«Умовну пожежу ліквідовано. Всі спрацювали добре. Відбій!..»

Великодимерську громаду кілька днів минулого тижня перевіряла комісія Головного Управління (ГУ) ДСНС України в Київській області, в яку входили також і представники Броварського райуправління ДСНС.

  • Ми перевіряли у Великодимерській громаді, - коментує заступник голови комісії, начальник сектору техногенної безпеки ГУ ДСНС України в Київській області Юрій Чаплинський, - як виконуються вимоги законів та інших нормативних актів з питань техногенної та пожежної безпеки органами місцевого самоврядування, створеними відповідними комісіями, підрозділами з питань цивільного захисту, аварійно-рятувальними службами, іншими службами та організаціями.

Робота комісії поділялася на дві частини – теоретичну, так би мовити, та практичну. У першій – вивчалися документи, які в тім числі і ухвалені місцевою владою. У другій – відпрацювання всіма службами ситуації, пов’язаної із умовною пожежею. Практичний акорд відбувся у п’ятницю, 23 квітня.

  • Щодо документальної частини нашої роботи, - продовжив Юрій Чаплинський, - то особливих зауважень у комісії до Великодимерської громади немає. Є один мінус, характерний для всіх громад України. Але це не їх вина. На рівні вищого законодавчого органу, тобто Верховної Ради, після завершення процесу децентралізації ще не ухвалені всі відповідні законодавчі акти з питань цивільного захисту населення.

Андрій Тугай, начальник відділу з надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення тощо Великодимерської селищної ради, повідомляє, що у громаді створена відповідна евакуаційна комісія, в разі необхідності створюється відповідний штаб. Є група оповіщення населення, відпрацьоване транспортне забезпечення, організація харчування, визначений приймальний пункт для евакуйованого населення – це приміщення Великодимерського ліцею. До речі, тут одразу можна розмістити до 200 осіб.

…Після короткої наради у приміщенні селищної ради вся група виїжджає на місце умовної пожежі. Це село Богданівка, вулиця Шевченка, навпроти озера Просолове. Тут лісовий масив прилягає до житлових будинків.

Звідси диспетчеру ДСНС у Броварах надходить повідомлення про умовну пожежу лісового масиву на площі орієнтовно 200 квадратних метрів. Горить трав’яний настил. Вогонь розповсюджується, і є загроза його перекидання на житлові будинки.

… Проходить 10 хвилин. На місце події прибуває пожежна машина з Богданівки.

Пожежних зустрічає група перевіряючих. Юрій Чаплинський детально розпитує їх. Зокрема, звідки вони дізналися про пожежу, де пожежні будуть поповнювати витрачений запас води тощо.

…Проходить 16 хвилин. Прибуває пожежна машина Семиполківського лісництва. Лісник Віктор Корнієнко пояснює, що вони якраз неподалік здійснюють свої заплановані роботи – оборюють трактором ліс, розбивають його на квадрати. Аби в разі чого не допустити розповсюдження пожежі.

  • Побачили машину пожежної, тож зразу і виїхали своєю, - каже Віктор Корнієнко.

Лісник підтверджує комісії, що в разі виникнення пожежі він одразу повідомляє про неї своє керівництво та згідно із законом керувати роботами з гасіння має саме представник лісництва. Оскільки він знає територію, знає, на що краще і куди ефективніше спрямувати зусилля із гасіння.

…Тим часом проходить ще декілька хвилин, і на вулицю Шевченка приїздить староста Богданівки Юрій Безпалий. Про умовну пожежу його повідомив директор КЗ «Муніципальний центр «Безпека» Великодимерської селищної ради Юрій Косенко.

Юрій Чаплинський розпитує старосту про його дії в цих умовах та взаємодію з іншими підрозділами, які займаються гасінням.

Через 25 хвилин сюди приїздить лісничий Семиполківського лісництва Василь Селюк.

Буквально за дві хвилин – сюди на вулицю Шевченку прибуває група оповіщення у складі 5 осіб, буквально за хвилину-другу приїздить автобус для евакуації людей, та автомобіль медичної допомоги.

Групу оповіщення інструктує на місці Андрій Тугай:

  • Ви здійснюєте обхід будинків, заходите в кожен двір. Головне – не допускати паніки. Пояснюєте спокійно, що є загроза перекидання вогню і на їхній будинок, тож з метою їхньої ж безпеки прийнято рішення про тимчасову евакуацію. Вручаєте пам’ятку – що з собою брати на перший час. З‘ясовуєте, чи може людина, дана родина залишить місце пожежі власним транспортом протягом 30 хвилин. Чи потрібен загальний транспорт, неодмінно всі громадяни заносяться у відповідний бланк, особливо ретельно - дані про дітей. Додатково список евакуйованих ведуть і водії транспортних засобів, які будуть залучені до евакуаційних заходів. Також група оповіщення рухається вулицями села із мегафоном, та спокійно пояснює місцевим мешканцями про ситуацію та необхідність евакуації.

… Диспетчеру йде повідомлення, що умовну пожежу ліквідовано, і всі підрозділи повертаються у місця своєї дислокації.

Юрій Чаплинський та інші члени комісії роблять короткий підсумок проведених навчань.

  • Варто відзначити, що всі підрозділи, служби спрацювали загалом добре, вклалися у необхідний час прибуття на місце події, впоралися із завданням ліквідації умовної пожежі, - говорить пан Чаплинський.
  • Хочу наголосити лише на одному, - сказав ще один представник ГУ ДСНС в Київській області Андрій Хорошун. – У реальних умовах пожежі варто всім учасникам процесу гасіння дотримуватися одного важливого правила. Як тільки прибули на місце події – одразу представитися керівнику гасіння і вже далі виконувати його розпорядження.
  • Вважаю, що наші навчання пройшли продуктивно, з користю, вони сприятимуть ефективним діям та взаємодії всіх учасників ліквідацї надзвичайних ситуацій. Тож – всім дякую, і – відбій! - завершив навчання Юрій Чаплинський…

Актуальні новини
""
12.05.2021 14:15
Як Поповича "закатали" в асфальт
Настрій у мешканців вулиці Поповича у Великій Димерці сьогодні як ніколи піднесений. Місцевий житель, 75-річний Григорій Гришко, вийшов зі свого двору і піднятими вгору великими пальцями…
12.05.2021 12:14
О.Слобожан: Громади підтримують позицію щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей
11 травня у Верховній Раді України відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Мета…
""
10.05.2021 11:13
Чотириденний збір у Конча-Заспі
Чотири дні, з 6 по 9 травня включно, на Олімпійській базі в Кончі-Заспі тривав навчально-тренувальний збір Броварської міської Федерації кіокушинкай карате, до якого входить і відділення з цього виду…
""
10.05.2021 09:36
Буде у громаді дитячо-спортивне свято
Керівництво комунального закладу «ДЮСШ Великодимерської селищної ради» ініціює проведення у громаді до Міжнародного дня захисту дітей дитячо-спортивного свята. …