Дайджест новини від КОВА

        1. Вибори в Україні

Сенатор США Ліндсі Грем закликав провести чергові вибори в Україні в 2024 році попри воєнний стан. Вибори під час воєнного стану неможливі, адже прямо заборонені законодавством України. В умовах ворожого контролю над значною частиною території України, масовим переміщенням населення (зокрема, за кордон) неможливо організувати чесне та прозоре волевиявлення. Проведення виборів також небажане з міркувань безпеки, адже великі скупчення людей є мішенню для російських терористичних атак. Проведення виборів в умовах війни суперечить міжнародним стандартам ОБСЄ, які висуваються до електоральних перегонів. Існує єдина можливість, аби чергові вибори в Україні відбулися вчасно - це перемога України у війні до того часу. Щоб забезпечити швидші вибори в Україні, США та партнери можуть ще більше інтенсифікувати військову допомогу Силам оборони України.

        1. Контрнаступ

29 серпня виповнюється рік від початку наступальної операції зі звільнення правобережної Херсонщини. За час війни українські воїни опанували різні види бойових дій. Вони чудово зарекомендували себе в маневреній війні, в обороні, в стрімких проривах і в подоланні ешелонованої оборони ворога. Теперішній контрнаступ - це найважча воєнна операція з тих, які доводилося проводити досі. Ворог побудував потужні укріплення, замінував місцевість та зосередив значну кількість особового складу, військової техніки та зброї. Контрнаступ у Запорізькій та Донецькій областях нагадує минулорічне визволення правобережної Херсонщини: тоді так само довго долали передові російські позиції, а після їх прориву - швидко просувалися вперед. Головні процеси цього етапу контрнаступу не можна побачити на карті. Головне зараз - це знищення ворожої логістики, місць зосередження особового складу і військової техніки. Саме ця тактика принесла перемогу минулого року. Незважаючи на шалений опір, Сили оборони України просуваються вперед. Визволення Роботиного - це чергова важлива перемога на цьому шляху.

        1. Успіхи Сил оборони в Запорізькій області

За даними Генштабу ЗСУ, після визволення Роботиного Сили оборони мали успіх в напрямках Новоданилівка-Новопрокопівка та Мала Токмачка-Вербове та закріплюються на досягнутих рубежах. В свою чергу Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вони "побачили, що українці знову перевершили очікування". Українські воїни прорвали укріплення “лінії Суровікіна”, таким чином подолали першу лінію оборони противника. Далі перед силами оборони відкривається шлях на Токмак і зрештою - Мелітополь та адмінмежу з Кримом. Важливо використати момент і ефективно рухатися вперед до повного звільнення територій. Для цього необхідно постійно поповнювати найважливіші види озброєнь та боєприпасів: бронетехніку, далекобійні ракети, що здатні досягати об’єкти логістики та командні пункти окупантів. Київ розраховує на дієву військову підтримку своїх партнерів, яка допоможе прискорити закінчення війни перемогою Сил оборони України. Та наблизити справедливий і стабільний мир на сході Європи.

        1. Посилення оборонно-промислового комплексу

МЗС України анонсувало проведення Форуму оборонної промисловості восени 2023 року. Зброя - це питання безпеки і виживання в умовах сусідства з Росією. Війна потребує залучення колосальних ресурсів, тому виробництво й обслуговування зброї є пріоритетом державної політики. Україна володіє унікальною експертизою й технологіями, але потребує ресурсів партнерів для їхнього масштабування й розвитку. Метою форуму є об'єднання українських та іноземних виробників для довгострокового й системного зміцнення обороноздатності України, обміну технологіями, налагодження спільного виробництва, системного обслуговування та ремонту техніки. Очікується, що до заходу долучаться найбільші світові виробники оборонної продукції, військово-політичне керівництво України та країн-партнерів задля створення нових альянсів і стратегій для запуску спільних проектів в ОПК. Україна також планує сама максимально збільшити обсяги виробництва дронів, ракет, бронетехніки, гармат і снарядів.

        1. Підготовка російських псевдовиборів на ТОТ

Російська окупаційна адміністрація анонсувала проведення так званих “виборів” на тимчасово окупованих територіях України 10 вересня. Псевдовибори, ініційовані російською адміністрацією - це черговий пропагандистський фарс. Він не має жодного відношення до волевиявлення і є проявом насильства окупантів щодо завойованого населення. Будь-які результати псевдовиборів, оголошені окупантами, є нечинними і ніколи не будуть визнані ані Україною, ані міжнародною спільнотою. А структури, куди рашисти призначать фейкових “обранців”, не можна вважати легітимними органами влади. Балотування, участь у підготовці і проведенні фейкових виборів та їх пропагандистському висвітленні є кримінальним злочином. Правоохоронним органам України вже відомі понад 3,5 тисячі осіб, залучених у цей процес. За можливості, громадяни України повинні уникати навіть пасивної участі у цій постановці, в якості “виборців”. Водночас, за вимушену участь у псевдовиборах кримінальна відповідальність не передбачена. Російська пропагандистська вистава з псевдовиборами не матиме довгострокових наслідків. Окуповані території будуть визволені, загарбники втечуть, а колаборанти відповідатимуть за свої дії перед судом. Так вже було неодноразово на раніше звільнених територіях.

