В Україні впроваджена безкоштовна психологічна допомога ветеранам та їхнім рідним

07.08.2024
10:04

Цьогоріч в Україні впроваджується безоплатна психологічна допомога для ветеранів та їхніх родин. Зокрема, Міністерство у справах ветеранів України (далі – Мінветеранів) відшкодовуватиме вартість наданих послуг спеціалізованим закладам різних форм власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги з психологічної допомоги. Мінветеранів розроблено трирівневу систему організації та надання таких послуг, яка дозволить забезпечити швидкий доступ ветеранів та їхніх рідних до кваліфікованої психологічної допомоги.

Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід.

Другий рівень – психологічна допомога.

Послуги можуть також надаватися у сімейній та груповій формі чи дистанційно.

Третій рівень – комплексна медикопсихологічна допомога. Вона надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи). Зокрема, на другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовує надавачам вартість наданих послуг, а саме:

• 254,18 грн (без ПДВ) – на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі – на другому рівні;

• 153 100 грн (без ПДВ) – глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця – на третьому рівні. (Можуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти).

Послуги можуть надаватися стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно. Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей (для другого та третього рівнів).

Покрокова інструкція подання заяви для внесення до відповідного Реєстру через «Кабінет надавача» за посиланням

https://veteranpsycho-help.mva.gov.ua/login

Після включення до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей, можна отримати наступні переваги:

• гарантована державою оплата послуг;

• можливість вільно формувати графік;

• можливість бути серед перших – інформація про вас, як психолога буде розміщена на офіційних ресурсах Мінветеранів, в тому числі в соцмережах;

• сприяння Мінветеранів при проходженні відповідного підвищення кваліфікації;

• долученість до повноцінного повернення ветеранів та членів їх сімей у громади;

• можливість діяти заради Перемоги. Ознайомитися з постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 № 1338 «Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб» можна за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2022-%D0%BF#Text

Покрокова інструкція:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2022-%D0%BF#Text

Поділитися:

Актуальні новини
06.05.2025 17:37
Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші собі»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності
«Залиш ці гроші для себе» – всеукраїнська кампанія, яку 1 травня 2025 року спільно запустили Міністерство розвитку громад та територій України, Державне агентство з енергоефективності та…
05.05.2025 15:48
Своє 88-річчя відзначила Ніна Іванівна Федірко — заслужена майстриня народної творчості та почесна громадянка Броварщини.
Життя Ніни Іванівни — це приклад відданості українській культурі. Більшу частину свого життя вона присвятила педагогічній діяльності та популяризації фольклору. Була як керівницею, так і учасницею…
05.05.2025 15:09
«Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь»
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
05.05.2025 10:57
Онлайн-платформа «Свідок» - персональний воєнний щоденник українців.
Онлайн-платформа «Свідок» (https://svidok.org/ ) – персональний воєнний щоденник українців. Портал, де люди анонімно описують свій досвід життя під час війни, факти воєнних злочинів, свідками яких…