Дайджест основних подій тижня та основні позиції інформаційного реагування

        1. Підсумки візитів Володимира Зеленського Великої Британії та ЄС

Президент України Володимир Зеленський відвідав Лондон, Париж та Брюссель, де виступив у Європарламенті. Союзники підтвердили свою рішучість підтримувати Україну до перемоги, а також розуміння необхідності воєнної відповіді Києва на триваючу російську агресію. Були актуалізовані вже досягнуті рішення з надання Україні боєприпасів, гармат і сучасних танків, а також закладені підстави для ухвалення важливих рішень з надання далекобійних ракет і снарядів та сучасної бойової авіації. Європейські лідери обговорити українську формулу миру, яка здатна забезпечити стійке припинення війни на справедливих умовах та з дотриманням норм міжнародного права. Європейські країни не послаблюватимуть санкційний тиск на Росію, доки не припинить своєї агресивної війни проти України. Ідея створення міжнародного трибуналу для розслідування російських злочинів підтримується більшістю європейських лідерів. Президент Зеленський наголосив на європейських прагненнях України та готовності розпочати переговори про членство в ЄС вже цього року.

        1. Заява JIT про можливу персональну причетність Путіна до трагедії рейсу МН17

Спільна слідча група оприлюднила записи розмов, з яких випливає можлива персональна відповідальність Путіна за рішення відправити ЗРК “Бук” терористам т.зв. “ДНР” в липні 2014 року. Причетність особисто Путіна до війни та її всіх її наслідків з 2014 року є очевидною, але такі організації як JIT, встановлюють це на рівні юридичного факту. Оприлюднення JIT доказів проти Путіна є сенсацією, адже раніше слідчі уникали висувати звинувачення першій особі держави-терориста. Такий крок JIT означає, що на Заході не існує більше боязні перед російським диктатором. Путін впевнено стає в один ряд зі Слободаном Мілошевичем, Саддамом Хусейном, Муамаром Каддафі і іншими диктаторами-злочинцями. Єдине, що нині захищає Путіна від кримінального переслідування – це його офіційна посада. Але навіть за російською конституцією вона не є пожиттєвою. Путін – найбільш токсичний політик Росії, тому позбутися його – відповідає національним інтересам росіян

        1. Нові запити на військову допомогу партнерів

Питання постачання сучасних західних танків Україні вирішене, це була непроста і надзвичайно важлива перемога української дипломатії. Наступна амбітна і знакова мета – постачання західних бойових літаків, оскільки всі інші позиції вже відкриті, а бойова авіація є останнім типом зброї, яку потрібно розблокувати. Не принципово, чи це буде американський F-16, шведський Grippen, французький Mirage чи Rafale, або ж Eurofighter. Принципово відкрити позицію, зняти табу та отримати першу ескадрилью літаків. Але не менш важливий запит – збільшення кількості постачань звичайних та сучасних далекобійних снарядів/ракет. Вони потрібні вже зараз і негайно для продовження ураження військових цілей противника, особливо – на віддалених тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Офіційно особи України не раз запевняли, що західні далекобійні ракети не будуть застосовуватися проти території РФ у її легітимних межах.

        1. Землетрус в Туреччині та Сирії

Протягом останніх днів у Туреччні та Сирії сталися потужні підземні поштовхи, магнітудою 7,7-7,8. Загинули тисячі людей, більше десяти тисяч зазнали ушкоджень. Україна висловлює щирі співчуття народам Туреччини і Сирії через руйнівне стихійне лихо. В той час, як життя одних країн руйнують стихійні катаклізми, інші стають жертвами смертей і руйнувань через політичні причини. Тож українці добре розуміють і розділяють біль мешканців Туреччини та Сирії. До повномасштабної агресії Росії Україна завжди була активною з надання гуманітарної і технічної допомоги з подолання наслідків природних лих у світі. І навіть зараз, незважаючи на війну, Київ оголосив, що готовий надати необхідну допомогу дружній Туреччині для подолання наслідків катастрофи. Київ відстежує ситуацію в регіоні. У посольстві України в Анкарі створено оперативний штаб, відкрито номер гарячої лінії для отримання допомоги громадянам України, залучені також можливості генерального консульства в Стамбулі та консульства в Анталії.

  1. Європейська інтеграція України

3 лютого в Києві відбудеться Саміт “Україна – ЄС”. Це буде перша зустріч на найвищому

рівні з часу набуття Україною статусу кандидата на вступ до ЄС минулого року.

Спільне рішення провести саміт в Україні, у столиці воюючої держави, – це потужний

сигнал підтримки з боку Брюсселя та віри в нашу стійкість і перспективи.

Україна твердо стоїть на шляху євроінтеграції, а повномасштабна війна не похитнула, а

лише зміцнила наш стратегічний курс.

Україна досягла значних успіхів у реформах, а тому розраховує на позитивну оцінку

виконання нами “домашнього завдання”.

Жодна країна світу, крім України, не готувалася стати членом Європейського Союзу в

умовах руйнівної всеохопної війни. Та нам і це під силу.

Перебування України в ЄС – цілком природне і відповідає духу об’єднаної Європи,

який виріс на попелищі Другої світової війни.

  1. Через ракетну атаку рф пошкоджені енергооб‘єкти у шести областях

Унаслідок чергової масованої ракетної та дронової атаки на об‘єкти енергетики зазнали пошкоджень об‘єкти генерації у шести областях, у більшості регіонів діють аварійні відключення світла.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у Фейсбуці. «На жаль, є влучання в об‘єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в шістьох областях. Запроваджені аварійні відключення в багатьох регіонах. Найскладніша ситуація у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях», – сказав він. Ворог кидає всі сили, щоб завдати якнайбільше шкоди енергетиці.

Росія з ночі атакує ракетами та безпілотниками Україну. Зранку ворог обстрілював Україну з восьми літаків і трьох кораблів. Всього було випущено 71 ракету. 61 – збито.

  1. Головні новини тижня

У ШКОЛАХ КИЇВЩИНИ ДІТЕЙ НАВЧАЮТЬ МІННІЙ БЕЗПЕЦІ

З 1 першого вересня в закладах середньої освіти Київщини проводять систематичні заняття з мінної безпеки. Проєкт реалізовано Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні в партнерстві з Київською обласною військовою адміністрацією. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Усього до кінця лютого 2023 року планується провести такі заходи у 131 навчальному закладі Київської області з перспективою продовження проєкту до кінця поточного календарного року.

Заняття насамперед проходять у громадах, на територіях яких велись бойові дії. Під час них учнів і педагогів навчають правильним діям у разі зустрічі з мінною небезпекою.

Проведенням занять у межах проєктної діяльності Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні опікуються тренери громадської організації «Ліга офіцерів», які пройшли відповідний курс підготовки на базі Центру протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України.

ВІЦЕПРЕЗИДЕНТКА НІМЕЦЬКОГО БУНДЕСТАГУ КАТРІН ГЕРІНГ-ЕКАРДТ ВІДВІДАЛА КИЇВЩИНУ

2 та 3 лютого під час свого візиту в Україну віцепрезидентка німецького Бундестагу Катрін Герінг-Екардт побувала в Бородянці та Василькові.

