- Ситуація в енергетиці України
Дефіцит потужності знизився, але все ще суттєвий. У вечірній пік генерація може покрити трохи більше ніж ¾ прогнозованого споживання. ПРИЧИНА ДЕФІЦИТУ: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. ОБМЕЖЕННЯ споживання: до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. РЕМОНТНІ РОБОТИ: Вчора ввечері внаслідок артобстрілу знову відключалася лінія електропередачі, яка забезпечує живлення Запорізької атомної електростанції. Лінію оперативно вдалося повернути в роботу. «Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше. Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.
- Потурання російській агресії режимом Лукашенка
З 16 січня в Білорусі тривають льотно-тактичні навчання за участю підрозділів збройних сил Білорусі та Росії. Російсько-білоруські військові навчання – фактор загрози регіональній безпеці, адже під їх прикриттям відбувається зосередження потенціалу для розширення агресії, застосування стратегічної авіації і дронів для ударів по Україні. Режим Лукашенка є співучасником російської агресії, але поки що пасивним. Міра його відповідальності залежатиме від наступних вчинків. Україна ніколи не мала агресивних намірів щодо Білорусі і нічим її не спровокувала. Якщо колись Лукашенко буде заявляти, що “не мав іншого вибору…” – це буде така ж брехня, до якої зараз змушений вдаватися Путін. Командування Сил оборони України уважно відстежує ситуацію в Білорусі з метою прогнозування та оцінки ризиків нового вторгнення з її території.
- Зволікання Німеччини з наданням Україні танків Leopard 2
Тривалий час під різними приводами офіційний Берлін відмовляється розпочати негайну допомогу Україні танками. Україна вдячна Німеччині за всю попередню допомогу для відбиття російської агресії, але наразі цього вже не достатньо. Час зробити наступний рішучий крок. Ми потребуємо сучасних західних танків не колись, а просто зараз. Кожний день зволікання – це нові загиблі та скалічені мирні мешканці. Надання Україні “Леопардів” підтримують Польща, Європарламент і НАТО. Подальші вагання Берліна виглядають дивно і недолуго. Кремль не оцінить німецької “обережності”. Його незмінна мета – руйнування європейської єдності та помста демократичному світу. Сучасна бронетехніка для України наближає мир на справедливих і стабільних умовах. Війна на виснаження лише поглиблює кризу на континенті.
- Трагедія в Броварах
18 січня в житловій забудові Броварів впав вертоліт з міністром МВС Денисом Монастирським, його першим заступником Євгенієм Єніним та державним секретарем МВС Юрієм Лубковичем на борту, які загинули в аварії. Також на місці авіакатастрофи є загиблі і поранені цивільні. СБУ розглядає три основні версії: ○ порушення правил польоту; ○ технічна несправність гелікоптера; ○ умисні дії щодо знищення транспортного засобу. Всі обставини аварії будуть детально розслідуванні – створено спецгрупу. Постраждалим цивільним надається вся необхідна допомога. Керівництво МВС на борту вертольота виконувало свої службові обов’язки: летіло у відрядження в одну з “гарячих точок”. Загибель керівництва МВС – важка втрата, особливо в умовах війни з Росією. Але Міністерство та підпорядковані йому формування не втратять керованості, кадрові рішення будуть ухвалені без зволікань.
- Формула миру від України
Зважаючи на спроби Кремля просувати фейкових “миротворців”, на кшталт Медведчука, доцільно нагадати про мирні ініціативи офіційного Києва Офіційна позиція України – це формула миру, яка складається з 10 кроків. Вона ж є базовою для всіх ймовірних переговорів у майбутньому. Боротьба України – це боротьба за мир: стійкий, справедливий, заснований на верховенстві права. Жодний інший народ не прагне миру настільки сильно як українці. Протилежна концепція “миру за будь-яку ціну” ігнорує не лише реальність геноцидної війни Росії, а й минулий досвід невдалих мирних угод з Москвою. Росія буде вести агресивну війну до тих пір, поки фізично не втратить таку здатність, жодні угоди її в цьому не спинять, а лише відкладають більш криваву війну на майбутнє. Пропозиції Москви - змиритися з незаконними анексіями – ніколи не поставлять крапку в конфлікті, адже межа тимчасової окупації проходить по живому тілу країни і народу України. Цілі Україні у війні є справедливі і вони є досяжні – з підтримкою міжнародної спільноти.
