За три роки – показник бюджету громади в МІЛЬЯРД гривень

24.12.2021
08:03

Ще зовсім недавно така цифра, нехай і за трирічний період, сприймалася б як щось фантастичне. Нині це реальність. Тобто - прогноз на наступні роки, що сумарний показник наповнення та виконання бюджету громади досягне показника в мільярд гривень, є цілком реальний.

Звісно, такий сценарій можливий за певних умов. Головні з них дві. Внутрішня та зовнішня. Зовнішня – Україна не зверне ні на які манівці, а йтиме шляхом економічного, демократичного, цивілізаційного розвитку.

Друга умова – що ми самі в громаді продовжимо поступ вперед. Будемо розвивати свою економіку, відкривати нові підприємства, організовуючи нові робочі місця, сплачуючи податки та дотримуючись цивілізаційних правил використання своїх бюджетних коштів.

Хоча є ще одна найважливіша умова. І нині про неї треба говорити особливо. Це зовнішня в квадраті. Вона суперважлива. Бо йдеться про обставини МИРНОГО життя і розвитку всієї нашої країни.

…На крайній в цьому році черговій сесії Великодимерської селищної ради, яка за збігом обставин була 21-ю у 21-му році і відбулася 23 грудня, і до якої ми повертатимемося ще не раз, сталося найголовніше – затверджені бюджетні показники на 2022 рік. Це головний фінансовий план громади на найближчий рік, котрий стартує через кілька днів.

Як повідомила депутатів начальник Управління фінансів селищної ради Оксана Косенко, загальна сума бюджету громади-22 – 351 мільйон 975 тисяч гривень. От варто помножити на три і отримаємо показник у більш ніж мільярд.

Важливо, що з цих майже 352 мільйонів власні надходження, тобто те, що ми заробимо самі, складають понад 241 мільйон, решта – більше 110 з половиною мільйонів – то міжбюджетні трансферти, іншими словами – то субвенція з державного бюджету.

Треба відзначити, що бюджет складений за реально-обережним сценарієм, виходячи з показників цьогорічного виконання. Отже, головний кошторис громади на 21-й рік був затверджений на рівні 241 мільйонів гривень, а реальне виконання склало 350 мільйонів.

Депутати, яких загалом на сесію прибуло 23 особи з 26-ти, затвердили цілу низку програм з фінансовими показниками. Це програми, які стосуються усіх сфер життя нашої громади. І найголовніша з них – Програма соціально-економічного розвитку на 2022 рік.

Загальна кількість ухвалених програм – 18. Назвемо поки що лише деякі з них Це програми – фінансового забезпечення функціонування первинної медицина в сумі понад 8,5 млн.грн., на потреби вторинної підготовки піде понад 4,5 мільйонів, «Розвиток та функціонування системи освіти…», на що до речі, будуть витрачені 68% всіх доходів громади.

Ще на двох аспектах крайньої сесії треба наголосити неодмінно. Завершився конкурс і депутати призначили після представлення кандидатури начальником Управління освіти, молоді, культури та спорту Тетяною Іваненко директора інклюзивно-ресурсного центру. Його утворення влітку цього року та становлення – то ознака цивілізованості нашої громади, цивілізованого та зрозумілого ставлення до потреб дітей з особливими освітніми потребами (ООП).

Керівником закладу призначена Юлія Пікож.

Інший важливий аспект – перед офіційним початком роботи сесії науковці представили розроблену ними Програму охорони навколишнього середовища, збереження природних ресурсі Великодимерської територіальної програми. Детальне обговорення її відбудеться, коли Програма пройде передбачену законодавством СЕО – процедуру стратегічної екологічної оцінки.

Загалом депутати на 21-ій сесії розглянули та ухвалили рішення з 57 питань.

Наостанок голова селищної ради Анатолій Бочкарьов подякував депутатському корпусу за зрозумілу та плідну роботу протягом цього року та привітав з прийдешніми новорічними та різдвяними святами!

Поділитися:

Актуальні новини
22.04.2025 14:26
22 квітня — Всесвітній день Землі — найбільше міжнародне екологічне свято
22 квітня — Всесвітній день Землі — найбільше міжнародне екологічне свято, присвячене чистоті Води, Землі й Повітря. У цей день ми нагадуємо собі: планета буде щасливою лише тоді, коли ми самі…
22.04.2025 13:51
Микола Калашник: Разом із начальником Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком та за участю представників Міністерства цифрової трансформації України Станіслава Прибитька й Надії Бабич провели спільну нараду з керівниками найбільших операторів інтернету та мобільного зв’язку: «Київстар», «Vodafone» та «lifecell».
Микола Калашник: Разом із начальником Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком та за участю представників Міністерства цифрової трансформації України Станіслава Прибитька й Надії…
22.04.2025 13:07
Планове відключення електропостачання
З метою підвищення надійності електропостачання та попередження аварій в електричних мережах, ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити профілактичні роботи. 25.04.2025 09:00…
22.04.2025 12:30
БФ «Право на захист» є партнером УВКБ ООН зі збору даних на кризову грошову допомогу
БФ «Право на захист» – українська неурядова гуманітарна та правозахисна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб, біженців та осіб без …