У Бородянці віцепрезидентку Бундестагу зустріли заступниця голови Верховної ради України Олена Кондратюк, голова Бучанської РВА Данило Мавлянов, представники Управління міжнародного співробітництва Київської ОВА та в.о. голови Бородянської громади Георгій Єрко.

Катрін Герінг-Екардт показали наслідки авіабомбових ударів армії рф по житлових будинках селища. Розповіли про жорстокість російських військових, які забороняли проводити рятувальні роботи, та про жахіття окупації.

Також у межах поїздки в Бородянку пані віцепрезидентка ознайомилася з процесом відновлення роботи приватного бізнесу.

3 лютого під час поїздки німецької делегації у Васильків гостей супроводжували заступник голови КОВА Віталій Власюк, начальник Обухівської РВА Олександр Гомон, голова Васильківської громади Наталія Баласинович.

Під час зустрічі віцепрезидентка Бундестагу ознайомилася з наслідками бомбардувань Васильківської громади. Після побаченого Катрін Герінг-Екардт запевнила присутніх у підтримці України, яка захищає свою свободу, територіальну цілісність та демократичні принципи на тлі жорстокого вторгнення рф.

КИЇВЩИНУ ВІДВІДАЛИ ПРЕЗИДЕНТКА ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ НАТО ТА ПРЕДСТАВНИКИ ТОВАРИСТВА БЕЗПЕКОВОЇ ПОЛІТИКИ

4 лютого в селищі Бородянка Бучанського району з візитом побувала Президентка Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям. Разом із віцеспікеркою Верховної Ради України Оленою Кондратюк, головою Бучанської РВА Данилом Мавляновим, представниками місцевої влади та Управління міжнародного співробітництва Київської ОВА вона оглянула багатоповерхові будинки, зруйновані загарбником навесні 2022 року, та пошкоджений пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Також Жоель Гарріо-Майлям відвідала модульне містечко, де тимчасово проживають люди, які внаслідок російських бомбардувань залишилися без житла.

Пані Президентка Парламентської Асамблеї НАТО була вражена руйнуваннями Бородянки, де до окупації проживало близько 14 тисяч людей. Після побаченого вона наголосила на важливості всебічної підтримки України в її боротьбі з агресором.

Також учора, 4 лютого, Бучанський район відвідали представники Товариства безпекової політики Німеччини на чолі із президентом організації Гансом-Петером Бартельсом. У складі делегації також були представники Німецької асоціації Бундесверу, консалтингової компанії Pw C та підприємства ВПК Flensburger Fahrzeugbau GmbH. Високі гості побували в Бучі, Бородянці та Ірпені.

Представники Бучанської РВА, органів місцевого самоврядування та Київської ОВА показали їм наслідки бомбардувань армії рф Бородянки, розповіли про період російської окупації та її наслідки.

Після цього гості з Німеччини відвідали в Бучі місце масового захоронення мирних жителів, убитих і закатованих російськими військовими під час окупації, ознайомилися з фотодокументами тих трагічних подій.

В Ірпені делегації показали зруйнований ТЦ «Жираф», де точилися запеклі бої оборони міста, зруйновані Центральний будинок культури та Центральний міський стадіон, руйнування ЖК «Ірпінські Липки», «цвинтар» знищених автівок та залишки Романівського мосту, через який у лютому-березні 2022 року жителі регіону рятувались від російських загарбників.

Гості з Німеччини були вражені від руйнацій, завданих росією по території Київщини. Дякуємо іноземним партнерам за увагу до пристоличного регіону, що пережив жахіття окупації та вже відновлюється від її наслідків.

РОЗМІНУВАННЯ КИЇВЩИНИ: САПЕРИ ДСНС УЖЕ ЗНЕШКОДИЛИ ПОНАД 77 ТИСЯЧ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

У Київській області тривають заходи з розмінування територій. Усього з початку робіт піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій знешкодили 77 023 вибухонебезпечних предмети, очистили 21686 га території.

Загальна кількість залучень співробітників ДСНС — 7204 від початку робіт.

Просимо жителів області бути обережними та пильними. Міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути: у покинутих будинках, на вулицях, на дитячих майданчиках, у полях, лісах, на узбіччях доріг тощо.

У випадку знаходження підозрілого предмета, негайно повідомляйте про знахідку за телефоном «101» або «102».

Важливо також пам’ятати при виявленні вибухонебезпечного або підозрілого предмета:

  1. У жодному разі не торкайтесь його
  2. Відійдіть на безпечну відстань
  3. Попередьте інших, якщо поряд із вами є люди
  4. Поінформуйте про знахідку екстрені служби.

У ЦНАПАХ КИЇВЩИНИ ТРИВАЄ ЗАПИС ДО БРИГАД «ГВАРДІЯ НАСТУПУ»

У Центрах надання адміністративних послуг Київської області триває запис до бригад «Гвардія наступу». Під час робочої поїздки в Обухівський район т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко, начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов та голова Обухівської РВА Олександр Гомон перевірили, як проходить цей процес.

Окрім цього, під час візиту вони оглянули, як облаштоване місце для запису, як консультують громадян, а також поспілкувалися з відвідувачами ЦНАПу.

Наразі в Київській області записатися до бригад можна у восьми ЦНАПах. Вони відкриті в усіх районах регіону:

  • м. Біла Церква, вул. Леваневського, 34
  • м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72
  • м. Бровари, вул. Героїв України, 18
  • м. Буча, вул. Енергетиків, 12
  • м. Вишневе, вул. Чорновола, 50А
  • м. Вишгород, пл. Шевченка, 1
  • м. Обухів, вул. Каштанова, 13
  • м. Фастів, пл. Перемоги, 1.

Там громадяни можуть долучитися до восьми бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Про їх створення оголосило Міністерство внутрішніх справ України. Це додаткові бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. Вони мають стати підсиленням оборонної спроможності України та братимуть участь у звільненні українських територій від ворога.

Також за додатковою інформацією щодо «Гвардії наступу» можна звернутися за номером телефону: 0 800 10 00 20 або подивитися на сайті.

НА КИЇВЩИНІ ПОНАД 100 ТИСЯЧ ОСІБ ПРИХИСТИЛИ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Від початку повномасштабної агресії станом на 1 січня 2023 року 102 736 людей прихистили внутрішньо переміщених осіб у Київській області за соціальним проєктом «Прихисток».

Усі мешканці Київщини, які надають прихисток переселенцям, отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги. Упорядковано це Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб».

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію, необхідно:

  • подати заяву до органу місцевого самоврядування (ОМС) за місцем проживання або через сайт про готовність прийняти в себе переселенців;
  • при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС;
  • до 5-го числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців, які в них проживали;
  • отримати компенсацію.

Виплата здійснюється в безготівковій формі за вказаними в заяві банківськими реквізитами до 20-го числа наступного місяця за умови відсутності заборгованості по комунальних платежах власниками житла.

