Так і відбулося у Плоскому
Є кілька маркерів для визначення – так вдалося дитяче свято чи ні? Перше – кількість дітей. Староста Плоского Наталя Карпенко, котра дуже хвилювалася, аби все пройшло на рівні, зазначила, що такої кількості дітвори вона навіть очікувала.
Другий маркер – чи задоволені самі діти проведеними на святі годинами? Судячи з побаченого, а обличчя дітлахів випромінювали і задоволення, і навіть захоплення, їм було тут цікаво. Отож і цей маркер показує на успіх заходу.
Так, багатьом не вистачило батутів і гірок, щоб побавитися на вже звичних атракціонах. Організатори планували, і все воно направлялося сюди. Однак, про що повідомила Наталя Карпенко, не доїхало. З банальної, але ж серйозної причини – зламався транспортний засіб.
Важливою й була погода – чи не зіпсує дощик всі плани, а головне настрій головним дійовим особам свята? Пані Карпенко увесь час, що займало відкриття, не ховала парасольку – на фарт, щоб дощу не було. Він зовсім трішечки налякав присутніх кількома краплями, але взагалі то погода, хоча і не була вельми теплою, все ж сприяла здійсненню всіх планів. Має пані Карпенко свою «магію».
І, нарешті, останній маркер – чи була на святі в центрі уваги саме дітвора, чи вона грала головну скрипку?. Судячи із початку відкриття, коли дітки привітали учасників в тім числі і на прикрашених симпатичних велосипедиках, судячи, що ведучими теж стали діти – то учасники шкільного естрадного гурту Плоского «Дебют» Марія Натягла, Андрій Явтушенко та Даниїл Малюга, що на різних спортивних локаціях теж головними були діти, то свято справді вдалося і досягло головної мети.
Отже, у Плоскому вперше в історії цього села 30 травня до Міжнародного дня захисту дітей проводилося спортивно-розважальне свято. Ініціативу його проведення і головне організаторське навантаження взяло на себе керівництво ДЮСШ Великодимерської громаду. Задум одразу підтвердив старостат, і взявся за справу. Наталя Карпенко долучилася сама та долучила всіх, хто міг зробити його цікавим і змістовним.
А всі перераховані раніше маркери показали – свято справді отримало схвальну оцінку у присутніх. Динамічним і достатньо різноманітним було відкриття . Коротко і не банально привітали дітей голова Великодимерської селищної ради Анатолій Бочкарьов, староста Плоского Наталя Карпенко.
Вже згадані ведучі, юні шоумени – можна і так сказати, робили свою справу бадьоро, весело, що вже налаштовувало на розважально-змагальну мелодію. Виступ плосківського зразкового дитячого ансамблю «Джерельце» був одночасно красивим, талановитим, але й запальним. Бо не одну дитину, присутню на шкільному подвір’ї, особливо дівчаток, змушував підтанцьовувати. Та й дорослі, крім усмішок, починали активніше рухатися.
Свої оплески отримали солістка з Русанова, вже шестикласниця Анастасія Юрченко. Як і добре знаний, зразковий духовий оркестр з цього ж таки села під незмінним керівництвом Анатолія Симонова. І навіть виконаний оркестрантами у кінці та званої урочистої частини «Прощання слов’янки» не збило нікого з пантелику, а сприйнявся просто як сигнал до початку спортивної частини свята.
Варто нагадати і ще про одну традицію таких днів – нагородження кращих спортсменів. І тут треба віддати належне організаторам. Все вони зробили надзвичайно динамічно. Чому сприяло і те, що нагороди по черзі, швидко і без затримок, вручали голова райради Сергій Гришко та селищний голова Анатолій Бочкарьов.
Що суттєво – до імпровізованої сцени підбігали дівчатка та хлопчики, котрим вручали, окрім грамот, значки першорозрядників. Свої перші спортивні звання - а це юнацькі розряди І-ІІІ ступенів отримали 25 хлопців та дівчат, хто займається, і займається успішно в ДЮСШ.
Спортивна частина цього дня – то була, до речі, своєрідна презентація ДЮСШ Великодимерської громади, котра має п’ять відділень.
Євген Овдій зі своїми каратистами показав навіть невелику виставу, де знайшлося місце демонстрації вміння володіти прийомами. Але не тільки. На очах у публіки спортсмени та тренер показали, як треба влучно та вправно бити цеглини.
Практично у центрі стадіону встановили боксерський ринг. Тут свої бої провели 17 пар боксерів, котрі аж ніяк не назвеш показовими. Показувалося інше – бажання будь що отримати перемогу навіть у таких, здавалось би не змагальних, враховуючи статус свята, двобоях. Своїх підопічних виставили тренери ДЮСШ з боксу Руслан Мишко, Іван Міхеєв, Ярослав Халєєв, Ігор Козик. Взяли участь у святі також юні боксери Вадима Лавренця з Броварів та Михайла Грєзєва з Требухова.
Неподалік розташувався майданчик, де своє вміння із спортивної акробатики показував тренер Іоан Нагорний та його вихованці.
Здається, додатуться прихильників у «королеви спорту» - легкої атлетики. Бо тренер Надія Шарпило не пропонувала учасникам достатньо банальний біг. Ні, пропонувалися цікаві, веселі, різноманітні старти. Бажаючих позмагатися було вдосталь.
А на волейбольному майданчику під керівництвом тренера ДЮСШ Олександра Чугреєва відбувся показ майстерності вихованцями відділення цього виду спорту. Пройшли два матчі – між командами хлопців та командами дівчат.
Ну а хто з учасників чи гостей свята багато рухався і віддав чимало сил, той міг підкріпитися смачною картоплею від польовою кухні.
- У нас картопля площенська, а куховар та кухня зі Світильного, - весело запрошувала всіх скуштувати працівниця імпровізованої кухні.
Вона говорила, а повар Василь Чернюк мовчки, але зі знанням справи, насипав у тарілочки запашну гарячу картошку, приправлену м’ясом. Не кашу, як багато хто стереотипно сприйняв вмістиме екс-армійської польової кухні. А саме – картошки, та ще й із солоненьким огірочком. Дітей, та й дорослі не відмовлялися, за рахунок спонсорів пригощали ще й морозивом.
- Так, я дуже хвилювалася, - каже пані Наталя Карпенко. – Але, здається, все пройшло успішно. Найголовніше – погода сприяла. Я вдячна директору ДЮСШ Руслану Мишку за ідею провести таке свято, і провести його у нас. Вдячна всім, хто долучився до організації. В тім числі й нашим приватним підприємцям, кожен з яких зробив свій вагомий внесок, аби все задумане вдалося. Нас це надихає. Думаю, далі буде.