1 липня 2024 року відбулось друге розширене засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади. Його метою було обговорити результати оцінки потреб мешканців, провести SWOT-аналіз, ідентифікувати конкурентні переваги та основні проблеми розвитку громади, напрацювати стратегічне бачення розвитку громади. До робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади увійшли представники органу місцевого самоврядування, старости, депутати, представники комунальних підприємств та місцевого бізнесу, активні мешканці громади.
Стратегія – це основний документ, який окреслює напрямки соціально-економічного розвитку громади на основі врахування потреб її мешканців. Як зазначив т.з.п. селищного голови, секретар ради Олександр Борсук, «саме Стратегія буде слугувати підставою для подальшого прийняття управлінських рішень, формування місцевих програм, визначення напрямків спрямування фінансового ресурсу місцевого бюджету». Водночас Стратегія повинна стати інструментом зростання конкурентоспроможності громади, оскільки може допомогти привернути увагу інвесторів та грантодавців.
Стратегія Великодимерської громади актуалізується за експертної підтримки ініціативи «Інклюзивне відновлення за лідерства громад» (CLIR) проєкту SURGe. Захід відбувся за участі експертки зі стратегічного планування ініціативи CLIR проєкту SURGe Ірини Сторонянської та старшого радника з децентралізації та розробки стратегій громад проєкту SURGe Олександра Солонтая. Експерти продемонстрували результати оцінки стану соціально-економічного розвитку Великодимерської громади, акцентуючи на руйнівних наслідках окупації 18 населених пунктів у 2022 році, в результаті якої громада зазнала втрат людського капіталу через вимушену релокацію мешканців та економічного потенціалу, руйнування об’єктів соціальної сфери та близько 2000 житлових будівель. Але відразу після деокупації громада активно розпочала відновлення пошкоджених об'єктів та будівництво нових у відповідь на безпекові потреби мешканців. При цьому широко використовує можливості залучення зовнішнього фінансування та участі у проектах розвитку.
Продемонстровані експертами результати опитування мешканців, представників бізнесу та ОМС громади (проводилось впродовж квітня-травня 2024 року) дозволили ідентифікувати основні проблеми, які стримують розвиток громади, та визначити точки зростання, зокрема: поліпшення стану й ремонт доріг в громаді (йдеться головним чином про дороги обласного підпорядкування); розвиток системи медичного обслуговування; розширення можливостей для працевлаштування; зміцнення безпеки громади; розвиток сфери дозвілля, відпочинку, спорту; створення умов для залучення інвестицій; енергоефективність та енергонезалежність громади; створення регулярного транспортного сполучення між населеними пунктами громади, районним центром, столицею.
Результатом проведеного SWOT-аналізу за тематичними групами стало визначення сильних сторін громади та її конкурентних переваг:
- збільшення кількості населення за рахунок міграції в громаду та порівняно вища частка працездатного населення;
- потужний промисловий потенціал та розміщення великих підприємств, серед яких найбільший в Європі завод Coca-Cola «Coca-Cola Beverages Ukraine»;
- територіальне розміщення поблизу столиці України;
- наявність вільних земельних ділянок, привабливих для інвесторів;
- транспортно-логістичний потенціал – територією громади проходять Європейський автомобільний шлях Е95 (Санкт-Петербург-Гомель–Київ-Одеса-Самсун-Мерзифон) та дільниця Південно-Західної залізниці;
- одні з найбільших запаси питної води високої якості,
- можливості для розвитку рекреаційного туризму;
- історично сформовані традиції ефективного ведення сільського господарства на присадибних ділянках.
Отримані висновки стануть підґрунтям для формування Стратегії розвитку громади. Наступне засідання робочої групи з стратегічного планування домовились провести на початку серпня.