        1. Нарощування воєнних спроможностей України

Президент України Володимир Зеленський повідомив про успішне застосування далекобійної зброї власного виробництва: ціль уражена на 700 км. Далекобійність - надзвичайно важливий показник ефективності зброї для боротьби з ворогом, який має глибокі тили. Почавши повномасштабну агресію, росіяни розраховували на свою безкарність: що бойові дії будуть локалізовані в Україні, а у себе в тилу вони почуватимуться в безпеці. Збільшення показника далекобійності руйнує російську ілюзію безпеки і збільшує ціну агресії для ворога. Отримане від іноземних партнерів озброєння Україна принципово не застосовує для завдання ударів по території РФ. На відміну від противника, Україна дотримується законів та звичаїв війни відповідно до міжнародного гуманітарного права і не робить своєю ціллю цивільне населення.

        1. Головні новини тижня

Руслан Кравченко: В Бузовій відновили одну з багатоповерхівок, зруйнованих унаслідок російської агресії

У селі Бузова на Київщині відновили один із багатоквартирних будинків, який був зруйнований у результаті військової агресії росіян. Будинок відбудували коштом Київської обласної військової адміністрації та Дмитрівської громади. Про це у своєму дописі на Facebook повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Начальник КОВА опублікував відео відновленого будинку на своїй сторінці в соцмережі.

З початку повномасштабного вторгнення російські окупанти знищили в Бузовій майже 400 об’єктів. Із танків та важкої артилерії били по школі, пологовому, приватних та багатоповерхових будинках.

«П’ятиповерхівка на вул. Центральна, 17-E була зруйнована 5 березня 2022 року. Загальна площа руйнувань – 390 м². До війни у 70 квартирах проживали понад 200 людей. Будинок почали відновлювати в січні цього року. Тут замінили перекриття, стіни, дах, вікна. Утеплили та оздобили фасади, закінчують роботи з благоустрою. Загалом відновили 17 квартир. У планах – відбудова котельні», – зазначив Руслан Кравченко.

Загалом окупанти на Київщині знищили понад 27 тис. об’єктів.

Голова КОДА Руслан Кравченко нагородив молодь Київщини за розбудову області

12 представників громадськості отримали Премію голови Київської обласної державної адміністрації «За особливі досягнення молоді у розбудові Київщини». Присудження присвячено 32-й річниці Незалежності України.

Премія має три номінації: «За виробничі досягнення», «За наукові досягнення», «За творчі досягнення». Їх грошовий еквівалент – 7500 грн. Премію отримали митці, лікарі, викладачі вишів, вчителі та учні шкіл, викладачі позашкільних закладів.

«Важливо підтримувати молодь, яка сьогодні змінює країну. Не зупиняйтеся ніколи, мрійте та досягайте тих цілей, які ви ставите перед собою. Київська область пишається вами і бажає вам примножувати ваші досягнення та внески в розбудову нашої області. Ми завжди вас будемо підтримувати», – підкреслив Руслан Кравченко.

Покращення сервісів для ветеранів та інклюзивність адмінпослуг: у Києві проходить зустріч ЦНАПів

28-30 серпня у Києві відбуватиметься всеукраїнський захід «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям». Зустріч представників ЦНАПів проводять у рамках проєкту Prosto «Підтримка доступності послуг в Україні». Про це повідомили в Департаменті економіки Київської ОВА.

Мета – наблизити доступність адміністративних послуг для всіх груп населення незалежно від того, де людина проживає, підвищити якість сервісу та збільшити швидкість обслуговування.

Учасники заходу обговорюють можливості співпраці ЦНАПів із місцевими органами самоврядування для створення ефективної мережі надання адмінпослуг, покращення сервісу для ветеранів, а також питання інклюзивності при наданні послуг. Крім того, розглядають можливості та практику застосування місць для самообслуговування відвідувачів у ЦНАПах. Уся робота ЦНАПів повинна бути організована з урахуванням правил безпеки в умовах воєнного часу.

Захід відбувається за участю представників Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства у справах ветеранів України, представників проєкту Prosto та обласних адміністрацій.