Ознайомитися з додатковою інформацією щодо отримання компенсацій можна на Урядовій гарячій лінії за номером телефону 15-45.

З ПОЧАТКУ НОВОГО РОКУ НА КИЇВЩИНІ НАРОДИЛОСЯ ПОНАД 600 ДІТЕЙ

У Київській області від 30 грудня 2022 року по 2 лютого 2023 року народилося 629 немовлят. Це 328 хлопчиків та 301 дівчинка. Про це повідомляють у Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА.

Найбільше дітей народилося в Білоцерківському, Бориспільському, Броварському, Бучанському та Фастівському районах.

Водночас від 31 грудня 2021 року по 29 грудня 2022 року на Київщині народилося 7 603 дитини: 3 928 хлопчиків та 3 675 дівчаток.

Як повідомлялося раніше, на порталі «Дія» працює комплекс єМалятко. Завдяки йому можна зареєструвати народження дитини, замовити свідоцтво про народження, присвоїти дитині УНЗР та інші послуги. Для того, щоб ними скористатися, у батьків повинен бути медичний висновок про народження (МВН), а також мати електронний підпис одного або обох батьків. Більше про єМалятко на сайті «Дії».

НА КИЇВЩИНІ ВЖЕ ВІДНОВЛЕНО ПОНАД 6 400 ОБ’ЄКТІВ, ПОШКОДЖЕНИХ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

У Київській області вже відновлено понад 6 400 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії. Ще майже 3 700 об’єктів відновлені частково, проте забезпечено життєдіяльність. Про це повідомив заступник голови Київської ОВА Микола Бойко.

У регіоні триває робота з відновлення об’єктів, що були пошкоджені внаслідок воєнних дій. Зокрема вже завершені ремонти 5 450 приватних домогосподарств та багатоквартирних будинків. Також частково відновлено понад 3 300 об’єктів житлового фонду.

Серед іншого проведено роботи з відновлення 156 закладів загальної середньої та дошкільної освіти. Ще 22 таких об’єкти відремонтовані частково. Також протягом усього періоду відновлено 86 закладів охорони здоров’я, що були пошкоджені внаслідок ведення бойових дій.

«Незважаючи на складні погодні умови, ми крок за кроком продовжуємо відбудовувати наш регіон. Протягом 2023 року плануємо завершити поточні ремонти на Київщині. Також в області є понад 4000 об’єктів житлового фонду, що потребують капітальних ремонтів. Зараз активно готуємося до початку відновлення таких об’єктів. Попри постійний ракетний терор країни-агресора, не зупиняємося ні на мить», — зазначив Микола Бойко.

НА КИЇВЩИНІ ПРОТЯГОМ ТИЖНЯ 196 ЛЮДЕЙ ЗАХВОРІЛИ НА COVID-19

За останній тиждень, з 30 січня до 6 лютого, в Київській області зареєстровано 196 підтверджених випадків COVID-19. Із них 20 виявлено в дітей. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА.

Станом на 7 лютого в лікарні регіону госпіталізовано 143 хворих. Із них 99 – із підтвердженим діагнозом коронавірус, 44 – із підозрою на COVID-19. Це на 26 хворих більше, ніж минулого тижня.

Протягом 30 січня – 6 лютого щеплення зробили 1 819 осіб. Найбільше щепилися першою бустерною дозою – 866 вакцинацій. Другу бустерну дозу отримали 415 осіб, першу дозу вакцини – 302, другу дозу – 236.

Від початку вакцинальної кампанії в Київській області здійснено 1 898 490 щеплень.

Наголошуємо, вакцинація – найдієвіший спосіб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Для того, аби зробити безкоштовне щеплення, необхідно звернутися по скерування до сімейного лікаря. У регіоні наразі функціонують 24 центри масової вакцинації та 182 пункти щеплень, а також працює 19 мобільних бригад.

Адреси та контакти пунктів і центрів за посиланням або за телефоном 0 800 60 20 19.

227 БІЗНЕСМЕНІВ КИЇВЩИНИ ОТРИМАЛИ ПОЗИТИВНІ РІШЕННЯ ЩОДО УЧАСТІ В ПРОГРАМІ «ЄРОБОТА»

Київська область зайняла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою «єРобота». Про це повідомляють у Департаменті економіки Київської ОВА.

Програма «єРобота» спрямована на отримання мікрогрантів на стимулювання підприємницької діяльності — створення або розвиток власного бізнесу. За весь термін дії проєкту на отримання мікрогранту всього подали 1661 заявку.

Серед них 227 бізнесменів Київщини отримали позитивні рішення щодо надання фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

Середній розмір гранту становить близько 232,5 тисяч гривень. Загальна сума грантових коштів, що надійдуть отримувачам, перевищує 51 мільйон гривень.

За напрямками діяльності найбільше заявок подавали підприємці, які займаються торгівлею та ремонтом автотранспортних засобів (32,19%), переробною промисловістю (19,38%), тимчасовим розміщенням й організацією харчування (11,45%), професійною, науковою та технічною діяльністю (7,93%). Також заявки подавали бізнеси в напрямку охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, сільського, лісового та рибного господарства, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку тощо.

Загальна кількість поданих заявок по Україні складає 16 тисяч, планується створення 8 313 нових легальних робочих місць.

Нагадаємо, що з 1 лютого українці, що хочуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу, можуть подавати заявки на першу цього року хвилю програми «Власна справа».

ПРОТЯГОМ ТИЖНЯ НА КИЇВЩИНІ ЗАПРАЦЮВАЛИ В ОФЛАЙН-ФОРМАТІ ЩЕ 11 ДИТЯЧИХ САДКІВ

Протягом тижня відновили роботу в очному режимі 11 закладів дошкільної освіти в різних громадах Київської області. Садки тепер мають можливість працювати офлайн, адже в закладах завершили до облаштування укриттів. Про це повідомляють у Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Укриття облаштували в трьох садках Козинської громади, чотирьох садках Калинівської громади, по одному садку в Глевахівській, Фастівській, Зазимській, Маловільшанській громадах.

Станом на 6 лютого 2023 року в регіоні за різними формами навчання працюють 684 заклади дошкільної освіти. 395 з них функціонують очно, 139 за змішаною формою навчання, 150 – дистанційно.

В ОБУХОВІ ВІДНОВЛЮЮТЬ САДОК, ЩО ПОСТРАЖДАВ ПІД ЧАС МАСОВАНОЇ АТАКИ 26 СІЧНЯ

У місті Обухів відновлюють заклад дошкільної освіти, що постраждав під час ворожої масованої атаки 26 січня. Про це повідомляють у Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Станом на 7 лютого в закладі замінюють пошкоджені вікна, встановлюють склопакети, виконують штукатурні роботи. Персонал закладу готує відремонтовані приміщення до відновлення освітнього процесу.

На усунення наслідків пошкоджень у садку кошти виділили з міського бюджету.

Наразі дошкільнята, які навчалися в цьому закладі освіти, тимчасово відвідують інші садки Обухівської громади. До пошкоджень ворогом заклад працював у змішаному форматі. У ньому облаштували сучасне укриття.

