Аграрії Київщини – другі за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць

Аграрії Київської області – на другому місці за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Та перші серед інших регіонів України за загальною площею заявників під закладання садів і теплиць відповідно до Постанови Кабміну від 21.06.2022 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу». Про це зазначила під час брифінгу 25 травня начальниця управління агропромислового розвитку КОВА Ліна Щуревич.

«Аграрії Київщини активно використовують два види грантів: на створення та розвиток садів, а також закладання теплиць. На сьогодні вже 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів та погоджено суму близько 58 млн грн. Щодо теплиць, то по двох підприємствах погоджено заявки на 9 млн грн», – повідомила Ліна Щуревич.

Вона зауважила, що загальна площа заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур, висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.

Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти – частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю.

Крім того, Ліна Щуревич нагадала, що на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів «Дієвий аграрій – успішна громада». У 2023 році з обласного бюджету передбачено надання підтримки сільському населенню, зокрема внутрішньо переміщеним особам.

«За програмою передбачено два напрямки підтримки. Перша – часткова компенсація фізичним особам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету. Друга – надання дотацій фізичним особам за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку продуктивності на територіях, де велися активні бойові дії. На даний напрямок виділено 3 млн грн», – зазначила начальниця управління агропромислового розвитку КОВА.

Вона розповіла, що на даному етапі реалізації програми проводиться організаційна робота щодо визначення уповноваженого банку, та відбір субʼєктів племінної справи з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м’ясних порід, з яких найпотужнішими є три підприємства, що мають статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи.

Поділитися:
Актуальні новини
07.05.2024 16:02
Про виконання бюджету Великодимерської селищної територіальної громади за І квартал 2024 року під час засідання виконкому відзвітувала начальниця управління фінансів Оксана Косенко
За І квартал 2024 року обсяг доходної частини місцевого бюджету становить 114 979 914,97 грн, а саме: надходження до загального фонду – 106 572 554,36 грн (в тому числі…
07.05.2024 15:28
Комісія з погодження грошової компенсації за програмою єВідновлення: 30 заяв розглянуто
Під час комісії з питань надання компенсації за програмою єВідновлення погодили виплати 20-ом жителям громади, які мають пошкоджене житло. Ще одному­ - відмовлено. Загальна сума відшкодування…
07.05.2024 10:19
Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства
Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація…
07.05.2024 10:13
Вихованці ДЮСШ взяли участь у чемпіонаті Лівобережжя з футболу
4 травня 2024 року Відбувся чемпіонат Лівобережжя з футболу, в якому взяли участь вихованці ДЮСШ Богданівка 2012-13 ДЮСШ Богданівка - ДЮСШ Бобровиця 1:1 2014-15 ДЮСШ Богданівка…