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» працює, щоб посилити здатність місцевих органів влади надавати якісні послуги мешканцям громад України. Проєкт фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida. Особливий акцент приділений підтримці громад у створенні та модернізації ЦНАПів, покращенні доступу мешканців до послуг, налагодженні діалогу між жителями та керівництвом громад.

У Загальцях запрацювала нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини

У селі Загальці, що в Бородянській громаді, запрацювала нова амбулаторія. Заступник голови Київської ОДА Микола Бойко побував на церемонії відкриття медзакладу. Також у заході взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін, радник Міністра охорони здоров’я України Андрій Якушин, голова Бородянської територіальної громади Олександр Сахарук.

Амбулаторія в Загальцях значно постраждала на початку березня 2022 року внаслідок російського артилерійського обстрілу. У будівлі була пошкоджена опорна стіна. Руйнувань також зазнав дах та вікна, їх вибило вибуховою хвилею. Споруду полагодили і вона до цього часу продовжувала працювати та приймати відвідувачів. Але, зважаючи на пошкодження та вік будівлі, було прийнято рішення звести нову сучасну амбулаторію.

Реалізували проєкт із побудови нового капітального приміщення Загальцівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), гуманітарної допомоги Project HOPE та фінансування Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Нова сучасна будівля загальною площею близько 230 м² оснащена всім необхідним як для відвідувачів, так і для медичного персоналу. У ній є окремі кабінети для прийому пацієнтів на постійній основі та для вузькопрофільних приїзних лікарів. Вона забезпечена потрібним медичним обладнанням та устаткуванням. Пацієнти зможуть скористатися послугами лабораторії й іншими послугами, які надаються на первинному рівні.

Амбулаторія призначена для обслуговування населення Загальців та прилеглих сіл. Загалом 3 000 дорослих та дітей.

У закладах освіти Київщини вже облаштовано понад 1200 укриттів – брифінг КОВА (ВІДЕО)

Головну увагу в підготовці до навчального року 2023/2024 приділено безпеці всіх учнів та працівників закладів освіти. З лютого 2022 року в закладах освіти Київської області вдалося облаштувати 1262 укриття. Про це повідомила під час брифінгу заступниця голови Київської ОДА Жанна Осипенко.

Вона зазначила, що Київська обласна військова адміністрація в тісній координації з центральними та місцевими органами виконавчої влади робить усе можливе, щоб освітній процес розпочався з 1 вересня у форматі офлайн, де це можливо з безпекових питань.

«Протягом 2022-2023 років відремонтовано із залученням коштів місцевих, обласного та державного бюджетів укриття у 884 закладах освіти. Зараз завершуються роботи ще в 150 школах. І з 1 вересня дітей будуть чекати оновлені укриття з покращеними умовами та всіма необхідними елементами, які мають бути в укритті», – розповіла заступниця голови КОДА.

Укриття мають бути або в самому закладі, або в безпосередній близькості до нього та розраховані на всіх учасників навчального процесу. Якщо місткість укриття є меншою, то навчання буде відбуватися в декілька змін.

У них повинні бути запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів, які допоможуть дітям комфортно перебувати під час повітряної тривоги. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії.

До 1 вересня військові адміністрації, органи місцевого самоврядування та засновники закладів освіти визначають форму навчання у закладах освіти: очна, дистанційна чи змішана. Рішення для різних районів, міст і навіть шкіл області може відрізнятися.

Загалом у новому навчальному році в Київській області будуть працювати 627 шкіл, із них 569 – школи, де засновниками є органи місцевого самоврядування, та 58 – приватні школи.

У форматі офлайн будуть працювати 97% закладів освіти – 608 шкіл. 19 шкіл будуть працювати дистанційно. Водночас органами місцевого самоврядування буде організовано підвезення всіх охочих із тих шкіл, які не зможуть розпочати очне навчання, до інших, де є укриття і буде змога всім навчатися очно.

Крім того, вона наголосила, що як і минулого року, саме батьки можуть вибрати форму навчання для своїх дітей: очну, дистанційну, сімейну чи екстернатну.

Наразі в громадах триває робота з формування груп та класів із дистанційною формою навчання. Вони можуть бути сформовані як у межах однієї паралелі одного закладу освіти, так і в громаді може бути вибрано базовий заклад, який буде забезпечувати дистанційну форму навчання для всіх дітей громади, які цього потребують.

Жанна Осипенко вкотре наголосила, що в разі оголошення повітряної тривоги в регіоні освітній процес буде перерваний, абсолютно всі його учасники повинні пройти в укриття та залишатися там до відбою. За можливості освітній процес може бути продовжений в укритті до завершення тривоги.

