідками травматичних подій війни, втратили батьків, втратили дім, але не втратили віру та любов. І в них стане сил, щоб поділитись цим з тими, хто залишив все і пішов боронити Україну.
Відеозаписи з відповідями було передано українським фотографам Костянтину та Владі Ліберовим. Подружжя з самого початку російського повномасштабного вторгнення в Україну фільмує події війни в найгарячіших точках. Фотографи відправились до українських військових та медиків, що працюють на східному та південному напрямках, щоб показати їм звернення дітей та зафіксувати емоції наших захисників та захисниць. Але найголовніше – дати підтримку військовим тут і зараз під час виконання складних бойових ситуацій, показати, що діти розуміють, що відбувається, захоплюються військовими, розуміють масштаб щоденних зусиль і мріють, щоб всі вони повернулись додому.
Куди ВПО звертатися для пошуку роботи
Для внутрішньо переміщених осіб наявність роботи – це важливий фактор інтеграції у приймаючі громади. Тож куди звертатися переселенцям, аби пришвидшити працевлаштування на новому місці, – роз’яснюємо нижче.
Єдиний портал вакансій Державного центру зайнятості. Тут зібрано понад 200 тисяч актуальних вакансій по всій країні. Ознайомитись із вакансіями можна за посиланням.
Ради ВПО та Координаційні центри підтримки цивільного населення в областях. Усебічно допомагають переселенцям інтегруватися в нові громади.
Місцеві центри зайнятості. Консультують щодо працевлаштування, професійного навчання чи перенавчання, супроводжують на всіх етапах пошуку роботи. З інформацією про необхідні документи та процес реєстрації ВПО у відділеннях Державного центру зайнятості можна ознайомитись за посиланням.
Недержавні служби пошуку роботи. Мають власні списки вакансій.
Урядова програма єРобота. ВПО можуть отримати гранти, скориставшись програмами «Власна справа» чи «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу». Дізнатися про умови програм можна за наведеним лінком.
Мінцифри: державні послуги для захисників і захисниць України – на Гіді
Робимо все можливе, щоб українські військові отримували всі необхідні послуги швидко й зручно. На Гіді з державних послуг ветерани та члени їхніх сімей можуть знайти покрокові інструкції про те, як оформити потрібні довідки чи одержати допомогу від держави.
Шукайте потрібний сервіс у добірці послуг для захисників і захисниць України на Гіді:
Статуси та довідки:
- Статус учасника бойових дій
- Статус учасника війни
- Статус особи з інвалідністю внаслідок війни
- Надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни
Допомога та компенсації:
- Видача направлення для отримання послуг із соціальної та професійної адаптації
- Отримання громадськими об’єднаннями ветеранів війни безплатно приміщень для здійснення статутних завдань
- Грошова компенсація за жилі приміщення особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України
- Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб
Крім того, українські військові можуть скористатися онлайн-ресурсом доступної психологічної підтримки, де можна самостійно перевірити психічне здоров’я та отримати рекомендації для його поліпшення. Ресурс доступний за посиланням.
Більше інформації про доступні сервіси для ветеранів війни та членів їхніх сімей можна знайти за посиланням.
єВідновлення: в українців уже відображаються житлові сертифікати в Дії, які пізніше можна використати для купівлі нового житла
За програмою єВідновлення в українців, чиє житло було зруйноване через російську агресію, вже відображаються житлові сертифікати в Дії. Із листопада їх можна використати для купівлі нової домівки. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.
Після подання заяви в Дії про зруйноване майно комісія органу місцевого самоврядування опрацьовує повідомлення та визначає суму компенсації. Інформація про це міститься в житловому сертифікаті, який пізніше можна використати на купівлю нового житла.
Відомості про сертифікат зберігаються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
Щоб перевірити сертифікат у Дії, необхідно:
- авторизуватися в застосунку;
- вибрати Послуги — єВідновлення;
- перейти в розділ Сертифікати на виплату.
На цьому етапі ви можете попередньо визначити для себе, який будинок чи квартиру хочете придбати, і визначити найбільш комфортне місце для життя. Поки що допрацьовується механізм використання житлового сертифіката, і з листопада за отримані кошти можна придбати нову квартиру чи будинок на вторинному ринку або ж вкласти інвестиції в будівництво.
Загалом українці вже подали 3 685 заяв про зруйноване майно, щоб отримати компенсацію за програмою єВідновлення й придбати нову квартиру чи будинок. З них 82 людини вже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації.
