Допомога від Благодійного фонду Карітас України

Дана допомога стала можливою завдяки щедрій підтримці Американського народу

Що?

Легкий ремонт житла для осіб/домогосподарств, що постраждали від російської агресії, якщо житло було пошкоджено, але фактично ціле та придатне для проживання.

Хто?

Цільова група: постраждалі особи/домогосподарства у Київській області.

Критерії відбору:

  1. Особи/домогосподарство підпадають під хоча б один з шести критерій вразливості:
    • Особа є людиною з інвалідністю або один з членів домогосподарства є людиною з інвалідністю
    • Особа має важке захворювання або один з членів домогосподарства має важке захворювання
    • Самотня людина похилого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного-двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
    • Самотні матері/батьки чи опікуни неповнолітніх дітей, недієздатних людей
    • Багатодітні родини (три чи більше неповнолітніх дітей)
    • Вагітні жінки і матері з дітьми до 3-х років

  1. Особа/домогосподарство втратили джерело доходу або середній дохід на одного особу складає менше 2700 грн.

Як?

Особа (або голова домогосподарства), що відповідає критеріям для участі у програмі і є власниками або співвласниками пошкодженого житла, заповнює анкету-заявку на участь разом із соціальним працівником Карітасу

Документи

Для реєстрації для заявника за можливістю слід передбачити наявність наступних документів:

  • документ, що посвідчують особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України)
  • довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код)
  • документи, що підтверджують критерій вразливості:
    • інвалідність - довідка МСЕК або посвідчення особи з інвалідністю;
    • важка хвороба - медична довідка з діагнозом призначенням лікування;
    • літні люди - пенсійне посвідчення;
    • самотні матері/батькі чи опікуни - свідоцтво про народження із записом батька зі слів матері, свідоцтво про смерть батька чи матері, або рішення суду про позбавлення батьківських права батька/матері або визнання її/його недієздатним, визнання батька чи матері без вісті відсутнім або померлим, або акт обстеження житлових умов служби у справах дітей та сімії з такою інформацією, або акт депутата про фактичне місце проживання всіх членів родини, або довідка ОСББ про проживання всіх членів родини тощо;
    • багатодітна родина - посвідчення про статус багатодітної родини;
    • вагітну жінку та/або матір з дитиною до 3-х років - медична карта про вагітність або свідоцтво про народження дитини.
    • втрата джерела доходу або середній дохід на одну особу менше 2700 гривен - один з наступних документів: довідка про доходи за останні 6 місяців, довідки ОК-5 та ОК-7 (отримані особисто, через додаток ДІЯ або на офіційному сайті ПФУ); довідка з ПФУ або Фонду соціального страхування про отримання пенсій та соціальних виплат, свідоцтво або виписка ФОП із річною (квартальною) декларацією; довідка з Державної податкової служби про отриманий дохід за останні 6 місяців.
  • Технічний паспорт на пошкоджене житло (за наявністю) а також один з документів, що посвідчує право власності на нерухомість:
  • свідоцтво про право власності на квартиру
  • свідоцтво про право власності на приватний будинок і акт про право власності на земельну ділянку під
  • договір купівлі-продажу, дарування, довічного утримання на пошкоджене житло
  • свідоцтво про право власності на спадщину
  • рішення суду, що набрало законної сили, про визнання права власності на пошкоджене житло

Якщо заявник не має всіх потрібних документів, що підтверджує вразливість, оцінка вразливості може бути проведена соціальним працівником Карітасу.

Якщо заявка подається від домогосподарства і кожен член домогосподарства не може бути присутнім при реєстрації, представнику такого домогосподарства слід передбачити паспорти кожного дорослого члена домогосподарства та свідоцтва про народження дітей, індивідуальний податковий номер всіх членів домогосподарства та документи, що підтверджують критерій вразливості згідно переліку вище

Контакти Карітасу

Якщо у вас виникли запитання стосовно участі у програмі, будь ласка, звертайтеся до приймальні Карітасу Київ за телефоном: 067 441 43 47

Якщо ви стикнулись із випадками порушення ваших прав працівниками Карітасу, переслідувань, зловживань або експлуатації, торгівлі людьми чи фінансових зловживань, негативних дій чи бездіяльності працівників Карітас Київ, ви можете повідомити про це у такий спосіб:

  • Гаряча лінія Карітасу України: 0 800 336 734 (з понеділка по п’ятницю з 11:00 до

16:00)

Зверніть увагу, представники Карітасу не запитують у вас додаткової інформації онлайн чи дистанційно.

Обов'язки заявника

У разі успішного відбору для участі у програмі заявник зобов'язується:

  • надати дозвіл представникам Карітасу та виконавцям робіт заходити у приміщення для обстеження і виконання робіт за попередньою домовленістю про час, забезпечити особисту присутність дорослого члена домогосподарства
  • забезпечити чисте, безпечне та вільне місце робіт (пошкоджене житло) з обстеження та ремонту
  • ставитись до представників Карітасу та виконавців робіт з обстеження і ремонту з повагою, усі суперечливі ситуації врегульовувати мирним шляхом

Поділитися:

Актуальні новини
21.11.2024 15:20
Великодимерська громада увійшла до пілотного проєкту програми «Демократичне відновлення України»!
Наша громада одна з трьох у Київській області пройшла конкурсний відбір до проєкту, який реалізується Асоціацією міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD). В результаті…
20.11.2024 14:58
000 днів від початку повномасштабного вторгнення –патріотичний захід присвячений незламності українського народу відбувся у Гоголеві.
У місцевому будинку культури зібрались військовослужбовці, місцеві жителі, управлінці громади та родичі загиблих Героїв, аби віддати шану незламності духу захисників України. Для присутніх свою…
20.11.2024 14:40
Військові 3-ї окремої штурмової бригади висловили подяку Великодимерській громаді
«Завдяки цій допомозі бійці нашої бригади зможуть знищити ще більше ворогів». Військові 3-ї окремої штурмової бригади висловили подяку Великодимерській громаді. За гроші,виділені шляхом субвенції…
20.11.2024 09:39
«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У Великодимерській громаді відбувся інформаційно-просвітницький захід.
«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У Великодимерській громаді відбувся інформаційно-просвітницький захід. Спікеркою була регіональна координаторка Проєкту «Родина для кожної…