До 300 тисяч тонн в рік перероблятиме нова сміттєсортувальна станція

На землях Великодимерської територіальної громади будується сміттєсортувальна станція потужністю до 300 тисяч тонн на рік.

Вона споруджується на території поблизу сміттєвого полігону «Десна-2». Це землі вже колишньої Богданівської сільської ради. Власне, саме сільрада й надавала всі необхідні дозволи для облаштування сортувальної станції.

19 березня відбулося закладання капсули на честь початку будівництва. Хоча це було по суті не закладання, а її вкидання у прориту екскаватором траншею. Вкидання здійснив голова Броварської райдержадміністрації Георгій Біркадзе.

Пізніше, підкреслюючи важливість події, він скаже, що з допомогою сортувальної станції ситуація в районі зі сміттям має значно покращиться, бо нині вона дуже й дуже прикра. Пан Біркадзе констатував при цьому, що місто ця проблема, на жаль, особливо не цікавить. І наголосив, що де б він не був, де б не працював, але буде підтримувати такі починання, підтримуватиме інвесторів. Насамперед тих, хто зареєстрований та платить податки в районі.

Спорудження станції здійснює приватне підприємство «Еко-старт». Тобто, йдеться не про бюджетні вкладення, а саме приватні інвестиції. Комплекс будуватиметься, а точніше вже будується, на площі до 7 га. Тут будуть безпосередньо сортувальні цехи, складські, допоміжні приміщення тощо.

Вартість лише першої черги сортувального комплексу складає близько 3 мільйонів євро. За планом її мають здати в експлуатацію у березні 2022 року. Однак, як стверджує генеральний директор компанії-забудовника Геннадій Каргін, реально, і вони намагатимуться це зробити, щоб перша черга стартувала вже восени цього року.

Це буде дворядна, напівавтоматична сортувальна лінія. І вже восени 21-го вона повинна прийняти перше сміття для сортування.

Загалом же в комплексі будуть кілька ліній. Всього в роботі підприємства будуть зайняті до 60 людей. Тобто, будуть створені ще шість десятків робочих місць. Компанія зареєстрована в Богданівці, тепер, вважай,у Великодимерській громаді.

  • Хочу ще раз наголосити, - сказав Геннадій Каргін. – Мова йде лише про сортування. Не буде ніякої ні переробки, ні спалювання, ні хімічної, ні термохімічної обробки. Ми будемо лише сортувати, і відсортовані фракції відправлятимемо вже підприємствам-переробникам.

На церемонії вкидання капсули Великодимерську громаду представляли заступник селищного голови Микола Губський та директор комунального підприємства «Великодимерське» Микола Драний.

Актуальні новини
""
10.05.2021 11:13
Чотириденний збір у Конча-Заспі
Чотири дні, з 6 по 9 травня включно, на Олімпійській базі в Кончі-Заспі тривав навчально-тренувальний збір Броварської міської Федерації кіокушинкай карате, до якого входить і відділення з цього виду…
""
10.05.2021 09:36
Буде у громаді дитячо-спортивне свято
Керівництво комунального закладу «ДЮСШ Великодимерської селищної ради» ініціює проведення у громаді до Міжнародного дня захисту дітей дитячо-спортивного свята. …
""
08.05.2021 08:04
Не пафос слів, а тиша і пам’ять...
Вшанування полеглих розпочнеться у Великій Димерці 9 травня об 11-й годині… Дні 8-9 травня потребують від нас насамперед тиші і пам’яті. Не пафосу, не сили часто звичних і затертих слів, &nbsp…
""
07.05.2021 16:16
Богданівка, і не тільки: триває ямковий ремонт
Довгоочікуваний, і не тільки богданівськими водіями, ремонт центральної дороги села розпочався 5 травня. Це стосується вулиці Богдана Хмельницького. Вона останнім…