Київщина вшанувала пам’ять загиблих захисників України

У День пам’яті захисників України в Броварах вшанували пам’ять мешканців Київщини, які загинули за незалежність української держави. У заході взяли участь керівництво області та районів, сім’ї загиблих героїв, ветерани війни, волонтери та громадські діячі.

У рамках заходу була презентована друга частина Книги пам’яті про мешканців Київщини, які поклали своє життя за свободу та суверенітет країни. Видання «Хто, як не я» присвячене тим, хто загинув у 2015 році – у другий рік російсько-української війни. Багато захисників були саме з Броварів та Броварського району. Сотні сторінок розповідають про їхні героїчні та трагічні історії.

У Дмитрівці відкрили меморіал на честь пам’яті загиблих військових

У селі Дмитрівка, що в Бородянській громаді, відкрили меморіал на честь пам’яті загиблих військових. На заході були присутні народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, заступник голови Київської ОВА Микола Бойко, голова Бородянської громади Олександр Сахарук, родичі загиблих, представники духовенства, а також представники громад, звідки були родом загиблі воїни, та місцеві жителі.

Стелу з іменами героїв та їхніми фотографіями встановили поруч із місцем, де 7 березня 2022 року військові 14 ОМБр імені князя Романа Великого вступили в бій із російським окупантом. На жаль, 26 захисників, які мужньо протистояли ворогу, загинули.

У День пам’яті захисників України представники влади, родичі військових, місцеві жителі та небайдужі українці зібралися на церемонії вшанування пам’яті загиблих героїв. Присутні поклали квіти до пам’ятника і вшанували подвиг загиблих молитвою та хвилиною мовчання.

Юні спортсмени Київщини – серед переможців Всесвітніх учнівських спортивних ігор

Юні спортсмени і спортсменки з Київської області стали призерами на Всесвітніх учнівських спортивних іграх. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

У складі національної учнівської збірної команди України в змаганнях взяли участь 2 учні закладів освіти міста Ірпінь. Так, Давід Цимбарович, учень Ірпінського гуманітарного ліцею та вихованець Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи, посів третє місце в тхеквондо (ВТФ) у ваговій категорії до 61 кг.

Ніка Афендікова, учениця Ірпінського академічного ліцею, стала призеркою в змаганнях із карате. Вона виборола срібло в ката (демонстраційні комплекси) і бронзу в куміте (контактні поєдинки) у ваговій категорії до 47 кг.

Другі Всесвітні учнівські спортивні ігри серед учнів 13-15 років, або Всесвітню гімназіаду, провели з 19 по 27 серпня в бразильському місті Ріо-де-Жанейро. Діти з 50 країн світу змагалися у 18 видах спорту. Зокрема, українські спортсмени та спортсменки змагалися в 3 видах єдиноборств: боксі, тхеквондо і карате.

Учнів та вчителів Київщини, які цього потребують, активно забезпечують гаджетами – брифінг КОВА (ВІДЕО)

У 2022 та 2023 роках активно тривав процес забезпечення педагогів та дітей гаджетами. Мова йде про ноутбуки та планшети. Про це розповіла під час брифінгу заступниця голови Київської ОДА Жанна Осипенко.

«За сприяння Київської обладміністрації та підтримки Фундації Олени Зеленської, першої леді України, Міністерства освіти і науки України, а також благодійних організацій, міжнародних донорів, обласного бюджету вчителі й учні Київської області отримали 8764 ноутбуки та 2400 планшетів. Зокрема, 1000 планшетів передали наші партнери з регіону Іль-де-Франс», – повідомила Жанна Осипенко.

Пристрої розподілили між опорними закладами для учнів, які цього потребують і не мають техніки для навчання.

Крім того, за допомогою міжнародних донорів у деокупованих громадах Київщини створені та функціонують 18 цифрових освітніх центрів. Вони діють на базі закладів культури або інших установ органів місцевого самоврядування. Учні, які не мають можливості доєднатися до онлайн-навчання, можуть прийти в такий центр і працювати.

Також за рахунок коштів обласного бюджету придбали та передали для предметних кабінетів закладів освіти 107 комплектів мультимедійного і комп’ютерного обладнання.

Із бібліотек Київщини вилучили понад 400 тисяч російськомовних книжок

Публічні бібліотеки Київської області посилили роботу з актуалізації фондів в умовах збройної агресії рф проти України. Книгозбірні пристоличного регіону систематично здійснюють списання російськомовної та написаної російськими авторами літератури. На сьогодні кількість списаних книг у бібліотеках територіальних громад області сягає 441 тисячі примірників.

Про це повідомили в Департаменті культури та туризму Київської ОВА.

Вилучена література для дітей та дорослого населення містила антиукраїнський зміст і наративи російської імперії. Крім того, з бібліотечних полиць області прибирають російськомовні або видані в росії періодичні видання: газети, журнали, комікси.

