«Новорічні пластикові скарби» - так називалася акція, організована підприємством «Кока-Кола» за всебічної підтримки керівництва Великодимерської селищної ради, надто – Управління освіти громади.
Вона спрямовувалася на те, аби пропагувати та впроваджувати у територіальній громаді принципи роздільного збирання сміття, і, зокрема, це стосується пластикових пляшок. Тим самим роблячи свій внесок в оздоровлення нашого навколишнього середовища, в його збереження.
Цієї лінії «Кока-Кола», як соціально відповідальна компанія, дотримується давно. Вже нині вона досягла цифри у 46% - показник переробки пакувальної продукції підприємства. До 2030-го року компанія планує досягти 100% цього показника.
Підвищену увагу «Кока-Кола» приділяє тій території, де розташовується безпосередньо її виробництво. У даному випадку мова йде про Великодимерську територіальну громаду. Тільки останні кроки у цьому напрямку: компанія профінансувала виготовлення спеціальних пакетів для сортування мешканцями громади в них пластику (пакети зеленого кольору), незабаром у Великій Димерці відбудеться встановлення сміттєсортувальної лінії, виготовлення якої профінансувала «Кока-Кола».
І, нарешті, акція «Новорічні пластикові скарби». Вона проводилася серед школярів громади. Учні різних класів створювали свої команди і змагалися між собою, хто більше збере та відсортує пластикових пляшок та пластикових кришечок.
Таких команд по громаді організатори зареєстрували 38. У них взяли участь понад 1000 школярів з усіх навчальних закладів громади. Насправді ж людей, котрі були задіяні у збиранні використаної пластикової продукції, її сортуванні було набагато більше. Адже команди переважно займалися сортуванням вторсировини. А от у процесі збирання були задіяні й інші категорії – вчителі, батьки дітей, їхні друзі. Що теж є дуже позитивним фактом.
Переможцям акції «Кока-Кола» пообіцяла нагороди. 8 лютого у приміщенні Великодимерської селищної ради відбулося їх вручення.
- Знаєте, думаю, головне – не нагороди, призи, - сказав на врученні директор Департаменту зв’язків з громадськістю компанії «Кока-коли» Андрій Бублик. – Хоча, безперечно, змагальний ефект грає свою позитивну роль. Але головніше, що всі ці кілограми пластику, кілограми кришечок не потрапили у наше довкілля, не псуватимуть його, а вся ця вторсировина пішла на переробку. І з неї зроблені якісь потрібні, корисні речі. Ми з вами, дорогі діти, прививаємо і собі, й іншим культуру чистого навколишнього середовища, що нам наразі дуже потрібно, і є надзвичайно актуальним.
Усі створені команди загалом зібрали 610 кілограм пластику та _60 кг кришок. Третє місце посіла команда Богданівської школи. Вона зібрала 80 кг пластику і 6,5 кг кришок. Промоутер акції Олена Марушевська вручила диплом, 1100 грн коштами та приз за третє місце – металошукач.
Друге місце – команда, Шевченківського НВО: 71 кг пластику та 15 кг кришок. Диплом, премію у 1400 грн та телескоп вручив Андрій Бублик.
А головний приз дістався дружній команді Плосківської школи (капітан- Євгенія Ткаченко) . Його переможцям нагороди вручив Анатолій Бочкарьов, селищний голова. Крім диплому, премії у 1700 грн, під радісні схвальні вигуки школярам з Плоского вручили новенький квадрокоптер.
Акція, як наголосили Андрій Бублик та Анатолій Бочкарьов, закінчилися. Але попереду – інші заходи, які будуть направлені, в першу чергу, на подальшу пропаганду необхідності сортування сміття, необхідності збереження навколишнього середовища, досягнення та дотримання на території громади європейської чистоти.
Європа починається тут, де ми живемо, - наголосив Андрій Бублик.