Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій викликаних повенями

30.01.2025
10:27

Шановні громадяни. У зв’язку з можливим підтопленням під час весняної повені Ваших помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді дотримуючись простих правил гігієни.

Ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з підтоплених відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела, які живляться з підземних вод, зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, гноєсховищ, хлівів, сміттєзвалищ, тощо можуть потрапити хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, дизентерії, вірусних гепатитів, черевного тифу, лептоспірозу, сибірки, яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, та інші збудники інфекційних хвороб. Звертайтесь до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За неможливості постачання якісної привізної та фасованої води для пиття можна використовувати тільки добре прокип’ячену воду (на протязі 45 хвилин). Для господарських потреб також використовуйте тільки добре прокип’ячену воду.

Для харчування необхідно використовувати тільки продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі необхідно застосовувати термообробку: варити, смажити, запікати. Овочі та фрукти ретельно мити кип’яченою водою, потім обдавати окропом.

Перед споживанням їжі необхідно ретельно мити руки з милом, руки також можна протирати зволоженими серветками з дезінфектантами.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

  • провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілля, будівельних конструкцій, тощо та перекопати городи присадибних ділянок на глибину 20-25 см;
  • індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншими дезінфекційними засобами призначеними для цього;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою дезінфікуючих засобів (акватабс, жавель, хлор патронів);
  • провести дератизацію в місцях де є мишовидні гризуни.

У разі виникнення ознак інфекційних хвороб ( підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, блювота, пронос, нежить, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників та інше), терміново звертайтесь за медичною допомогою.

Сподіваємось на спокійне проходження повені, але будьте обережні. Пам’ятайте, що зберегти Ваше здоров’я допоможуть прості правила особистої гігієни.

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського району Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

Поділитися:

Актуальні новини
21.07.2025 22:37
Як уникнути великих збитків при втраті врожаю або сільськогосподарських тварин підприємству
Як уникнути великих збитків при втраті врожаю або сільськогосподарських тварин підприємству Агрострахування Сільськогосподарське виробництво є специфічною галуззю…
18.07.2025 12:29
Шановні громадяни! Будьте обережні у пожежонебезпечний період!
Пам’ятайте, що вогонь із сухої трави чи сміття, яких в такий спосіб прагнуть позбутися недолугі господарі, від найменшого подиху вітру може миттєво перекинутися на кущі та дерева, будівлі та…
17.07.2025 13:43
Роз’яснення до Порядку надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю за рахунок коштів обласного бюджету
Адресна грошова допомога за цим Порядком надається сім’ям осіб з інвалідністю І групи, дітей з інвалідністю, які за більшістю основних категорій життєдіяльності мають обмеження І-ІІІ…
16.07.2025 10:34
Меседж-бокс: Вступ до українських ЗВО для молоді з ТОТ (2025)
Чому це важливо? Молодь з тимчасово окупованих територій України має право на освіту в українських закладах вищої освіти. У 2025 році держава продовжує для них спрощену, безпечну та…