Усі примірники в бібліотеках Київщини вилучають за чіткими критеріями згідно з рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики України. Київська обласна військова адміністрація дала відповідне доручення районним органам виконавчої влади.

Зокрема, Київська обласна бібліотека для дітей протягом 2023 року списала зі своїх фондів 4347 примірників таких книжок.

Київська обласна бібліотека для юнацтва цьогоріч також уже списала 850 російськомовних примірників. Окрім цього, вся художня література і періодичні видання, написані російською мовою, вилучені з відкритого доступу.

Працівники відділу обслуговування користувачів здійснюють моніторинг такої літератури. Процес списання книг російською мовою в бібліотеках області триває.

29 переможців олімпіад та конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук отримали дипломи стипендіатів голови Київської ОДА

29 переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук «МАН Київщини – простір можливостей» отримали дипломи стипендіатів голови Київської обласної державної адміністрації.

Предметні олімпіади та захист науково-дослідницьких робіт у рамках МАН – це особливі випробування, які тестують знання учнів, гартують їхню зібраність та самостійність. Учні й учениці Київщини, всупереч труднощам, пов’язаним із війною, пройшли всі етапи конкурсних випробувань та продемонстрували гарні результати. Зокрема, здобули призові місця у фіналі олімпіад та на міжнародному рівні.

Руслан Кравченко наголосив, що серед найважливіших завдань КОДА – створення для талановитих учнів Київщини комфортних умов та додаткових стимулів для подальших досягнень у навчанні та науково-дослідницькій діяльності.

Під час заходу діти подарували голові КОДА сигнальний примірник Альманаху учнівських досліджень «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму». У ньому представлені результати пошуково-дослідницької експедиції «Нескорена Україна».

Руслан Кравченко: В рамках UNITED24 на Київщині вже відбудовують 16 багатоквартирних будинків, пошкоджених росіянами

На Київщині в рамках UNITED24 вже розпочалася відбудова 16 багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок повномасштабного вторгнення росіян. Загалом буде відновлено 18 будинків. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

До війни тут загалом мешкали понад 4,5 тис. людей.

18 будинків будуть відновлені в 4 громадах: Гостомельській, Дмитрівській, Бородянській та Ірпінській. Роботи з відбудови тривають: Бородянка – 2 будинки, Мила – 3 будинки, Бузова – 1 будинок, Ірпінь – 7 будинків, Гостомель – 3 будинки.

Ще один важливий аспект – технічний нагляд. Руслан Кравченко наголосив, що об’єкти проходять належний технічний контроль протягом усього процесу.

Незалежний нагляд за використанням коштів та якістю виконання робіт на всіх етапах відбудови цих багатоквартирних будинків реалізовує ПРООН.

Руслан Кравченко також додав, що внаслідок військової агресії росіян на Київщині зруйновано та пошкоджено понад 27 тис. об’єктів, із них 24,3 тис. – саме житло. Активна відбудова регіону почалася одразу після деокупації.

«На сьогодні ми вже відновили повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 12,8 тис. об’єктів. Наш пріоритет – приватні та багатоквартирні будинки. Наразі відновлено 11,4 тис. таких об’єктів», – зазначив начальник обладміністрації.

Опалювальний сезон на Київщині: стан підготовки до зими вже 75% – брифінг КОВА (ВІДЕО)

У Київській області триває підготовка об’єктів теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду та дорожньо-мостового господарства до осінньо-зимового періоду. Рівень підготовки до опалювального сезону вже складає 75%. Про це повідомив під час брифінгу директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської ОВА Олександр Попроцький.

Він зазначив, що наразі в Київській області вже готові до зими:

  • 4911 житлових будинків;
  • 422 дошкільні заклади;
  • 398 закладів освіти;
  • 406 закладів охорони здоров’я (лікарні, поліклініки, ФАПи).

На цих об’єктах відремонтовані покрівлі, підготовлені опалювальні системи, проведена перевірка та ремонт систем холодного водопостачання тощо.

У тепловому господарстві також триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Загалом на сьогодні підготовлено 979 котелень, капітально відремонтовано 53 котельні, замінено 69 котлів, перевірено та, де необхідно, відремонтовано 563 км теплових мереж та заготовлено 763 тонни вугілля.

Також Олександр Попроцький розповів, що наразі органи місцевого самоврядування Київської області та ДП «Ліси України» спільно формують графіки постачання деревного палива для використання в осінньо-зимовому періоді 2023/2024 року.

Посилення спроможності ЦНАПів деокупованих та постраждалих громад обговорили на всеукраїнському заході

Днями в Києві провели всеукраїнський захід на тему: «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям». Зустріч керівників ЦНАПів деокупованих та постраждалих громад Київської, Житомирської, Запорізької та Чернігівської областей провели в рамках проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні». Про це повідомили в Департаменті економіки Київської ОВА.

