Інструктаж "Рятування потопаючого"

02.07.2021
10:42

1. Щоб уникнути нещасних випадків на воді та попередити травматизм під час купання треба заздалегідь навчити дітей плавати.

2. Допомогу людині, яка тоне, може надати будь – яка особа, яка вміє добре плавати. Якщо людина тоне, подивіться чи не маєте ви під рукою рятувальних засобів - рятувального круга, палиці, дошки, м’яча, мотузки, які можна кинути. Рятувальник повинен швидко роздягнутися, визначити, де краще увійти у воду і пливти до особи, яка тоне.

3. Якщо течія річки відносить постраждалого, треба спочатку пробігти берегом річки, а потім увійти у воду нижче за течією.

4. До постраждалого треба пливти обережно, позаду. Якщо це не можна здійснити, то треба за 2-3 м наблизитися до нього, пірнути, схопити за коліна і повернути до себе спиною.

5. Якщо постраждалий захопив рятувальника і той заважає рухам, необхідно зробити глибокий вдих і затримати його одним із засобів:

- для звільнення від захвату за руки, треба звільнитися одним махом своїх рук у бік великих пальців рук постраждалого;

- для того, щоб звільнитися від захвату двома руками, треба упертися ногами у груди або плече постраждалого й сильно відштовхнутися;

- для звільнення від захвату за шию або торс рятувальник однією рукою впирається у підборіддя потопаючого, рукою відштовхує його голову назад, а другою рукою підтримує його за поперек.

6. Якщо потопаючий занурився під воду, необхідно пірнути, наблизитися до нього, схопити за волосся, витягнути на поверхню й транспортувати до берега.

НАДАННЯ ДОПОМОГИ ВРЯТОВАНОМУ

1. Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого-небудь за лікарем.

2. Чекати прибуття лікаря, вжити заходів для надання першої допомоги.

3. Якщо постраждалий не втратив свідомість, треба енергійно розтерти йому тіло, надіти суху білизну, напоїти гарячим чаєм чи кавою.

4. Якщо постраждалий втратив свідомість, але є дихання та пульс, треба піднести до носа ватку з нашатирним спиртом, розтерти тіло.

5. У холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.

6. Якщо постраждалий знепритомнів, треба зробити штучне дихання або зовнішній масаж серця. Штучне дихання та зовнішній масаж серця треба робити послідовно, доки постраждалий почне дихати сам і негайно відправити у лікарню.

Поділитися:

Актуальні новини
15.07.2025 15:55
У селі Рудня відкрили Алею Слави на честь загиблих Захисників України
У селі Рудня відбулася урочиста подія — відкриття Алеї Слави, що стала символом глибокої пошани й пам’яті про Героїв, які віддали життя за свободу й незалежність України. На заході…
15.07.2025 12:51
Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій. Держава гарантує можливість безпечного і безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти.
Щороку тисячі молодих людей з тимчасово окупованих територій (ТОТ) обирають українську освіту. Проте молодь, яка залишається на ТОТ, може не знати про порядок виїзду в Україну та вступу до закладів…
15.07.2025 11:29
ВІТАННЯ ВІД ГРОМАДИ З НАГОДИ ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
Дорогі українці! Щиро вітаємо вас із Днем Української Державності — святом, що символізує тисячолітню історію, силу духу, незламність та прагнення до свободи нашого народу. У цей день ми…
08.07.2025 15:50
Прийом нотаріуса у Руднянському старостинському окрузі 15 липня 2025 року
До уваги жителів Великодимерської селищної територіальної громади! В рамках Меморандуму про співпрацю між Центральним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Київ), Відділенням…