У мирний час садок відвідували близько 300 дітей.

ДЛЯ ДІТЕЙ КИЇВЩИНИ ПРОВОДЯТЬ ГРАФІЧНІ ОНЛАЙН-КУРСИ

Для дітей Київської області проводять графічні онлайн-курси. Про це повідомляють у Департаменті культури та туризму Київської ОВА.

Офлайн заняття проводяться в місті Київ.

Основна мета курсів — навчити дітей корисним знанням, сприяти їхньому розвитку та відволікти їх від негативних новин заняттями з мистецтв.

Набір учасників триває за різними напрямками: цифровий живопис; цифрова скульптура; моделювання; фешн-дизайн; ілюстрація; графічний дизайн; концепт кeйфрейм-ілюстрація; дизайн оточення, персонажів; техніки 2D і 3D.

Наразі стартував курс із навичок володіння програмою Photoshop.

На курси можна записувати дітей віком від 6 років. Номер телефону для запису: 097 307 90 54, Олександр.

Організатори — Депаpтамент культури та туризму Київської обладміністрації та K3 KOP «Kиïвськаоблaсна бібліотека для дiтей».

НА КИЇВЩИНІ ТРИВАЄ ВІДНОВЛЕННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ, ПОШКОДЖЕНИХ ВНАСЛІДОК ПОВІТРЯНОЇ АТАКИ 26 СІЧНЯ

У Київській області продовжується відновлення домогосподарств, що постраждали внаслідок повітряної атаки 26 січня. Уже відновлено 9 приватних будинків. Про це повідомив заступник голови Київської ОВА Микола Бойко.

Загалом внаслідок обстрілу в одному з населених пунктів пристоличного регіону вибуховою хвилею було пошкоджено 30 приватних будинків. Протягом доби мешканцям повернули світло до осель. Також надали матеріали та допомогли накрити дахи та закрити вікна.

На місцях працювали спеціальні комісії, які фіксували руйнування. За результатами роботи комісії було складено дефектні акти. Два будинки, що пошкоджені найбільше, неможливо відновити. Вони підлягають демонтажу. Ще 7 будинків потребують капітального ремонту. Решта — поточний ремонт.

Зараз активно проводяться роботи з відновлення пошкоджених житлових об’єктів. Зроблено заміри вибитих вікон та дверей, зруйнованих дахів. Уже в 9 будинках замінили віконні та дверні конструкції. Загалом змонтовано близько 100 вікон. За цей час ще в 3 оселях повністю відновили покрівлю.

«Для мешканців, чиї будинки постраждали внаслідок атаки країни-терориста, життя розділилося на «до» та «після». Адже їхні домівки зазнали значних руйнувань. Тому ми спільно з органами місцевого самоврядування робимо все, аби якнайшвидше відновити пошкоджене. У третині будинків вже замінили вікна. Прямо зараз фахівці працюють ще на 8 об’єктах. До 15 лютого в решті будинків, що потребують заміни вікон, також будуть проведені всі необхідні роботи», — зазначив Микола Бойко.

НА КИЇВЩИНІ РОЗГОРНУТО 440 ПУНКТІВ НЕЗЛАМНОСТІ

Станом на 6 лютого в Київській області розгорнуто 440 Пунктів Незламності. Адреси Пунктів можна знайти на сайті Київської ОВА та на https://nezlamnist.gov.ua/

Органами місцевого самоврядування облаштовано 291 Пункт, усі вони забезпечені генераторами. Державна служба з надзвичайних ситуацій створила 65 об’єкти. Долучився до ініціативи й відповідальний бізнес. Ним розгорнуто 84 Пункти Незламності.

Серед Пунктів Незламності на Київщині розгорнуте «Містечко Незламності» в місті Переяслав.

Це 6 модульних будиночків. У кожному з них є обігрівач, містечко облаштоване генератором. Тут є медичний пункт та пункт поліції, дитяча кімната, місце для чаювання. Окрім цього, передбачено, що в разі необхідності поряд із містечком можна облаштувати польову кухню.

Пункт Незламності має необхідні запаси води та їжі.

Довідково

Пункти Незламності – це місце безпеки під час тривалого відключення електроенергії чи тепла. Вони облаштовуються в адміністративних будівлях, закладах освіти, бізнесу (АЗС, аптеки, магазини), наметах ДСНС, модульних спорудах тощо. Пункти Незламності функціонують безкоштовно. У них, попри відключення електроенергії, передбачається наявність тепла, води, мобільного зв’язку, інтернету, живлення для мобільних пристроїв тощо.

Представники Київської обласної військової адміністрації продовжують роботу з обстеження Пунктів Незламності для усунення всіх недоліків. Кожен відвідувач може залишити зворотний зв’язок щодо роботи Пункту, заповнивши спеціальну гугл-форму чи зателефонувавши на «гарячу лінію» Київської ОВА за номером: (044) 363 07 34.

У КИЇВСЬКІЙ ОВА ОБГОВОРИЛИ КОМПЛЕКСНЕ ВІДНОВЛЕННЯ ТЕРИТОРІЇ БОРОДЯНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

У Київській обласній військовій адміністрації 8 лютого провели нараду, під час якої обговорили процес підготовки та реалізації Програми комплексного відновлення території Бородянської громади Бучанського району.

На ній були присутні т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко, директор Департаменту містобудування та архітектури Ярослав Янович, в.о. селищного голови Бородянки Георгій Єрко, представники місцевого самоврядування та інші учасники.

Ця Програма розробляється відповідно до рішення Виконавчого комітету Бородянської селищної ради від 23 січня 2023 року №25 «Про розроблення Програми комплексного відновлення території Бородянської селищної територіальної громади Бучанського району Київської області».

«Бородянська територіальна громада – одна з найбільш постраждалих громад у Київській області. У невеликому селищі зруйновано понад 2 000 об’єктів. Завдання сьогодні – працювати ефективно та злагоджено, щоб відновити територіальну громаду та розвивати її. Особливо важливо враховувати комплексний підхід при відновленні постраждалих від російської агресії населених пунктів Київщини», – сказав Дмитро Назаренко.

Метою програми є створення моделі майбутнього Бородянської селищної територіальної громади. Зокрема мова йде про визначення основних просторових, містобудівних та соціально-економічних пріоритетів при відновленні Бородянської селищної територіальної громади.

У КИЇВСЬКІЙ ОВА ПРОВЕЛИ НАРАДУ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ГРОМАД ЩОДО ЗМІНИ ЛІМІТІВ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ПО ОБЛАСТІ

У Київській ОВА провели онлайн-нараду з головами територіальних громад пристоличного регіону та представниками ДТЕК Київські регіональні електромережі щодо зміни лімітів споживання електроенергії. Захід провів заступник голови КОВА Микола Бойко.

Під час наради обговорили нагальні питання щодо електропостачання всіх споживачів області. Починаючи з 8 лютого, по всій території України, зокрема й на Київщині, будуть змінені ліміти споживання. Ці заходи будуть здійснені для того, щоб провести вимірювання фактичного споживання в кожному регіоні. У Київській області такий день без обмежень у споживанні електроенергії запланований на 10 лютого. Решта часу електропостачання буде здійснюватися відповідно до діючих графіків відключень.

Тобто, починаючи з 8 лютого і до 20 лютого в кожній області на один день електропостачання буде здійснюватися без обмежень. У цей час ліміти на споживання в інших областях можуть бути дещо зниженими. Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці Facebook НЕК «Укренерго».

Також під час наради зазначили, що виміри необхідно здійснити для того, аби розуміти кількість споживання електроенергії при нормальному функціонуванні всіх домогосподарств та підприємств на території Київщини. Отримані результати в майбутньому дозволяють скоригувати обсяги лімітів та забезпечити рівномірніший розподіл потужності по областях. Зокрема, визначити новий ліміт споживання для пристоличного регіону.

Микола Бойко наголосив, що такий день без обмежень у споживанні електроенергії буде реалізований лише в разі відсутності масованих ракетних атак ворога на критичну інфраструктуру. У випадку повторення масованих обстрілів та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення вимірів можуть бути перенесені до стабілізації ситуації.

ВИПЛАТИ СУБСИДІЙ І ПІЛЬГ У ЦНАПАХ КИЇВЩИНИ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС РОБОЧОЇ НАРАДИ

У Київській обласній військовій адміністрації провели робочу нараду щодо покращення надання адміністративних послуг соціального характеру у ЦНАПах. Про це повідомили у Департаменті економіки Київської ОВА.

Під час наради були присутні директор Департаменту економіки Київської ОВА Наталя Погребна, представники від Центрів надання адміністративних послуг та Головного управління Пенсійного фонду у Київській області.

Зокрема на зустрічі наголосили, що варто покращити обслуговування клієнтів ЦНАПів.

Станом на 1 січня послуги соціального характеру можна отримати у 51 ЦНАПі Київщини. Протягом 2022 року надали понад 322 тисячі послуг.

Починаючи від 1 жовтня 2022 року, виплати субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг проводяться органами Пенсійного фонду України. Раніше виплати відбувалися через управління соціального захисту населення.

Також з’явилася можливість звернення громадян в електронній формі через вебпортал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України.

МІНЦИФРИ, КИЇВСЬКА ОВА ТА SOCIALBOOST ОБГОВОРИЛИ РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТУ «ГРОМАДА 4.0» НА КИЇВЩИНІ

9 лютого у Київській ОВА під час Zoom-зустрічі обговорили реалізацію проєкту «Громада 4.0» на Київщині. У нараді взяли участь: представниця Міністерства цифрової трансформації Тетяна Приходько, заступник голови Київської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій Братусь, представники громадської організації “SocialBoost” Віктор Гурський і Павло Полулях та громади пристоличного регіону.

Презентований проєкт «Громада 4.0» — це п’ятимісячна акселераційна програма для представників органів місцевого самоврядування. Її мета — створення та реалізація діджитал-проєктів у громадах різних регіонів України, зокрема й Київщини. Програма допоможе теперішнім і майбутнім лідерам цифрової трансформації сформувати концепції та запустити діджитал-проєкти, засновані на актуальних потребах мешканців регіону.

Під час зустрічі з цифровими лідерами присутні обговорили основні напрями цифровізації та цифрової трансформації територіальних громад Київської області. Окрім того, наголосили на основних вимогах створення та модернізації офіційних вебсайтів органів місцевого самоврядування.

Додатково визначили порядок оприлюднення в інтернет-мережі інформації про діяльність місцевої влади з метою сприяння розвитку платформ, офіційних сайтів і порталів. Тепер громади зможуть привести у відповідність до чинного законодавства України свої офіційні сторінки.

У КИЇВСЬКІЙ ОВА ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ СТВОРЕННЯ ЛУБ’ЯНОГО КЛАСТЕРА В ОБЛАСТІ

8 лютого в Київській обласній військовій адміністрації пройшов круглий стіл «Перспективи створення луб’яного кластера в Київській області». Захід організували Департамент економіки Київської ОВА та Агенція регіонального розвитку Київської області.

На круглому столі були присутні: представник Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Кравченко, директор Департаменту економіки КОВА Наталія Погребна, начальник управління агропромислового розвитку КОВА Ліна Щуревич, директор Агенції регіонального розвитку Київської області Олександр Ваховський, Надія Афанасьєва, директор Українського інституту міжнародної політики, Вадим Курило начальник РВ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, представники Інституту лубʼяних культур НААНУ, Білоцерківського національного аграрного університету, НУБІП, представники бізнесу та інші.

Під час зустрічі учасники обговорили стан та перспективи вирощування луб’яних культур у Київській області, проблематику галузі, створення інноваційної екосистеми на рівні регіону, а також підтримку напряму з боку держави та необхідні законодавчі зміни.

Як зазначають у Департаменті економіки, механізм кластерного розвитку сьогодні найбільш затребуваний з боку бізнесу. Створення умов для організації виробництва нових видів конкурентоспроможної продукції на засадах смарт-спеціалізації, це основне завдання Київської ОДА, що також зафіксовано в Стратегії розвитку Київської області до 2027 року.

На території області є всі можливості для повного циклу від вирощування технічних культур до їх переробки й виробництва.

Київщина має потенціал для розвитку даного напряму та, за ініціативи виробників і підприємств з переробки, створення Кластеру луб’яних культур Київщини.

У 6-ТИ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ОДНІЄЇ З ГРОМАД ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ ОБЛАШТУВАЛИ УКРИТТЯ

Нещодавно в одній із громад Обухівського району облаштували укриття в 6-ти закладах освіти. Про це повідомляють у Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Йдеться про три заклади дошкільної та три – загальної середньої освіти. Відтепер освітній процес у них проводиться в змішаному форматі.

У сховищах є всі необхідні комунікації: тепло, світло, вентиляція та вода. Щоб не переривати освітній процес, в укриттях облаштували зони для навчання, а для дошкільнят – зони для навчання та відпочинку. Вони забезпечені всім потрібним.

Як повідомлялося раніше, протягом тижня відновили роботу в очному режимі 11 закладів дошкільної освіти в різних громадах Київської області. Садки тепер мають можливість працювати офлайн, адже в закладах завершили до облаштування укриттів.

Загалом на Київщині 1085 укриттів у закладах освіти.

НА КИЇВЩИНІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ ЦИФРОВІ ОСВІТНІ ЦЕНТРИ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

8 лютого відбувся діалоговий захід «Цифрові освітні центри: воркшоп», під час якого запланували створити цифрові освітні центри в закладах загальної середньої та позашкільної освіти на Київщині. Вони будуть облаштовані навіть в укриттях шкіл і садків. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Захід зібрав представників різних організацій, які мають досвід створення цифрових освітніх центрів в Україні або планують це зробити найближчим часом у межах проєктів державно-громадського партнерства. Одним із співорганізаторів заходу було Міністерство освіти і науки України.