Компенсації роботодавцям за працевлаштування зареєстрованих безробітних
Служба зайнятості реалізовує низку активних програм для підтримки бізнесу під час війни та сприяння працевлаштуванню безробітних осіб. Зокрема, роботодавцям надають такі компенсації:
відшкодовуються витрати на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Розмір компенсації – 6700 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, але не більше 2 місяців з дня її працевлаштування. Більш детально: https://is.gd/1bbBH9;
компенсуються витрати на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Максимальний розмір – 13400 грн. Відшкодовується не більше 6 місяців за кожний непарний місяць роботи ВПО, яка працевлаштована на умовах строкового трудового договору терміном не менш як 12 місяців. Подробиці: https://is.gd/jHzNwo;
відшкодовується фактичний розмір сплаченого єдиного внеску, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, за працевлаштування строком не менше ніж на два роки безробітних із додатковими гарантіями в сфері зайнятості. Загальна тривалість виплати компенсації – 12 місяців (за кожний непарний місяць роботи). Більше інформації: https://is.gd/py6dgg;
повертається половина фактичних витрат на оплату праці (але не більш як розмір мінімальної заробітної плати) у разі працевлаштування терміном понад рік безробітних із числа осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, а також тих, кому до пенсії залишилося менш як 5 років. Загальна тривалість виплати – до 6 місяців (за кожний непарний місяць роботи) за умови працевлаштування строком до 1 року. Деталі: https://is.gd/py6dgg;
відшкодовується 50% мінімальної заробітної плати при працевлаштуванні безробітних з числа молоді (безробітні віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; віком до 35 років на перше робоче місце; звільнені зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби) – на перше робоче місце. Більше: https://is.gd/py6dgg;
суб’єктам малого підприємництва компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки. Загальна тривалість виплати компенсації – 12 місяців (за кожний непарний місяць роботи). Подробиці: https://is.gd/qQkDvi;
згідно з постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» працедавцям відшкодовуються витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:
І групи у розмірі до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат). Програма поширюється на працедавців, які з 29 серпня поточного року працевлаштували застраховану людину з інвалідністю І або ІІ групи. Деталі: https://is.gd/afx4ts.
ВПО у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях можуть отримати грошову допомогу на оренду житла
Благодійний фонд «Право на захист» спільно з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців розпочали збір даних для надання грошової допомоги на оренду житла.
Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла внутрішнім переселенцям та їхнім родинам впродовж 6 місяців.
Подати заявки можуть ВПО, які були вимушені переміститися після 24 лютого 2022 року і ще не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.
Крім того, учасники програми мають належати до однієї з таких категорій населення:
- проживають у місці компактного поселення та готові й надалі орендувати житло після завершення програми;
- проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
- перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
- нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.
Обов’язковими критеріями вразливості є:
- родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами;
- родини, які опікуються дітьми без супроводу (за наявності документального підтвердження).
Подання заявки можливе лише за особистої присутності всіх членів родини у пункті збору даних.
Ознайомитись із переліком необхідних документів та адресами пунктів збору даних можна за посиланням.
-
-
-
- Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
-
-
Кадровий блок Кабінетом Міністрів України: Призначено: Гаврилюка Івана Юрійовича заступником Міністра оборони України; Гайдера Станіслава Мечеславовича заступником Міністра оборони України; Кліменкова Дмитра Олеговича заступником Міністра оборони України; Берікашвілі Кахабера Важаєвича заступником Голови Державної міграційної служби України. Погоджено призначення: Клюцевського Володимира Івановича заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації; Болоховця Юрія Віталійовича на посаду генерального директора державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».
Погоджено пропозицію Міністерства соціальної політики стосовно реалізації до 31.12.2024 експериментального проекту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги соціального супроводу військовослужбовців та
членів їх сімей у військових частинах (підрозділах) Збройних Сил у межах бюджетних асигнувань, передбачених за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини».
Погоджено пропозицією Міністерства соціальної політики стосовно реалізації по 31.12.2024 експериментального проекту із запровадження в територіальних громадах комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в межах бюджетних асигнувань, передбачених за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини».
Викладено у новій редакції додаток «Розподіл у 2023 році обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України» до розпорядження КМУ від 04.07.2023 N 596 «Про розподіл у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України». Здійснено перерозподіл між місцевими бюджетами субвенції на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України в сумі 5 млрд. 292 млн. грн. задля забезпечення реалізації додатково відібраних та схвалених Європейським інвестиційним банком 33 проектів.
Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на соціальний захист осіб з інвалідністю. Передбачено, що бюджетні кошти за програмою «Соціальний захист осіб з інвалідністю» спрямовуються, серед іншого, на фінансову підтримку для забезпечення функціонування державних некомерційних підприємств, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, що не надають послуги в рамках програми медичних гарантій, шляхом спрямування коштів на забезпечення функціонування державних некомерційних підприємств, у тому числі оплату фактичних поточних видатків.