Правилf безпеки громадян на залізничному транспорті України

31.10.2024
11:38

Отже, аби запобігти нещасним випадкам громадян, необхідно дотримуватися наступних правил. Категорично забороняється ходити по залізничних коліях та переходити через них в місцях, не призначених для цього.

Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки по пішохідним мостам, переходам, тунелям, переїздам тощо. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики „Перехід через колії”.

При наближенні рухомого складу не можна перебігати через залізничні колії. Треба знати і завжди пам’ятати, що поїзд, який рухається зі швидкістю 80-100 км /год, проходить за 1 секунду відстань від 22 до 30 м. Очікуючи поїзда на пасажирській платформі, потрібно знаходитися на відстані не ближче 0,5 м від краю платформи або 2 м від крайньої рейки. Необхідно уважно прислуховуватися до об’яв, які робляться на станції по гучномовному зв’язку, про прибуття та відправлення поїздів.

При наближенні поїзда треба зупинитися поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів.

Переходити колію дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі та місячнобілому світлі переїзної сигналізації.

При відсутності шлагбаума та сигналізації ( коли переїзд не охороняється ) перед переходом колії необхідно впевнитися, що до переїзду не наближається поїзд або локомотив, вагон, дрезина тощо. Якщо поїзд стоїть, - не можна пролізати під вагонами, треба його обійти з голови чи хвоста на відстані не ближче 10 метрів.

При цьому треба уважно дивитись, що діється на сусідній колії, щоб не потрапити під зустрічний поїзд.

Також не можна наближатися до дротів контактної мережі, що розташовані над залізницею, на відстань ближче 2 метрів, тобто не перелізати через вагони. Треба знати і завжди пам’ятати – ці дроти знаходяться під напругою більше 27 тисяч вольт. Якщо такий дріт обірвався, до нього не можна наближатися на відстань ближче 10 м, щоб не бути ураженим електричним струмом.

Виходити з такої небезпечної зони треба малими кроками, які не перебільшуватимуть довжину вашої ступні. Сподіваємося, що ці дуже прості поради допоможуть зберегти життя і здоров’я наших громадян.

Поділитися:

Актуальні новини
10.04.2025 16:16
33 питання розглянули на постійній депутатській комісії з питань земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища
Голова комісії: Фещун Олександр Валерійович. З них 1 питання про надання дозволу на розробку детального плану території в селищі Велика Димерка. 12 питань були про затвердження технічної…
09.04.2025 16:26
10 новонароджених малюків зареєстровано у Великодимерській громаді протягом березня.
Це на одну дитину більше ніж у лютому,за інформацією відділу РАЦС та місця проживання. Станом на 1.04.2025 відділ РАЦС та місця проживання надав такі послуги: Реєстрація місця…
08.04.2025 15:22
Навчальний візит для делегації українських керівників громад та представників місцевої влади до Манчестера
У рамках програми «Демократичне відновлення України», Вестмінстерська фундація за демократію (WFD) залучила представників Асоціації міст України, мерів та посадовців органів місцевого самоврядування…
08.04.2025 14:46
КНП "ЦПМСД" Великодимерської селищної ради інформує, що розпочинаємо попередній запис на «ШКОЛУ МАМ»!
067-496-36-86 Заняття вестиме лікар-педіатр, консультант з грудного вигодовування Ткач Ангеліна Вікторівна у Великодимерській амбулаторії. «ШКОЛА МАМ» складатиметься з трьох лекцій, на яких буде…