Додаткові кошти на ремонт доріг, на вуличне освітлення, розвиток футболу і багато чого іншого…

Відбулася 9-а сесія Великодимерської селищної ради 8-го скликання. Прибули і брали участь в ухваленні рішень 19 депутатів. Головували селищний голова Анатолій Бочкарьов та секретар ради Антоніна Сидоренко

Сесія історична. Власне, кожна з них носить такий статус. Чому? Не варто забувати, що після жовтневих виборів 2020 року та приєднання нових населених пунктів до громади йдеться про її фактичне становлення у новому форматі.

Розпочинається робота над новою Стратегією

Саме з цим і пов’язане питання, котре не входило в порядок денний, але має таке ж важливе значення як й інші. Радник селищного голови з місцевого економічного розвитку Валерій Кокоть провів коротку презентацію роботи над новою стратегію розвитку Великодимерської громади.

Власне, Стратегія вже була, була схвалена. Але прийшли нові часи. Тобто, громада зросла, збільшилася кількісно, і це потребує розробки та ухвалення нового стратегічного документу.

Валерій Кокоть відзначив, що вже існуючий документ відкриває можливості претендувати на кошти державного Фонду регіонального розвитку, а входження Великодимерської громади в Асоціацію «Мери за економічне зростання» розкриває ще потужніші горизонти – мати реальний шанс скористатися коштами європейських структур. Зокрема, брати участь у вже оголошеному європейському конкурсі. Цей конкурс підтримуватиме реалізацію проектів вартістю до 1 млн. євро. Але потрібні проекти, реальні і якісно підготовлені. Їх чи його на конкурс треба подати до 4 квітня.

Але ще раз наголосимо – відбулася не презентація самої Стратегії, а початку її роботи, та наголошення на принципах, на яких здійснюватиметься її підготовка. Насамперед, вона має проходити максимально відкрито та з максимальним залученням населення громади. Для цього проводитиметься опитування мешканців, залучатиметься всі, хто має інтерес до цього та небайдужість, як і по якому шляху розвиватиметься громада. Особливо це стосується бізнесових структур.

Безпосередня ж робота стартуватиме з елементарних процедурних питань – видання селищним головою відповідного розпорядження, створення робочої групи.

Хто що мав і скільки витрачав

… Порядок денний 9-сеії був рекордно багатим на питання. Для розгляду було внесено 64 пункти. З них майже 30 питань стосувалися земельної сфери. Як то – затвердження проектів землеустрою, надання дозволів на розробку технічної документації тощо.

Не дивлячись на те, що сільські ради вже перестали існувати, але процедурно сесія селищної ради повинна була затвердити звіти про виконання бюджетів сільських рад за минулий рік населених пунктів, що влилися в громаду вже на другому етапі. Тут цікава циферія. Для розуміння та певного аналізу.

Отже, перша цифра – то доходи сільської ради, друга цифра – витрати.

Богданівка: 19 млн. 453 тисяч - 19 млн.777 тисяч;

Гоголів: 17 млн. 400 тисяч - понад 16 млн.200 тисяч;

Кулажинці: 1 млн.255 тисяч – 1 млн.352 тисячі;

Плоске: 1 млн.939 тисяч – 1 млн.457 тисяч;

Русанів: 3 млн.197 тисяч – 3 млн.520 тисяч;

Світильня: 2 млн.283 тисяч – 2 млн.341 тисяча.

Додаткові кошти на…

На сесії або затверджувалися програми, або у вже існуючі вносилися зміни, якими депутати виділили додаткові кошти на різні сфери.

На капітальний ремонт доріг:

у Русанові, перетин вулиць Київська, Гайова та Хамбіра – 1,5 млн. грн;

у Світильні, вул. Набережна – 3 млн;

у Гоголеві, вул. Садова – 1 млн. 700 тисяч.

Додатково до раніше виділеного 1 мільйона на утримання вуличної мережі освітлення направили ще 400 тисяч.

35 тисяч та 30 тисяч відповідно передбачено на виготовлення проектної документації будівництва багатофункціонального спортмайданчика та спорудження тенісного корту на стадіоні у Великій Димерці по вулиці Парковій.

До речі, стосовно цього стадіону, то внесена ще одна правка. Так, замість спорудження адмінприміщення цього року будуть робитися трибуни для глядачів. Адмінприміщення відкладається на трохи згодом.

Депутати виділили до кінця нинішнього року 285 тисяч гривень на становлення комунального підприємства «Футбольний клуб «Колос», котрий має опікуватися розвитком цього виду спорту у громаді. І головний наголос має робитися на дитячо-юнацькому футболі та вибудові футбольної вертикалі.

Сесія позитивно проголосувала за затвердження Програми «Висвітлення діяльності Великодимерської селищної ради та її виконавчих органів у засобах масової інформації у 2021-2023 роках». Перша сума, виділена на ці потреби, складає 49 тисяч гривень...

P. S. Про решту цікавих рішень, зокрема про створення Служби у справах сім’ї та дітей, - вже наступного разу.

Актуальні новини
""
12.05.2021 14:15
Як Поповича "закатали" в асфальт
Настрій у мешканців вулиці Поповича у Великій Димерці сьогодні як ніколи піднесений. Місцевий житель, 75-річний Григорій Гришко, вийшов зі свого двору і піднятими вгору великими пальцями…
12.05.2021 12:14
О.Слобожан: Громади підтримують позицію щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей
11 травня у Верховній Раді України відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Мета…
""
10.05.2021 11:13
Чотириденний збір у Конча-Заспі
Чотири дні, з 6 по 9 травня включно, на Олімпійській базі в Кончі-Заспі тривав навчально-тренувальний збір Броварської міської Федерації кіокушинкай карате, до якого входить і відділення з цього виду…
""
10.05.2021 09:36
Буде у громаді дитячо-спортивне свято
Керівництво комунального закладу «ДЮСШ Великодимерської селищної ради» ініціює проведення у громаді до Міжнародного дня захисту дітей дитячо-спортивного свята. …