Робота відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області

Відділ земельних ресурсів виконавчого комітету Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області за останній тиждень розглянув 17 звернень громадян в усній та в письмовій формі. Більша частина звернень – це земельний спір. Громадянин звертається із заявою/клопотанням у відділ земельних ресурсів виконавчого комітету Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області щодо вирішення таких питань, як
1) накладання земельної ділянки на ділянку,
2) насадження багаторічних дерев на межі земельн
ої ділянки,
3) недотримання правил добросусідства та інші.

Для уникнення та передбачення земельних спорів потрібно дотримуватися правил добросусідства, а саме:

1. Власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

2. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив).

3. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них та використання цих ділянок із запровадженням і додержанням прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та охорони земель (обмін земельних ділянок, раціональна організація територій, дотримання сівозмін, встановлення, зберігання межових знаків тощо).

Попередження шкідливого впливу на сусідню земельну ділянку: власники та землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу на здоров'я людей, тварин, на повітря, земельні ділянки та інше.

Обов’язки щодо визначення спільних меж

1. Спосіб закріплення спільних меж між земельними ділянками визначається за згодою власників таких земельних ділянок. Витрати на встановлення спільних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними.

2. Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній. Межові знаки на водних об’єктах не встановлюються.

3. Власник земельної ділянки, землекористувач має право вимагати від власника суміжної земельної ділянки сприяння у встановленні спільних меж, а також встановлення або відновлення межових знаків, у разі якщо вони відсутні, зникли, перемістилися або стали невиразними. У разі відсутності згоди власника суміжної земельної ділянки встановлення спільних меж здійснюється за рішенням суду.

4. У разі якщо межі земельних ділянок у натурі (на місцевості) збігаються з природними чи штучними лінійними спорудами, рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, рослинними смугами, шляхами, стежками, рівчаками, стінами, шляховими спорудами, парканами, огорожею, фасадами будівель, іншими лінійними спорудами, рубежами тощо) та раніше встановленими межами сформованих земельних ділянок, межові знаки можуть не встановлюватися.

5. Місцезнаходження межових знаків у разі їх визначення або встановлення відображається у матеріалах землевпорядного проектування та геодезичних вишукувань, а також на кадастрових планах земельних ділянок.

6. Власники земельних ділянок та землекористувачі зобов’язані дотримуватися меж земельних ділянок.

Згідно містобудівної документації відстань від межі сусідньої земельної ділянки та стовбурів високорослих дерев повинна становити не менше 5 метрів. Зазначену відстань повинні дотримуватися, як на одній ділянці, так і розташованими на суміжних ділянках. Наслідки проникнення на земельну ділянку гілок і коренів дерев: у випадку проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі земельних ділянок мають право відрізати корені дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо таке проникнення є перепоною у використанні земельної ділянки за цільовим призначенням.

Поділитися:

Актуальні новини
21.02.2025 19:55
21 лютого депутати зібралися на 81 позачергову сесію Великодимерської селищної ради. У порядку денному було 1 питання щодо підтримки Президента України Володимира Зеленського.
Для участі в сесії зареєструвалися 15 депутатів. У тексті звернення йдеться про підтримку чинного президента та важливість захисту суверенітету України.Його під час пленарного засідання зачитав…
21.02.2025 14:17
97 питань розглянули на комісії з питань земельних відносин та охорони навколишнього середовища
Головуючий комісії депутат, заступник голови земельної комісії Євгеній Стеценко. Два питання порядку денного були про затвердження детального плану. П'ять питань стосувались надання дозволу на…
21.02.2025 14:16
Районний етап «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з регбі
21 лютого 2025 року на базі Великодимерського ліцею проходить ІІІ районний етап «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з регбі-5. Юні регбісти та регбістки Броварщини змагаються за право…
21.02.2025 14:12
Робота відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області
Відділ земельних ресурсів виконавчого комітету Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області за останній тиждень розглянув 17 звернень громадян в усній та в письмовій формі…