ПРОТЯГОМ РОКУ БЛИЗЬКО 250 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЇ КИЇВЩИНИ – БРИФІНГ КОВА

На території Київської області працюють близько 50 музеїв. Усі вони відновили свою роботу після звільнення регіону. Упродовж 2023 року в них побували майже 250 тисяч відвідувачів. Про це під час брифінгу розповіла директорка Департаменту культури та туризму Київської ОВА Анна Куценко.

«На території області внаслідок збройної агресії рф руйнувань зазнали 5 музеїв. Іванківський краєзнавчий музей та Вишгородський краєзнавчий музей були найбільше пошкоджені через бойові дії. Завдяки спільним зусиллям влади та громадськості вдалося провести відновлювальні роботи. Після відновлення музеї відповідатимуть усім стандартам», – зазначила Анна Куценко.

Загальна кількість експонатів у музеях Київської області становить понад 500 тисяч. До музеїв уже повернули колекції, які протягом минулого року були надійно сховані. Це здебільшого відбувається завдяки цифровізації та створенню віртуальних екскурсій. Вони дають можливість залучити більшу кількість відвідувачів.

Сьогодні всі музеї працюють у штатному режимі і приймають як місцевих мешканців та тих, хто знайшов тимчасовий прихисток в Київській області, так і гостей пристоличного регіону. Всі екскурсії, які проводять музеї, є інтерактивними та за допомогою доповненої реальності дають можливість бути присутнім у тій історичній епосі, про яку розповідає гід.

Команда Департаменту культури та туризму КОВА створила 15 віртуальних маршрутів, які дають можливість на сайті «Мандруй Київщиною» ознайомитися зі спадщиною Трипільської культури та оглянути 3Д копії столітньої історії. Крім того, на порталі та сторінках у соціальних мережах розміщені аудіогіди, які дозволяють ознайомитися з історичною спадщиною регіону. Такі можливості дозволяють відвідувати музеї, не виходячи з дому.

Завдяки активній співпраці музеїв Київщини із закладами освіти громад та серії заходів «Вечори незламності» активно знайомляться з культурною спадщиною регіону також діти.

Поділитися:
Актуальні новини
03.07.2024 14:10
Відбулось друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади
Стратегія – це основний документ для реалізації соціально-економічного розвитку громади, який визначає напрямок розвитку громади, служить базою для розробки проєктів та програм. Основним завданням…
03.07.2024 12:52
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
03.07.2024 12:48
Ботулізм і його профілактика
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову…
03.07.2024 10:58
Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії квітень - червень 2024 р.
daydzhet-kviten-cherven-2024-r.pdfПостанова Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2024 р. №385 Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які…