Сказати вголос саме те слово - спасибі

Сьогодні Україна відзначає День ліквідатора аварії на Чорнобильській атомній

1986-2021. Минуло 35 років з моменту вибуху 4-го реактора. Цю аварію називають найстрашнішою техногенною катастрофою в історії людства. Людей, котрі працювали на приборканні атомного звіра, ліквідаторів – героями. Тими, хто фактично захистив не тільки Україну, а практично людство.

Цю фразу повторюють дуже багато разів. Вона ніби й затерлася, втратила гостроту сприйняття. Однак, і про це говорять зарубіжні експерти, аби не людський фактор, який межував з героїзмом і був таким, наслідки 86-го були би набагато трагічнішими.

Ви в це не вірите? Пропоную набратися терпіння та прослухати, подивитися фільми про «Чорнобиль», послухати безпосередніх учасників як приборкання ядерного реактора, так і спорудження над ними саркофагу. Вдуматися у аргументи вчених. Спробувати побувати в тому часі, наскрізь просякнутому ідеологічним словоблуддям. По достоїнству оцінити діяння тих, хто так і не зміг бути відповідальним та рішучим і відмінити, зокрема, першотравневу демонстрацію у Києві, куди погнали й дітей. Хто не наважився відмінити Велогонку Миру у столиці 5 травня.

І спробувати поставити себе на місце тих, хто скидав смертоносний графіт з даху 4-го реактора, хто в умовах величезного радіовипромінення викопував підземний хід під станцією, хто гасив, хто здійснював інші небезпечні роботи.

Подивитися кадри як в страшних муках помирали опромінені так званим «мирним атомом» пожежники, котрих першими направили на ліквідацію аварію. Оцінити ще раз всю неприродність кадрів мертвої Прип’яті.

І ще раз вдуматися в цифри – Україна посідає друге місце в Європі за темпами онкозахворювань, що відбувається не в останню чергу і з причини Чорнобиля. 600 000 – це кількість українських ліквідаторів. З них 10%, а це 6000, померли, а 165 000 отримали інвалідність.

Продивіться ці фільми, прочитайте книги, публікації про Чорнобиль разом зі своїми дітьми, онуками, правнуками. Вони мають знати про цю трагічну і до кінця багатьом ще незрозумілу своїми наслідками сторінку в історії України. Вони мають на сумному прикладі Чорнобиля втямити раз і назавжди, що жити, працювати на «авось» не можна.

І для того, щоб пам’ятати. Як день аварії на ЧАЕС 26 квітня 1986, так і 14 грудня – День ліквідаторів. І просто сказати цим людям, сказати вголос – «Спасибі вам!». Вони на те заслужили!

…Сьогодні у Великій Димерці біля пам’ятника чорнобильцям зібралися ліквідатори, представники селищної ради, зокрема заступник селищного голови, і він же чорнобилець Микола Губський, і скромно вшанували пам’ять тих, хто вже не з нами.

Учасників, ліквідаторів було би більше, але частина їх поїхали на заходи з відзначення Дня ліквідатора в інші населені пунктами.

…Поклали квіти і вустами голови ветеранської організації Великої Димерки, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС Валентина Кузьмика сказали саме те, потрібне в цій ситуації слово – спасибі…

Поділитися:
Актуальні новини
04.07.2024 09:28
До уваги бджолярів!!
З метою інформування населення, а також попередження фактів отруєння бджіл засобами захисту рослин, доводимо до відома мешканців громади наступну інформацію: В період з 02.07.2024 по 05.07.2024…
03.07.2024 14:10
Відбулось друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади
1 липня 2024 року відбулось друге розширене засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади. Його метою було обговорити результати оцінки потреб мешканців…
03.07.2024 12:52
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
03.07.2024 12:48
Ботулізм і його профілактика
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову…