Вивчається питання надання допомоги від ЄСНО

10.06.2022
09:25

Днями відбулась зустріч керівництва Великодимерської громади з представниками Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ЄСНО).

Мета зустрічі – подальша координація співпраці задля забезпечення рівного доступу до допомоги від міжнародних фондів населенню, яке було окуповане ворожими військами, а саме: Богданівка, Шевченкове, Русанів, Бобрик, Плоске, Світильня, Гребельки, Рудня, Перше Травня, Жердова, Тарасівка, Михайлівка, Підлісся, Залісся, Велика Димерка, Зоря, Гоголів, Гайове.

Протягом дня представниками Європейської Комісії, технічним асистентом Девідом Шевчиком та програмним спеціалістом Марією Алєксєєнко, спільно з керівництвом громади, старостами, директорами шкіл відвідали найбільш постраждалі заклади освіти, підприємства та житлові будинки, які знаходяться на території громади.

Обговорили першочергові завдання, особливості роботи шкіл під час війни, підготовка до опалювального сезону та нового навчального року. Адже освіта є особливо важливою, бо від неї напряму залежить майбутнє нашої держави. Руйнування закладів освіти відбувалось в основному через бомбардування і обстріли російської армії. Але є чимало випадків зруйнованих або пошкоджених шкіл у громаді, що була під окупацією, розкрадене їх майно, спалені шкільні автобуси. Наприклад, у селі Богданівка повністю пошкоджена школа і зруйнований садочок «Півник», повністю пошкоджена частина школи і вікон у КЗ «Плосківське НВО», частково пошкоджені стелі і вікна КЗ «Бобрицьке НВО» та «Русанівське НВО». В деяких школах під час окупації облаштовували штаб і госпіталь російської армії, а дитячий садочок с.Богданівка росіяни підірвали під час відходу із села.

На завершення зустрічі в.о. селищного голови Олександр Куценко подякував за співпрацю представникам ЄСНО та запевнив: «У тісній взаємодії з міжнародними фондами ми забезпечимо підтримку та допомогу тим, хто цього потребує». Пан Девід додав, що, на жаль, гуманітарна криза у Великодимерській громаді є великою, враховуючи кількість постраждалих сімей, а це майже 2000! Маємо зруйновані повністю і частково школи, садочки, житло, підприємства. Маємо суттєве покращення присутності і роботи гуманітарних організацій, але важливо обговорити наші подальші можливості співпраці, особливо в частині визначення пріоритетів у наданні гуманітарної допомоги, аби зрозуміти, куди нам разом далі рухатися. Під час зустрічі сторони також обговорили питання пріоритетності категорій населення, яким надаватиметься допомога.

Поділитися:

Актуальні новини
22.04.2025 14:26
22 квітня — Всесвітній день Землі — найбільше міжнародне екологічне свято
22 квітня — Всесвітній день Землі — найбільше міжнародне екологічне свято, присвячене чистоті Води, Землі й Повітря. У цей день ми нагадуємо собі: планета буде щасливою лише тоді, коли ми самі…
22.04.2025 13:51
Микола Калашник: Разом із начальником Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком та за участю представників Міністерства цифрової трансформації України Станіслава Прибитька й Надії Бабич провели спільну нараду з керівниками найбільших операторів інтернету та мобільного зв’язку: «Київстар», «Vodafone» та «lifecell».
Микола Калашник: Разом із начальником Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком та за участю представників Міністерства цифрової трансформації України Станіслава Прибитька й Надії…
22.04.2025 13:07
Планове відключення електропостачання
З метою підвищення надійності електропостачання та попередження аварій в електричних мережах, ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити профілактичні роботи. 25.04.2025 09:00…
22.04.2025 12:30
БФ «Право на захист» є партнером УВКБ ООН зі збору даних на кризову грошову допомогу
БФ «Право на захист» – українська неурядова гуманітарна та правозахисна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб, біженців та осіб без …