Леоніда Островська – переможець Всеукраїнського диктанту

Ювілейний, 20-й Всеукраїнський диктант національної єдності відбувся ще 9 листопада 2020 року. Його читала в ефірі «Українського радіо актриса Римма Зюбіна, а текст «Виклики книжкової ери» написав відомий український поет та видавець Іван Малкович.

Лише зовсім нещодавно ми, і то випадково, дізналися, що одним із переможців диктанту стала жителька нашої громади із Світильні пані Леоніда Островська.

Загалом на адресу журі конкурсу прийшли 16 тисяч листів, з них 14 – на електронну адресу, 2 тисяч – звичайною поштою. Зрозуміло, що людей, хто вирішив і таким чином проявити свою патріотичну позицію та написати диктант, було набагато більше. Організатори оперують цифрою у сотні тисяч учасників, писали диктант навіть в Антарктиді. Але значна частина з них свої роботи не надсилали, а, так би мовити, зробили це для власного інтересу та для підтримки загальної ідеї диктанту.

Так було і в тих населених пунктах, які є або стали частиною Великодимеської громади. Диктант писали переважно учні та деяка частина вчителів. Зокрема, у Русанові, наприклад, свою грамотність перевіряли близько 30 учнів 8-11 класів, у Плоскому – 5 вчителів та 52 учнів 7-11 класів, у Світильні – 22 учні, практично така ж кількість дівчат та хлопців і в Богданівці.

Леоніда Островська є пенсіонером, колишньою вчителькою української мови, довгий час вона вчила дітей саме у Світильнянській школі. Свого часу вона закінчила філологічний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка. Взагалі має 26 років педагогічного стажу.

Всеукраїнські диктанти пані Леоніда пише давно і з задоволенням, вважає цю справу своїм власним проявом патріотичної позиції. Не писала тільки тоді, коли була зайнята по роботі.

Цього разу, як і багато разів перед цим, вона писала, слухаючи диктант по радіо. Взагалі вона дуже любить радіо, саме «Українське радіо», яке трансформувалося порівняно недавно в «Суспільне». Телебаченням практично не користується, тим паче має певні проблеми із зором.

Абсолютним переможцем ювілейного, 20-го Всеукраїнського диктанту «Виклики книжкової ери», стала львів’янка Христина Гоянюк. Вона показала максимальний результат – жодної помилки. Ще одна людина на ім'я Аня – вона не вказала свого прізвища - написала з однією помилкою

А от 15 учасників, визнаних переможцями, допустили лише одну помилку. Серед них і Леоніда Островська із Світильні Броварського району. Як нагороду за цей успіх, пані Леоніда отримала від оргкомітету Всеукраїнського диктанту збірник поезій Ліни Костенко.

Леоніда Францівна шанує не тільки творчість геніальної поетеси, але й її громадянську позицію. Саме фрагмент з вірша Ліни Костенко вона зачитувала у січні на могилі свого сина Івана Марченка, коли відбувалося вшанування його пам’яті, як загиблого у 2015 році кіборга.

Актуальні новини
""
08.05.2021 08:04
Не пафос слів, а тиша і пам’ять...
Вшанування полеглих розпочнеться у Великій Димерці 9 травня об 11-й годині… Дні 8-9 травня потребують від нас насамперед тиші і пам’яті. Не пафосу, не сили часто звичних і затертих слів, &nbsp…
""
07.05.2021 16:16
Богданівка, і не тільки: триває ямковий ремонт
Довгоочікуваний, і не тільки богданівськими водіями, ремонт центральної дороги села розпочався 5 травня. Це стосується вулиці Богдана Хмельницького. Вона останнім…
05.05.2021 17:16
Нова в.о. начальника Управління ОКМіС розпочинає…
Сьогодні перший робочий день у новому статусі провела Тетяна Іваненко. Розпорядженням селищного голови Анатолія Бочкарьова вона призначена виконуючою обов’язки начальника Управління…
05.05.2021 11:31
Підписано Меморандум про співробітництво з Державною екологічною академією
29 квітня відбулась зустріч голови Великодимерської територіальної громади Броварського району Київської області Бочкарьова Анатолія Борисовича з ректором Державної екологічної академії Міністерства…