Мета заходу – наближення доступності адміністративних послуг для всіх груп населення, підвищення якості сервісу та збільшення швидкості обслуговування.

Учасники зустрічі обговорили можливості розвитку мережі ЦНАПів та покращення надання адміністративних послуг, зокрема створення єдиного вікна для обслуговування ветеранів і ветеранок, а також питання інклюзивності при наданні послуг.

Директорка Департаменту економіки Київської обласної військової адміністрації Наталія Погребна розповіла про діяльність ЦНАПів Київщини в умовах воєнного стану та поділилася ефективними рішеннями, які вже впроваджені на території пристоличного регіону, щоб ЦНАПи були не просто місцем, де надають адмінпослуги, а стали центрами надання активної підтримки кожному громадянину.

У заході взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства у справах ветеранів України, представників проєкту PROSTO та обласних адміністрацій.

Відбудова Київщини: у Макарівській громаді запрацював відновлений Ситняківський ліцей

У День знань відновив повноцінну роботу Ситняківський ліцей у Макарівській громаді. Заклад освіти капітально відремонтували після пошкоджень унаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Під час активних бойових дій на Київщині в березні 2022 року споруда ліцею постраждала від авіаудару. Зокрема, майже повністю були зруйновані покрівля та дерев’яні перекриття даху, вибиті вікна та двері, повністю виведена з ладу система опалення.

Після деокупації Макарівської селищної територіальної громади небайдужі мешканці села Ситняки та колектив ліцею одразу розпочали активну роботу з відновлення закладу.

За благодійної міжнародної фінансової допомоги, коштів із резервного фонду державного та місцевого бюджетів здійснили капітальний ремонт ліцею та облаштували укриття.

Своєчасно проведені роботи дозволили запобігти подальшому руйнуванню будівлі закладу, в березні 2023 року відновили освітній процес для наймолодших школярів у змішаному форматі, а сьогодні заклад запрацював повноцінно офлайн для всіх учнів.

Голова КОДА Руслан Кравченко з нагоди Дня знань відвідав навчальні заклади Бучі та Ірпеня

З нагоди Дня знань голова Київської ОДА Руслан Кравченко відвідав навчальні заклади Київщини – Бучанський ліцей № 3 та Державний податковий університет в Ірпені.

Голова КОДА також взяв участь у посвяті в першокурсники у Державному податковому університеті в Ірпені. Під час російської окупації деякі будівлі університету були значно пошкоджені. Але навчальний заклад попри це розпочав свою роботу.

Він підкреслив, що свято з нагоди Дня знань стало можливим завдяки нашим військовим.

        1. Корисна інформація для розповсюдження серед населення

МОЗ: 5 причин вакцинувати дитину від кору саме зараз

В Україні реєструють випадки кору – небезпечного захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я. До впровадження вакцин від кору в 1963 році щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн людей.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакцини. За календарем щеплень України перше щеплення роблять у 12 місяців та 6 років роблять друге щеплення.

Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:

  1. Кір – одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де: у літньому таборі, дитсадку, бомбосховищі, громадському транспорті.
  2. Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017-2019 роках. Одна з причин цього – недостатнє охоплення щепленнями.
  3. Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.
  4. Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.
  5. Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби – вакцинація.

Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні. Вакцинуйте дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, запишіться до лікаря якнайшвидше. Вакцина є!

Які послуги може отримати ветеран у сімейного лікаря

Національна служба здоров’я України публікує інформацію для ветеранів та ветеранок про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій-2023.

Вхідними воротами до отримання медичних послуг для ветерана, як і для всіх українців, є сімейний лікар. Звернувшись до нього, можна отримати низку послуг, які надаються за пакетом «Первинна медична допомога». А саме:

  • діагностика та лікування поширених інфекційних, неінфекційних і хронічних хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних станів;
  • направлення на аналізи (загальний аналіз крові, сечі, глюкози, холестерин;
  • направлення на дослідження (ЕКГ, пікфлуометрія/спірометрія, отоскопія, офтальмоскопія, вимірювання гостроти зору);
  • направлення до вузькопрофільних спеціалістів;
  • направлення на швидкі тести (зокрема, ВІЛ, гепатити В і С);
  • призначення та виписка рецептів для отримання засобів і виробів за програмою «Доступні ліки»;
  • консультація щодо підтримки ментального здоров’я, проведення скринінгу та за необхідності направлення до психіатра;
  • виявлення ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, онкологічних, хронічних респіраторних, діабету);
  • профілактика та діагностика соціально-небезпечних хвороб (ВІЛ, туберкульоз, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом тощо);
  • окремі послуги паліативної допомоги (зокрема, оцінка стану, виписування рецепти на знеболювальні).

