Міністерство соціальної політики України інформує про проведення розрахунку невикористаних сум житлової субсидії

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами), у разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату такої послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» (зі змінами) затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг (далі-Порядок).

У формулі розрахунку невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги за опалювальний сезон (далі- невикористана сума субсидії), визначеної Порядком, до різниці між сумою нарахованої субсидії та загальною фактичною вартістю послуги додається сума фактично сплаченої обов’язкової частки плати за послугу за опалювальний сезон.

З урахуванням викладеного, у разі якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка плати у конкретному місяці, при розрахунку невикористаної суми субсидії до різниці між сумою нарахованої субсидії та загальною фактичною вартістю послуги додається фактично сплачена сума за послуги..

При цьому пунктом 3 Порядку визначено, що розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться надавачем послуг у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня обліковується переплата за послуги.

Крім того, якщо після проведення розрахунку невикористана сума субсидії має від’ємне значення, розрахунок за таким особовим рахунком невикористаної субсидії не проводиться.

Водночас повідомляємо, що у зв’язку з запровадження з 01.01.2019 надання житлових субсидій у грошовій формі у травні 2019 року проводиться розрахунок невикористаної житлової субсидії за період її надання не у грошовій формі.

Актуальні новини
""
12.05.2021 14:15
Як Поповича "закатали" в асфальт
Настрій у мешканців вулиці Поповича у Великій Димерці сьогодні як ніколи піднесений. Місцевий житель, 75-річний Григорій Гришко, вийшов зі свого двору і піднятими вгору великими пальцями…
12.05.2021 12:14
О.Слобожан: Громади підтримують позицію щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей
11 травня у Верховній Раді України відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Мета…
""
10.05.2021 11:13
Чотириденний збір у Конча-Заспі
Чотири дні, з 6 по 9 травня включно, на Олімпійській базі в Кончі-Заспі тривав навчально-тренувальний збір Броварської міської Федерації кіокушинкай карате, до якого входить і відділення з цього виду…
""
10.05.2021 09:36
Буде у громаді дитячо-спортивне свято
Керівництво комунального закладу «ДЮСШ Великодимерської селищної ради» ініціює проведення у громаді до Міжнародного дня захисту дітей дитячо-спортивного свята. …