30 січня 2020 року селищний голова Великодимерської селищної ради Анатолій Бочкарьов, начальник управління фінансів Оксана Косенко, та представники медичної галузі Великодимерської ОТГ взяли участь у зустрічі заступників Міністра охорони здоров’я України Дмитра Луфера та Ірини Шевченко, директора департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації М.Іонова із спільнотою Київської області, яка відбулася у актовій залі комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня».
На розгляд винесено питання фінансування закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Мова йшла про готовність закладів охорони здоров’я та керівництва регіону до реалізації другого етапу медичної реформи, який має розпочатись із квітня 2020 року.
Як зазначив Дмитро Луфер, – у 2020 році МОЗ України продовжує впровадження змін у системі охорони здоров’я. – Ми докладаємо максимум зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у повному обсязі, тому ефективна комунікація з медичною спільнотою та місцевою владою надважлива. Кожен з нас має свою місію, обов’язки та відповідальність. Національна служба здоров’я України працює над тим, щоб заклади спеціалізованої допомоги підготувались належним чином до укладення договорів з НСЗУ. Завдання МОЗ України подбати про розробку та затвердження відповідної нормативної бази, впроваджувати новітні інструменти, які роблять стандартні процеси та процедури більш ефективними та прозорими. Ми разом з НСЗУ прагнемо раціонального використання бюджетних коштів, щоб пацієнти отримували якісні послуги та безпечні ліки. Так, разом, у партнерстві держави та громади ми прагнемо будувати міцну систему охорони здоров’я, орієнтовану на пацієнта», – підсумував свій виступ заступник міністра. У ході зібрання присутні медичні працівники та керівники медичних закладів мали змогу задати актуальні питання, які незабаром потрібно буде практично вирішувати на місцях. Багато з них викликали дискусійні обговорення, а деякі потребували ретельного вивчення і розробки конкретного алгоритму дій в тій чи іншій проблемній ситуації. А їх, як відомо, на сьогодні у медичній галузі досить багато.
Також присутні на зустрічі обговорили стан готовності лікарів закладів охорони здоров’я до подальшої реалізації програм медичних гарантій; медичних інформаційних систем, що тестують свій функціонал; центральної бази даних, що належить державі та багато інших. По завершенню офіційної частини представники Міністерства охорони здоров’я провели нараду з лікарями та медичними сестрами закладів охорони здоров’я Київщини та розглянули конкретні приклади завдань, які потребують негайного вирішення.