Підставами для отримання послуг ветераном є декларація, підписана з вибраним лікарем або самозвернення при невідкладному стані (незалежно від наявності декларації).

2 338 закладів, 349 із яких – приватні, надають безоплатну первинну меддопомогу за договором із НСЗУ, яка покриває всі витрати.

Доплачувати за послуги сімейного лікаря, які входять до пакету «Первинна медична допомога», не потрібно! Якщо лікар вимагає кошти – скаржтеся керівнику закладу або телефонуйте до НСЗУ на гарячу лінію за номером: 16-77.

Учитися українською за кордоном: МОН затвердило освітню програму з українознавчим компонентом

Міністерство освіти і науки затвердило типову освітню програму, яка передбачає вивчення предметів українознавчого компонента для дітей, які перебувають за кордоном і навчаються в місцевих школах.

Ця програма є частиною плану МОН щодо зменшення навчального навантаження на українських дітей за кордоном. Адже чимало з них навчається в місцевих школах, продовжуючи здобувати українську освіту дистанційно.

Щоб позбавити цих учнів потреби навчатися у двох школах одночасно, раніше міністерство рекомендувало (наказ від 15 травня 2023 року № 563) закладам освіти зараховувати оцінки за предмети, які вивчаються і в закордонних, і в українських школах, переводячи їх на 12-бальну або двобальну шкалу («зараховано» / «не зараховано»). Водночас учнівство мало пройти річне оцінювання з предметів, які не вивчають в закордонних школах, — українських мови, літератури й історії, а також географії, громадянської освіти й захисту України.

Тепер міністерство планує офіційно запровадити модель, за якою учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах. За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи.

«На кінець минулого навчального року за кордоном перебували приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку. І кожна дитина важлива для держави. Ми розуміємо, що за кордоном діти, як правило, зобов’язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини. Щоб уникнути цього, але зберегти українським дітям зв’язок з рідною країною, ми створили цю освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента — мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах», — каже міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Ця типова освітня програма містить:

  • перелік предметів й інтегрованих курсів навчального плану типових освітніх програм України, вивчення яких не передбачено навчальними планами закордонних закладів освіти;
  • рекомендований розподіл кількості навчальних годин на тиждень для вивчення предметів навчального плану;
  • додаткові години для проведення індивідуальних консультацій та групових занять, які можна використати для організації коригувального навчання;
  • вимоги до осіб, які можуть здобувати освіту відповідно до цієї програми;
  • рекомендовані форми організації освітнього процесу;
  • опис інструментарію оцінювання.

Наступним кроком буде ухвалення рішення про організацію такого навчання. Планується, що в різних регіонах України будуть визначені школи з класами дистанційного вивчення цих предметів.

Етика спілкування з ветеранами та ветеранками

Ви міцно обіймаєте батька, брата чи сестру, вашу кохану людину, яка ще вчора ночувала в окопі під обстрілами. Чи думали ви, що скажете в цей момент? Про що запитаєте вдома? Як будете слухати численні історії або ж довгу тишу?

Адже безбар’єрна мова – це мова, в якій відсутні слова, фрази, які демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Це мова, яка не відчужує людей – навмисно або ненавмисно. Це мова, принцип якої можна сформувати однією фразою: поважати гідність іншої людини.

Важливо пам’ятати, що тепер ваші рідні чи товариші мають особливий досвід. А фізіологічний стан, в якому вони перебували, відрізнявся від того, в якому ми звикли жити щодня. Фактично людина тривалий час була на межі життя і смерті, а це вплинуло на її свідомість і на те, яким вона бачить світ довкола. Знадобиться певний час, аби минули надмірне збудження, тривожність та підсвідоме очікування небезпеки.

Насамперед подбайте про відчуття безпеки навколо людини. Психіці потрібно більше часу, ніж тілу, щоб повернутись до звичайного життя. Не створюйте додаткових провокацій, не робіть сюрпризів.

Не ставте тригерних запитань, наприклад: «Що ти відчував, коли вбивав?».

Пам’ятайте: сум, туга, лють, агресія, які можуть прориватися назовні вдома, адресовані не вам. Так проявляються не до кінця пережита ненависть до ворога, тривалий стрес і втома. У таких випадках згадуйте про 3 головних правила спілкування:

  • не жаліти;
  • поважати;
  • підтримувати.

У жодному разі не можна говорити вголос чи навіть подумки захисникам фрази на кшталт «навіщо ти туди поїхав/ла?», «ми тебе туди не посилали», адже іноді ми «мовчимо» дуже виразно.

