Київська обласна військова адміністрація:питання-відповіді

Про модульні містечка на Київщині

Що таке «модульне містечко»? - Це тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни (туалет/душ), харчування (кухня та їдальня). Будиночки забезпечені освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.

Де вони розташовані? - Модульні містечка вже встановлені в таких населених пунктах:

  • Бородянка, центральний стадіон. Містечко складається з 88 кімнат з можливістю розміщення 88 сімей (з розрахунком 4 людини на одну кімнату). Наразі заселення майже завершено.
  • Буча, територія паркінгу ТЦ "Варшавський" і територія школи №3. По 88 модулів на кожній локації. Наразі заселення продовжується.

Де ще відкриються? - Найближчим часом планують відкрити модульні містечка у смт Гостомель, смт Макарів, селі Кухарі Вишгородського району. Також розглядаються для встановлення модулів такі населені пункти, як смт Димер, смт Велика Димерка та с. Дмитрівка Бучанського району.

Як заселитися? - Порядок заселення визначає орган місцевого самоврядування. Наприклад, у місті Буча першочергове право на тимчасове проживання мають:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • люди з інвалідністю I та II групи;
  • учасники бойових дій;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни, особи, зазначені частиною першою статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

В будь-якому випадку, мешканці, які втратили житло та потребують тимчасового розміщення, мають звертатись до виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради (жителям Гостомельської територіальної громади – до Гостомельської селищної військової адміністрації).

Програма "Нова оселя"

Що передбачає програма "Нова оселя"? - Викуп квартир орієнтовно для 2 тис. сімей упродовж 2022-2023 років.

Хто може скористатися програмою? - Жителі Київщини, які втратили свої домівки через ворожі обстріли.

Пріоритетне право надається:

  • сім’ям загиблих внаслідок збройної агресії рф
  • багатодітним сім’ям
  • особам, які втратили працездатність
  • людям пенсійного віку
  • людям з інвалідністю.

Як буде реалізовуватися програма?

  1. Формування реєстру сімей відповідно до заяв, поданих до органів територіальних громад.
  2. Формування реєстру квартир, готових до викупу. Цим буде займатись Департамент містобудування та архітектури КОВА.
  3. Розгляд заяв Комісією, утвореною при Київській ОВА щодо надання компенсацій сім’ям. До комісії увійдуть представники ОВА та депутатського корпусу обласної ради.
  4. Перерахування коштів на придбання житла та безпосереднє його отримання.

Де можна буде отримати нове житло? - За результатами моніторингу ринку нерухомості Київської області, на сьогодні є можливість придбання квартир у таких населених пунктах:

Буча, Ірпінь, Бровари, Богуслав, Біла Церква, Обухів, Березань, Миронівка, Гостомель, Білогородка, Глеваха, Чабани, Тарасівка, Погреби.

Про початок нового навчального року у школах Київщини

Як і коли розпочнеться новий навчальний рік у школах? - Навчальний процес цьогоріч розпочнеться з 1 вересня у форматі офлайн.

Які школи працюватимуть?

  • Школи, що мають бомбосховища або підвальні приміщення, переобладнані під найпростіші укриття.
  • Школи, що під час повітряної тривоги зможуть використовувати сховища інших підприємств, установ та організацій.

Як визначатиметься відповідність укриттів до використання? - Наразі в територіальних громадах створюються комісії для перевірки відповідності укриттів та підвальних приміщень щодо можливості їх використання під час повітряних тривог.

Як проходитиме навчальний процес під час повітряної тривоги? - Під час повітряної тривоги навчальний процес перериватиметься і за можливості продовжуватиметься в укритті до її завершення.

Як зможуть продовжити навчання учні, чиї школи були зруйновані? - Учні цих шкіл зможуть продовжити навчання в інших закладах. Уже складені списки розподілу учнів та продуманий алгоритм підвезення їх до шкіл.

Поділитися:
Актуальні новини
04.07.2024 09:28
До уваги бджолярів!!
З метою інформування населення, а також попередження фактів отруєння бджіл засобами захисту рослин, доводимо до відома мешканців громади наступну інформацію: В період з 02.07.2024 по 05.07.2024…
03.07.2024 14:10
Відбулось друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади
1 липня 2024 року відбулось друге розширене засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Великодимерської громади. Його метою було обговорити результати оцінки потреб мешканців…
03.07.2024 12:52
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції та ін. Інфекційні хвороби цієї групи спричиняються різними…
03.07.2024 12:48
Ботулізм і його профілактика
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову…