Про модульні містечка на Київщині
Що таке «модульне містечко»? - Це тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни (туалет/душ), харчування (кухня та їдальня). Будиночки забезпечені освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.
Де вони розташовані? - Модульні містечка вже встановлені в таких населених пунктах:
- Бородянка, центральний стадіон. Містечко складається з 88 кімнат з можливістю розміщення 88 сімей (з розрахунком 4 людини на одну кімнату). Наразі заселення майже завершено.
- Буча, територія паркінгу ТЦ "Варшавський" і територія школи №3. По 88 модулів на кожній локації. Наразі заселення продовжується.
Де ще відкриються? - Найближчим часом планують відкрити модульні містечка у смт Гостомель, смт Макарів, селі Кухарі Вишгородського району. Також розглядаються для встановлення модулів такі населені пункти, як смт Димер, смт Велика Димерка та с. Дмитрівка Бучанського району.
Як заселитися? - Порядок заселення визначає орган місцевого самоврядування. Наприклад, у місті Буча першочергове право на тимчасове проживання мають:
- багатодітні сім’ї;
- сім’ї з неповнолітніми дітьми;
- люди з інвалідністю I та II групи;
- учасники бойових дій;
- люди з інвалідністю внаслідок війни, особи, зазначені частиною першою статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
В будь-якому випадку, мешканці, які втратили житло та потребують тимчасового розміщення, мають звертатись до виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради (жителям Гостомельської територіальної громади – до Гостомельської селищної військової адміністрації).
Програма "Нова оселя"
Що передбачає програма "Нова оселя"? - Викуп квартир орієнтовно для 2 тис. сімей упродовж 2022-2023 років.
Хто може скористатися програмою? - Жителі Київщини, які втратили свої домівки через ворожі обстріли.
Пріоритетне право надається:
- сім’ям загиблих внаслідок збройної агресії рф
- багатодітним сім’ям
- особам, які втратили працездатність
- людям пенсійного віку
- людям з інвалідністю.
Як буде реалізовуватися програма?
- Формування реєстру сімей відповідно до заяв, поданих до органів територіальних громад.
- Формування реєстру квартир, готових до викупу. Цим буде займатись Департамент містобудування та архітектури КОВА.
- Розгляд заяв Комісією, утвореною при Київській ОВА щодо надання компенсацій сім’ям. До комісії увійдуть представники ОВА та депутатського корпусу обласної ради.
- Перерахування коштів на придбання житла та безпосереднє його отримання.
Де можна буде отримати нове житло? - За результатами моніторингу ринку нерухомості Київської області, на сьогодні є можливість придбання квартир у таких населених пунктах:
Буча, Ірпінь, Бровари, Богуслав, Біла Церква, Обухів, Березань, Миронівка, Гостомель, Білогородка, Глеваха, Чабани, Тарасівка, Погреби.
Про початок нового навчального року у школах Київщини
Як і коли розпочнеться новий навчальний рік у школах? - Навчальний процес цьогоріч розпочнеться з 1 вересня у форматі офлайн.
Які школи працюватимуть?
- Школи, що мають бомбосховища або підвальні приміщення, переобладнані під найпростіші укриття.
- Школи, що під час повітряної тривоги зможуть використовувати сховища інших підприємств, установ та організацій.
Як визначатиметься відповідність укриттів до використання? - Наразі в територіальних громадах створюються комісії для перевірки відповідності укриттів та підвальних приміщень щодо можливості їх використання під час повітряних тривог.
Як проходитиме навчальний процес під час повітряної тривоги? - Під час повітряної тривоги навчальний процес перериватиметься і за можливості продовжуватиметься в укритті до її завершення.
Як зможуть продовжити навчання учні, чиї школи були зруйновані? - Учні цих шкіл зможуть продовжити навчання в інших закладах. Уже складені списки розподілу учнів та продуманий алгоритм підвезення їх до шкіл.