        1. Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Кадровий блок Кабінетом Міністрів України: Призначено: Гринчук Світлану Василівну заступником Міністра енергетики України; Хейла Олександра Валерійовича заступником Міністра енергетики України; Короткова Володимира Миколайовича заступником Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Погоджено призначення: Рябого Олега Івановича головою Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області; Хмельовського Петра Михайловича головою Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області; Степанченка Ігоря Олеговича головою Конотопської районної державної адміністрації Сумської області; Канашевича Андрія Вікторовича головою Куп’янської районної державної адміністрації Харківської області; Усова Володимира Вікторовича головою Харківської районної державної адміністрації Харківської області; Логвинової Олени Валентинівни заступником голови Харківської обласної державної адміністрації. Звільнено: Крамаренка Євгена Григоровича з посади Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження; Грицаєнка Максима Георгійовича з посади першого заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій; Заболотного Андрія Володимировича з посади заступника Голови Національного агентства України з питань державної служби; Звільнено Бойко Тетяну Олександрівну з посади заступника Голови Національної служби здоров’я України.

Викладено у новій редакції додаток 1 «Розподіл у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України між місцевими бюджетами» до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, затверджених постановою КМУ від 25.11.2015 N 1068. Здійснено перерозподіл відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2023 рік.

Внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, якими передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для надання матеріальної (грошової) допомоги проводиться з урахуванням виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю надання матеріальної (грошової) допомоги, а обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться з урахуванням виплат за робочий рік, у якому виникло право на таку відпустку. Внесено зміни до Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у частині можливості надання матеріальної допомоги у розмірі не більше середньомісячної заробітної плати (замість середньомісячної заробітної плати).

Внесено зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Встановлено, що перевірка достовірності наведених у заяві відомостей проводиться за рішенням виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, районних у м. Києві держадміністрацій, відповідних військових адміністрацій вибірково з метою встановлення фактів відповідності даних. Інформація про результати таких перевірок щомісяця надсилається до Мінреінтеграції та Товариства Червоного Хреста України. Врегульовано особливості опрацювання інформації, у разі виявлення помилок у даних, які унеможливлюють забезпечення надання компенсації особам, які розмістили ВПО, та визначено механізм їх повторного опрацювання.

Внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Надано право перетинання державного кордону у разі введення правового режиму воєнного стану студентам або курсантам, які здобувають освіту за авіаційними спеціальностями, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та потребують практичної льотної підготовки в іноземних закладах освіти або в авіаційних школах у звʼязку із закриттям повітряного простору України.

Затверджено Порядок функціонування місць проживання внутрішньо переміщених осіб. Порядок визначає особливості функціонування місць тимчасового проживання, які придатні для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб або осіб, які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затвердженого Мінреінтеграції, та їх обслуговування, а також мінімально необхідні вимоги у таких місцях для життєзабезпечення зазначених осіб. Доручено обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям (військовим адміністраціям) забезпечити протягом одного місяця з дня набрання чинності Порядком та у подальшому не рідше ніж один раз на шість місяців проведення моніторингу стану, облаштування, кількості мешканців та вільних ліжко-місць у місцях тимчасового проживання; затвердити протягом двох місяців перелік місць тимчасового проживання відповідної області (мм. Києва та Севастополя); забезпечити протягом шести місяців приведення житлових умов в місцях тимчасового проживання у відповідність з вимогами Порядку.

Виділено з метою покриття витрат за січень-квітень 2023 р. обʼєктів державної, комунальної та приватної власності, у будівлях (приміщеннях) яких у період воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися внутрішньо переміщені особи, 277 млн. 726 тис. 56 гривень, а саме: центральним органам виконавчої влади - 9 млн. 172 тис. 888 гривень для надання компенсації підприємствам, установам і закладам державної форми власності, які належать до сфери їх управління; Міністерству освіти і науки - 24 млн. 366 тис. 385 гривень для надання компенсації державним закладам, які належать до сфери його управління; Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій - 238 млн. 201 тис. 380 гривень для надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, та закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад; обласним державним адміністраціям (відповідним військовим адміністраціям) - 5 млн. 985 тис. 403 гривні для надання компенсації приватним закладам (крім приватних закладів освіти).

Поділитися:
Актуальні новини
03.07.2024 14:10
Відбулось друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади
Стратегія – це основний документ для реалізації соціально-економічного розвитку громади, який визначає напрямок розвитку громади, служить базою для розробки проєктів та програм. Основним завданням…
03.07.2024 12:52
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
03.07.2024 12:48
Ботулізм і його профілактика
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову…
03.07.2024 10:58
Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії квітень - червень 2024 р.
daydzhet-kviten-cherven-2024-r.pdfПостанова Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2024 р. №385 Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які…