Присутні обмінялися думками та досвідом створення цифрових освітніх центрів у різних областях України. Під час події також обговорили шляхи наповнення таких платформ сучасним контентом, відповідним обладнанням, пристроями та матеріалами. Окремо поспілкувалися щодо відбору та підготовки персоналу, тьюторів та фасилітаторів. Також учасники спільно напрацювали дорожню карту створення таких центрів.

Головна мета цифрових освітніх центрів (DigitalLearningCenters (DLC) – надання безпечного доступу до дистанційної формальної та неформальної освіти дітям, які не можуть здобувати її очно або мають обмежений доступ до дистанційної форми навчання через брак відповідних пристроїв, а також потребують додаткового супроводу в навчанні чи психоемоційній підтримці.

Окрім того, центри виконуватимуть низку інших функцій. Серед них — сприяння соціалізації та взаємодії дітей і підлітків, мотивація до навчання, надання допомоги в професійній орієнтації.

52 ЖИТЕЛІ КИЇВЩИНИ ПОЇХАЛИ В ТУРИСТИЧНУ ПОДОРОЖ ДО ФРАНЦІЇ

52 жителі Київської області вирушили в туристичну подорож до Французької Республіки. Така поїздка стала можливою за сприяння благодійної організації «Врятувати життя». Про це повідомили в Службі у справах дітей та сім’ї Київської ОВА.

У туристичну подорож поїхали мешканці області, які потребують особливої уваги та підтримки. Це сім’ї з Вишгородської, Білоцерківської, Димерської, Іванківської, Бучанської, Бородянської та Петрівської територіальних громад. Також до групи долучилася одна сім’я із Запорізької області, яка тимчасово проживає в ЦСПРД «Отчий дім», що в Бучанському районі.

ЯК ТРИВАЄ ЗАПИС ДО «ГВАРДІЇ НАСТУПУ»: ПРЕДСТАВНИКИ КИЇВСЬКОЇ ОВА ТА НАЦПОЛІЦІЇ ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З ДОБРОВОЛЬЦЯМИ

У 8-ми Центрах надання адміністративних послуг Київської області триває запис до бригад «Гвардія наступу». В одному з таких ЦНАПів у місті Бориспіль т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко та начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов поспілкувалися з добровольцями і ознайомилися з роботою пункту запису до штурмових бригад.

Вони перевірили, як триває запис до «Гвардії наступу», дізналися актуальні запити та найпоширеніші питання від добровольців, а також поспілкувалися із представниками Національної поліції, Національної гвардії та Державної прикордонної служби, які консультують жителів Київщини.

Так, найчастіше добровольці цікавляться призначенням та завданнями в тій чи іншій бригаді, соціальними гарантіями та умовами проходження служби.

«Вмотивовані добровольці щоденно приходять до ЦНАПів у різних громадах Київщини та вступають до лав бригад. Просимо долучатися всіх охочих, адже нові бригади Нацполіції, Нацгвардії та Держприкордонслужби — це ті бригади, які братимуть участь у звільненні всіх територій України від ворога. Йдемо разом до Перемоги!», — сказав Дмитро Назаренко.

Нагадаємо, що вмотивовані громадяни можуть долучитися до бригад Національної гвардії України, Національної поліції України та Державної прикордонної служби. Кожен може обрати одну з бригад відповідно до своїх поглядів: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов».

Адреси ЦНАПів у Київській області, де можна записатися до бригад:

  • м. Біла Церква, вул. Леваневського, 34
  • м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72
  • м. Бровари, вул. Героїв України, 18
  • м. Буча, вул. Енергетиків, 12
  • м. Вишневе, вул. Чорновола, 50А
  • м. Вишгород, пл. Шевченка, 1
  • м. Обухів, вул. Каштанова, 13
  • м. Фастів, пл. Перемоги, 1.

За додатковою інформацією щодо «Гвардії наступу» можна звернутися за номером телефону: 0 800 10 00 20 або подивитися на сайті.

Також більше інформації про вступ до бригад за посиланням у попередньому матеріалі.

  1. Корисна інформація для розповсюдження серед населення

МОЗ: ЧОМУ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ПНЕВМОКОКОВОЇ ІНФЕКЦІЇ ВАЖЛИВЕ

Пневмококова інфекція – захворювання, викликане бактерією Streptococcuspneumoniae.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від цієї інфекції помирає близько мільйона дітей.

Пневмококова інфекція є однією з найчастіших причин ускладнень та смерті від грипу.

Пневмокок спричиняє багато небезпечних захворювань, серед яких: запалення легень (пневмонія), запалення мозкових оболонок (менінгіт), запалення кісток (остеомієліт), запалення суглобів (артрит), бронхіт, отит і багато інших хвороб.

Пневмокок особливо небезпечний для дітей віком до 5 років, а також для людей літнього віку.

Єдиним способом запобігти хворобам, зумовленим пневмококом, є вакцинація.

В Україні є дві вакцини проти пневмококової інфекції:

  1. однією з них можна щеплювати дітей від 6 тижнів до 5 років життя,
  2. іншою вакцинують як дітей від 6 тижнів, так і дорослих.

Схеми вакцинації залежать від віку, в якому був розпочатий курс щеплень, і рекомендацій виробника.

Зробити щеплення можна у сімейного лікаря. На жаль, щеплення від пневмокока не входить до гарантованих державою, тому їх доведеться оплатити власним коштом.

За матеріалами від Міністерства охорони здоров’я України.

«ГВАРДІЯ НАСТУПУ»: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ, ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ТА ЩО ВАРТО ЗНАТИ

В Україні триває запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього наступу та звільненні територій від ворога.

Їх сформували при Міністерстві внутрішніх справ України. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.

Кожна бригада формується із залученням чинних військовослужбовців/поліцейських, які мають досвід у боях із 2014 року.

Долучаючись до «Гвардії Наступу», новобранці стають частиною однієї з бригад на вибір, відповідно до своїх поглядів.

Вони отримають:

  • Стабільну високу оплату з додатковими винагородами
  • Безоплатну меддопомогу, страхування та інші соціальні гарантії
  • Досвід та професію. Новобранців навчатимуть висококваліфіковані інструктори.

Як долучитися до «Гвардії наступу»?

  • Зверніться до одного зі ЦНАПів або заповніть анкету на сайті storm.mvs.gov.ua
  • Оберіть бригаду, до якої хочете долучитись
  • Надайте необхідний перелік документів
  • Пройдіть тестування та готуйтеся захищати Україну.

Нагадаємо, у Київській області стати до лав «Гвардії наступу» можна в наступних ЦНАПах:

  • м. Біла Церква, вул. Леваневського, 34
  • м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72
  • м. Бровари, вул. Героїв України, 18
  • м. Буча, вул. Енергетиків, 12
  • м. Вишневе, вул. Чорновола, 50А
  • м. Вишгород, пл. Шевченка, 1
  • м. Обухів, вул. Каштанова, 13
  • м. Фастів, пл. Перемоги, 1.

