У Русанові відкрили меморіальний пам’ятник «Ніколи знову»
Не випадково був вибраний для цього саме день 18 вересня. Не випадково і місце його спорудження – в’їзд до Русанова, в урочищі Чернечому…
Саме 18 вересня 1941 року тут відбувалися бойові дії. Піхотна дивізія Вермахту на околиці Русанова зустріла впертий опір морських піхотинців Пінської флотилії. Бій тривав більше двох годин. Піхотинці, яких німці переважали і в техніці, і в живій силі, змушені були відійти. Багато з них загинули тут, на околицях Русанова.
Рівно через два роки, у ці ж числа вересня, Русанів звільнили він німецьких окупантів…
Ідея спорудити тут пам’ятний знак належала відомому художнику Володимиру Тітуленку, який вже кілька десятиліть проживає в Русанові. Він же разом зі своїми сподвижникками, серед яких і онучка Володимира Сергійовича, за підтримки місцевої влади втілив задум в життя. А спонсором, виготовлення та встановлення знаку стала рідна сестра художника Зінаїда Сергіївна.
Роботи з виготовлення самого пам’ятника, його оздоблення тривали безпосередньо на подвір’ї пана Володимира, а потім його вже відтранспортували та встановили в урочищі. Висота разом із земляним насипом складає 5 метрів.
- Чому у вигляді свічки? – перепитує Володимир Сергійович. – Дуже просто. Це свічка нашої пам’яті. Пам’яті про події другої світової війни, про мільйони втрачених життів, про полеглу Небесну Сотню, про жертв нинішньої війни на Сході України. Щоб справді – аби ніколи більше не повторялося. Аби на нашу справді святу землю прийшов мир. І щоб ця свічка, яка горітиме постійно, не давала нашим душам зачерствіти.
Художник на цьому не зупиняється. Бо зроблений, на його переконання, лише перший крок. Володимр Тітуленко бачить тут доречним і дуже перспективним спорудження меморіального комплексу. Який би став місцем пам’яті, місцем значної туристичної уваги. Місце зручне, місце відповідає історичним подіям та привабливим. Воно добре проглядається із жвавої траси Київ-Прилуки.
- Я вірю і переконаний, що нам це вдасться і цей задум. Якщо ми будемо разом, якщо діятимемо спільно, - зауважив пан Володимир.
Урочистим відкриттям меморіального пам’ятника «Ніколи знову», в якому взяли участь староста Юрій Костира, голова Великодимерської селищної ради Анатолій Бочкарьов, депутати райради та селищної ради відповідно Олександр Куценко та Олександр Борсук, активіст Василь Мишко, представники громади, того дня у Русанові розпочали відзначення Дня села.