«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У Великодимерській громаді відбувся інформаційно-просвітницький захід.

«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У Великодимерській громаді відбувся інформаційно-просвітницький захід.

Спікеркою була регіональна координаторка Проєкту «Родина для кожної дитини» у Київській області Лариса Колдашова.

Тема зустрічі: створення сімей патронатного вихователя.

Наразі у Великодимерській громаді немає жодного патронатного вихователя, дітей, яких вилучають з родин, які опинились в складних життєвих обставинах, влаштовують до патронатних сімей у сусідніх громадах. В громаді на обліку в службу у справах дітей та сім’ї перебуває 24 дитини, які опинились в складних життєвих обставинах, каже начальниця служби у справах дітей та сім’ї Великодимерської громади Оксана Леоненко.

У заході взяли участь фахівці служби у справах дітей та сім’ї, працівники селищної ради, старости та члени молодіжної ради.

представників Партнерства «КОЖНІЙ ДИТИНІ» та Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, у рамках якої було обговорено та детально розкрито такі теми, як розвиток сімейного патронату та інших форм сімейного виховання, впровадження мінімального пакету послуг для забезпечення права дитини на зростання в сімейному оточенні та реформи системи догляду та підтримки дітей, загалом.

Тож, що таке сімейний патронат та чим унікальна і корисна ця соціальна послуга?

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками складних життєвих обставин або на період пошуку для дитини іншої сім’ї.

Цей період не перевищує 6 місяців. Мова йде про тимчасове влаштування дітей.

Послуга патронату над дитиною спрямована на створення безпечного сімейного середовища для дитини.

Важливо знати, що ПАТРОНАТ – це унікальна робота, соціально значима для дітей громади, яка фінансується з державного бюджету. Це реальна зайнятість для осіб, які шукають працевлаштування.

Для цієї роботи потрібно мати лише велике та добре серце для того, щоб любити дітей, адже – чужих дітей не буває.

Ця робота не вимагає профільної освіти або вікових обмежень. Не вимагає спеціального досвіду виховання власних дітей. Головна умова – бажання допомогти тим, хто потребує вашої допомоги.

Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу становить три мінімальні заробітні плати на місяць.

У разі залучення до надання послуги патронату над дитиною патронатного вихователя із числа осіб, які провадять підприємницьку діяльність КВЕД 97.00, КВЕД 88.91, КВЕД 85.59 розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три з половиною мінімальні заробітні плати на місяць.

У разі, коли до сім'ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ інфіковану дитину або одночасно троє і більше дітей, розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною збільшується на 10 відсотків за кожну дитину.

Патронатний вихователь повинен обов’язково мати помічника – ним може бути, як хтось із родини (чоловік, дружина, мати, батько, повнолітня дитина, брат чи сестра), так і хтось із знайомих чи сусідів. Головне, щоб допомога була реальною.

Грошове забезпечення помічнику патронатного вихователя становить одну мінімальну заробітну плату на місяць (8 тис. грн на сьогоднішній день).

Для утримання та забезпечення базових потреб кожної влаштованої під патронат дитини, патронатний вихователь отримує соціальну допомогу в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини. Для дитини віком до 6 років, виплачується соціальна допомого в розмірі 6 407,5 грн., та для дитини віком від 6-18 років, виплачується соціальна допомога в розмірі 7990 грн.

На дитину з інвалідністю виплата складає 3,5 прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини. Для дитини віком до 6 років, виплачується соціальна допомого в розмірі 8 970,5 грн., та для дитини віком від 6-18 років, виплачується соціальна допомога в розмірі 11 186 грн.

За всіма деталями стосовно вимог до кандидата у патронатні вихователі та процедури оформлення кожен бажаючий може звернутися до служби у справах дітей та сім’ї Великодимерської селищної ради.

Працівники служби радо допоможуть на всіх етапах створення патронатної сім’ї.

Поділитися:

Актуальні новини
20.11.2024 14:58
000 днів від початку повномасштабного вторгнення –патріотичний захід присвячений незламності українського народу відбувся у Гоголеві.
У місцевому будинку культури зібрались військовослужбовці, місцеві жителі, управлінці громади та родичі загиблих Героїв, аби віддати шану незламності духу захисників України. Для присутніх свою…
20.11.2024 14:40
Військові 3-ї окремої штурмової бригади висловили подяку Великодимерській громаді
«Завдяки цій допомозі бійці нашої бригади зможуть знищити ще більше ворогів». Військові 3-ї окремої штурмової бригади висловили подяку Великодимерській громаді. За гроші,виділені шляхом субвенції…
20.11.2024 09:39
«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У Великодимерській громаді відбувся інформаційно-просвітницький захід.
«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У Великодимерській громаді відбувся інформаційно-просвітницький захід. Спікеркою була регіональна координаторка Проєкту «Родина для кожної…
19.11.2024 15:40
10 питань було розглянуто на черговому засіданні комісії з питань захисту прав дітей Великодимерської селищної ради.
Головуючий комісії заступник селищного голови Олександр Куценко. Члени комісії розглянули дві заяви та додані до них документи про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та…