Орієнтовний перелік документів, необхідних для вступу в бригади:

  • Паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, документи про освіту
  • Трудова книжка, військовий квиток, посвідчення про приписку до призовної дільниці
  • Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»
  • Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см

Окрім цього, додаткову консультацію щодо вступу до бригад можна отримати за номером телефону: 0 800 10 00 20.

ЯК ОФОРМИТИ ДОВІДКУ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ, ЯКЩО ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ ЗА КОРДОНОм

Під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які тимчасово перебувають за кордоном, здійснюються екстериторіально та заочно. Як отримати відповідну довідку, роз’яснили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Якщо ви перебуваєте за кордоном, потрібно надіслати необхідні медичні документи своєму сімейному лікарю або лікарю-куратору на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Важливо: надсилайте документи українською мовою.

Далі ваш пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи й встановлення інвалідності.

Якщо до цього часу ви не зможете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я.

Експертиза здійснюється за направленням ЛКК незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування.

Звертаємо увагу, термін дії довідки про інвалідність під час війни продовжується автоматично. Тож, якщо ви знаходитесь за межами України, довідка вважається дійсною на весь період дії воєнного стану і впродовж 6 місяців після його припинення.

Так само подовжується ступінь втрати працездатності (у відсотках) та термін дії індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Довідку про інвалідність дитини, коли вона досягає 18-річного віку, можна також оновити й отримати вже «дорослу» довідку заочно, перебуваючи за кордоном. Це зробить ваш сімейний лікар або лікар-куратор в Україні.

Дитина має пройти обстеження в тій країні, де ви знаходитесь. Потім їх результати й всі медичні документи, перекладені українською мовою, скеровуються в Україну.

Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на медико-соціальну експертну комісію для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

МОЗ: ЧИ МОЖНА В РАЗІ НЕЖИТІ РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я і міжнародними практиками, нежить, «червоне горло», температура до 38 °С не є протипоказаннями для вакцинації. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Протипоказання до цього щеплення є надзвичайно рідкісними, і їх можуть визначити тільки лікарі.

Стандартними причинами, через які лікарі можуть відкласти будь-яку вакцинацію, є:

  • гостре захворювання з температурою, вищою за 38 °С;
  • стан організму, коли після введення вакцини імунітет може не сформуватися. Наприклад, хімієтерапія у людей з онкологією, вживання великих доз стероїдних гормонів або ліків, що пригнічують імунітет;
  • серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи алергічна реакція на один із її компонентів. У цьому випадку лікар ухвалює рішення про те, щоб не робити щеплення взагалі або робити в лікарні під наглядом, або розглядатиме можливість знайти іншу вакцину, яка не містить цього компонента.

МОЗ: ЧИ МОЖНА РОБИТИ ОДНОЧАСНО ЩЕПЛЕННЯ ДІТЯМ ДО 11 РОКІВ ВІД COVID-19 ТА ВІД ІНШИХ ХВОРОБ

В Україні використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.

Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини.

Якщо температура тіла вище 38ºC – відкладіть щеплення. А от незначні інфекції, наприклад застуда або невисока температура, не є протипоказанням до вакцинації.

Із собою потрібно мати Свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.

Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут: https://vaccination.covid19.gov.ua/list або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку. !Під час запису обов’язково уточнюйте наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років!

Більше про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 читайте на сайті Міністерства охорони здоров’я.

  1. Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Новини уряду: 4 лютого

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок». Пропонується внести зміни до положень, які стосуються пріоритетності міжнародного договору лише у разі набрання ним чинності в установленому порядку – після надання Україною згоди на обовʼязковість міжнародного договору в порядку та в строки, передбачені договором, або в інший узгоджений сторонами спосіб. Також передбачено уточнення питання щодо порядку проходження спеціальної підготовки та правового регулювання відносин, повʼязаних із реалізацією права персоналу операторів поштового звʼязку, який пройшов спеціальну підготовку, на носіння та використання зброї, спеціальних засобів та засобів індивідуального захисту.

Схвалено проєкт Закону «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України щодо використання коштів з рахунків на підтримку України». Законопроект спрямований на врегулювання питань, повʼязаних із визначенням джерелами формування спеціального фонду державного бюджету та використанням коштів, зарахованих на рахунки, відкриті у Національному банку України для головних розпорядників коштів державного бюджету, у вигляді добровільних внесків від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для реалізації заходів із національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки та розвитку України.

Припинено дію Угоди між Урядом України і Урядом РФ про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, вчиненої 27.08.1996, та Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом РФ про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом РФ про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, вчиненого 26.11.2010.

Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки у безпечному стані блоків та об’єкта «Укриття» та заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС. Викладено у новій редакції додаток до Порядку «План заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення обʼєкта «Укриття» на екологічно безпечну систему на 2023 рік».

Затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення та утримання Національного військового меморіального кладовища. Порядком визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Здійснення заходів з підтримки ветеранів, розвитку ветеранського руху, героїзації та вшанування памʼяті захисників України, взаємодії з громадськими обʼєднаннями ветеранів, створення та утримання Національного військового меморіального кладовища» для героїзації ветеранів війни, вшанування памʼяті загиблих (померлих) захисників України, створення та утримання Національного військового меморіального кладовища.

Внесено зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру. Зміни спрямовані на приведення Порядку у відповідність до вимог чинного законодавства у частині впровадження механізмів внесення змін у відомостях Державного земельного кадастру про угіддя земельних ділянок на угіддя самозалісеної ділянки, інформаційної взаємодії базових реєстрів, зокрема застосування відомостей про унікальний номер запису, що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі, з метою верифікації відомостей (даних) про особу та ідентифікації особи в інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади.

Передбачено, що капіталізація платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, шо виникли із його зобовʼязань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоровʼю застрахованих осіб, здійснюється до Пенсійного фонду України у порядку, встановленому постановою КМУ від 04.12.2019 N 986 «Про затвердження Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників».

Новини уряду: Внесено зміни до постанови КМУ від 07.03.2022 N 220 «Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні»

Внесено зміни до постанови КМУ від 07.03.2022 N 220 «Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні».

Затверджено Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, яким визначено механізм надання гуманітарної та іншої допомоги населенню в умовах воєнного стану в Україні за рахунок коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті на поточний рахунок Мінсоцполітики, відкритий у Національному банку, від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки для задоволення потреб соціальної сфери.

Передбачено, що кошти спрямовуються на забезпечення дітей, громадян, учасників бойових дій, які постраждали внаслідок військової агресії РФ допоміжними засобами реабілітації; розвиток сімейних форм виховання шляхом забезпечення житлом прийомних сімей, сімей патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу; надання певних видів соціальних послуг; залучення більшої кількості фахівців із соціальної роботи, які проводять соціальну роботу та організовують і надають соціальні послуги сімʼям та дітям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах у територіальних громадах.

Новини уряду: 7 лютого

Схвалено проект Закону «Про внесення зміни до статті 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо надання Пенсійному фонду України інформації про перетин кордону». Законопроектом пропонується передбачити, що Державна прикордонна служба України зобовʼязується надавати Пенсійному фонду України для реалізації його повноважень у сфері загальнообовʼязкового державного соціального та пенсійного страхування відомості стосовно реципієнтів, які перетинали державний кордон України або вʼїжджали/виїжджали на тимчасово окуповану територію України через контрольні пункти вʼїзду – виїзду.

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про державні нагороди» щодо вдосконалення окремих положень з метою реалізації санкційної політики». Законопроектом пропонується передбачити позбавлення державних нагород у разі застосування до особи санкції, передбаченої підпунктом 24 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції», або вчинення особливо тяжкого злочину.

Внесено зміни до Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Встановлено, що Держкомтелерадіо відповідно до покладених на нього завдань видає (відмовляє y видачі, анулює) розповсюджувачу книговидавничої продукції свідоцтво про відповідність, що підтверджує використання розповсюджувачем обʼєкта оренди виключно як спеціалізованого магазину для торгівлі книгами.

Внесено зміни до переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях. Доповнено перелік новою позицією «Орган європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC)» та визначено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звʼязку, відповідальною за співробітництво з ним.

Припинено дію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і рятування, вчиненої 01.03.2017 у м. Мінську.

Припинено дію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом РФ про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і рятування, вчиненої 12.07.2012 у м. Ялті.

Затверджено, на виконання ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» від 20.06.2022 N 2321-IX, Порядок здійснення лісовпорядкування. Порядком регламентовано види та методи лісовпорядних робіт, етапи лісовпорядкування; організацію лісовпорядних робіт; підготовчі, польові та камеральні роботи; проектування лісогосподарських заходів; порядок розгляду, погодження та затвердження матеріалів лісовпорядкування; розгляд та затвердження розрахункових лісосік тощо.

Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на виготовлення бланків посвідчень і нагрудних знаків для ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності. З метою приведення Порядку у відповідність до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» уточнено назву бюджетної програми, якою передбачено заходи з виготовлення бланків відповідних посвідчень та нагрудних знаків.

Встановлено квоту імміграції на 2023 рік за категоріями іммігрантів у розрізі регіонів, а саме, визначено граничну чисельність іноземців та осіб без громадянства, які можуть подати документи для отримання дозволу на імміграцію в Україну протягом 2023 року.

НОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Кабінетом Міністрів України призначено:

  • Бутенка Олександра Олександровича заступником Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України;
  • Деркача Сергія Анатолійовича заступником Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Погоджено призначення:

  • Лисака Сергія Петровича головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації;
  • Малашка Юрія Анатолійовича головою Запорізької обласної державної адміністрації;
  • Прокудіна Олександра Сергійовича головою Херсонської обласної державної адміністрації. Схвалено проект Закону «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про державні нагороди» щодо вдосконалення окремих положень з метою реалізації санкційної політики». Законопроектом пропонується передбачити позбавлення державних нагород у разі застосування до особи санкції, передбаченої підпунктом 24 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції», або вчинення особливо тяжкого злочину.

ЗВІЛЬНЕННЯ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ:

Звільнено:

  • Комаріду Олександра Олеговича з посади першого заступника Міністра охорони здоров’я України;
  • Кашталян Тетяну Миколаївну з посади заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

УРЯД УХВАЛИВ ПОСТАНОВУ ПРО ЩОМІСЯЧНІ ГРОШОВІ ВИПЛАТИ ГРОМАДЯНАМ, ЯКІ МАЮТЬ ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД БАТЬКІВЩИНОЮ І БРАЛИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО УЧАСТЬ У ЗАХИСТІ СУВЕРЕНІТЕТУ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛОСНОСТІ УКРАЇНИ

Метою Міністерства соціальної політики є забезпечення ефективного соціального захисту громадян, а також, зважаючи на боротьбу України з повномасштабною російською агресією, вшанування подвигів тих, хто сьогодні захищає Батьківщину на фронті.

20 січня Уряд ухвалив постанову, яка забезпечить здійснення щомісячних грошових виплат громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з їх числа.

Постанова визначає наступні розміри щомісячної грошової виплати, залежно від присвоєної відзнаки:

  • громадянам із числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” – 3 розміри мінімальної заробітної плати або 20 100 грн на 1 січня ц.р.;
  • громадянам, яких починаючи з 2014 року нагороджено:
  • орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, – 2 розміри мінімальної заробітної плати або 13 400 грн на 1 січня ц.р.;
  • орденом “За мужність” трьох ступенів, – 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц.р.;
  • орденом княгині Ольги трьох ступенів, – 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц.р.;
  • непрацездатним членам сімʼї загиблих (померлих) осіб із числа нагороджених посмертно орденом “Золота Зірка”, яким присвоєно звання Героя України, орденом “Богдана Хмельницького” трьох ступенів, орденом “За мужність” трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів – 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц.р.

Постанову ухвалено на виконання Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян».

Призначення та виплату щомісячної грошової виплати здійснюватиме Пенсійний фонд України.

Держава вшановує подвиги захисників і захисниць України, які відстоюють територіальну цілісність Батьківщини у боротьбі з російською військовою агресією. Додаткові виплати не є основним чи єдиним інструментом їх підтримки Урядом, системний моніторинг проблем та потреб тих, хто сьогодні на передовій зі зброєю в руках протидіє російській навалі, постійно перебуває у фокусі уваги держави.

Звертаємо увагу: для тих осіб, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати та на 1 січня 2023 р. перебували на обліку в територіальних органах ПФУ, органами Пенсійного фонду здійснюватиметься призначення автоматично за матеріалами пенсійних справ із виплатою з 1 січня 2023 р.

Ті особи, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати та не перебувають на обліку в органах ПФУ, мають звернутися до органів Пенсійного фонду. У разі звернення, призначення та виплата здійснюватиметься з 1 січня 2023 року.

Довідково

Постанова Уряду від 20 січня 2023 р. № 79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною».

ВЕЛИКИЙ ОБМІН: З ПОЛОНУ ЗВІЛЬНИЛИ ЩЕ 116 ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

4 лютого завершився черговий великий обмін.

Вдалося визволити 87 воїнів Збройних Сил України, 8 тероборонівців, 7 нацгвардійців, 6 представників Нацполіції, 5 прикордонників, 2 військовослужбовців ВМС та 1 представника ДСНС.

Серед оборонців, які повернулися додому, є одна жінка.

Обмін полоненими відбувся спільними зусиллями Офісу Президента, ГУР МОУ, СБУ та Мінреінтеграції.

У процесі зустрічі звільнених воїнів брали участь представники Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції. НІБ забезпечує соціальний супровід визволених з полону осіб, а також надає їм первинну допомогу.

Поділитися:
Актуальні новини
03.07.2024 14:10
Відбулось друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади
Стратегія – це основний документ для реалізації соціально-економічного розвитку громади, який визначає напрямок розвитку громади, служить базою для розробки проєктів та програм. Основним завданням…
03.07.2024 12:52
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
03.07.2024 12:48
Ботулізм і його профілактика
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову…
03.07.2024 10:58
Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії квітень - червень 2024 р.
daydzhet-kviten-cherven-2024-r.pdfПостанова Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2024 р. №385 Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які…