- Невідворотність покарання російських воєнних злочинців
Компетентні органи підтвердили ідентифікацію військової частини, командування та виконавців теракту в Дніпрі 14 січня. Дії екіпажу ТУ-22М3, який атакував ракетою Х-22 житловий будинок у Дніпрі, є воєнним злочином, так само як злочинний наказ командування 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку на вчинення таких дій. Відповідальність за російські воєнні злочини є водночас загальною (держави-терориста) і персональною – безпосередніх виконавців. Російські воєнні злочини більше не будуть анонімними. У сучасному світі неможливо нічого приховати. На відміну від війн у Чечні, Грузії та Сирії, цього разу всі російські воєнні злочинці будуть названі поіменно, а міжнародна спільнота візьме на себе зобов’язання переслідувати їх по всьому світу. Злочини російських льотчиків не мають строку давності та не підпадають під амністію. Правосуддя щодо них буде здійснено щойно настане така можливість.
- Значення зими 2022/23 у російсько-українській війні
Росія зробила ставку на зиму і холод, щоб зруйнувавши ракетами українську енергетику та інфраструктуру, спровокувати гуманітарну кризу та змусити нас до капітуляції. Кремль розраховував, що Європа не впорається без російських енергоресурсів та піде на політичні поступки. Але цього не сталось. Вже минуло більше половини зими, весна близько. Хоча це найважча зима в історії незалежної України, але українці довели, що впораються з цим викликом, а ставка Москви зазнала краху. Зима вкотре продемонструвала дива української солідарності та вивела на нові рівні підтримку України її партнерами. Ця зима довела неміч російської “енергетичної зброї”, а також вчергове засвідчила терористичну природу кремлівського керівництва.
- Очікування України від нового “Рамштайну”
20 січня в Німеччині проходить восьма зустріч Консультативної групи з питань оборони України. Партнери продовжують підтримку України і вона весь час посилюється. На кожній новій зустрічі “Рамштайну” затверджуються все більш вагомі пакети військової допомоги. За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, “Ми знаходимося у вирішальній фазі війни. Тому важливо, щоб ми надали Україні зброю, необхідну для перемоги”. Україна протужно підготувалася до восьмої зустрічі Консультативної групи і очікує на позитивні результати: отримання зброї, щоб вигнати окупантів з нашої території. Бронетехніка - головне питання на порядку денному 8-го “Рамштайну”. Україні потрібні сучасні західні танки, БМП, БТР і бронемашини для контрнаступу. Керівництво України ініціює “танкову коаліцію” держав. що мають на своєму озброєнні танки Leopard: Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Туреччини, Фінляндії, Швеції. Як і раніше залишається актуальним питання посилення системи ППО України сучасними ЗРК, такими як SAMP/T і Patriot.
- Головні новини тижня
ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТЕРКА, МІНІСТЕРКА З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ІРИНА ВЕРЕЩУК ПОБУВАЛА З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ У БУЧАНСЬКОМУ РАЙОНІ
18 січня, Віце-прем’єр-міністерка, Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук відвідала Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Отчий дім». Участь у заході взяв заступник голови Київської ОВА Сергій Білецький та голова Бучанської районної військової адміністрації Данило Мавлянов.
У центрі соціально-психологічної реабілітації зараз мешкають внутрішньо переміщені особи. Мова йде про сім`ї з дітьми й багатодітні родини з Донецької, Луганської та Запорізької областей. Ірина Верещук оглянула умови життя переселенців, зокрема, поцікавилася забезпеченням необхідними речами та послугами. Під час візиту пані Віце-прем’єр-міністерка прокоментувала аспекти виплат допомог для ВПО та їхнє працевлаштування, що є необхідною умовою соціалізації.
Ірина Верещук наголосила на тому, що люди, які наразі перебувають у зоні бойових дій, повинні зголошуватися на виїзд із небезпечних місць в інші регіони України. Зокрема, багато переселенців вже розмістила і продовжує приймати Київщина.
Також під час візиту Ірина Верещук поспілкувалася з дітьми про їхнє життя, навчання, мрії. Наприкінці зустрічі команда Ірини Верещук вручила подарунки — ноутбуки, теплий одяг, пледи, книги та іграшки від Бучанської райдержадміністрації. Крім того від Київської ОВА для дітей передали інтерактивну дошку з проектором.
Нагадуємо, що в жовтні Віце-прем’єр-міністерка уже відвідувала Макарів. Метою поїздки було питання забезпечення внутрішньо переміщених осіб необхідними соціальними послугами та робота органів соціального захисту населення Бучанського району.
«ОБЛАСТЬ ГЕРОЇВ» – ПРОЄКТ, У МЕЖАХ ЯКОГО РОЗПОВІДАЮТЬ ВІДВАЖНІ ІСТОРІЇ ЙОГО ЖИТЕЛІВ
У Київській області триває реалізація проєкту «Область Героїв», у межах якого розповідають відважні історії жителів Київщини.
Серед учасників проєкту – військові, рятувальники, лікарі, волонтери та інші небайдужі жителі області. Це люди з різних районів та територіальних громад регіону.
Наразі у проєкті зібрано близько 30 історій. У них йдеться про бойові дії на території Київщини та її звільнення від окупантів, евакуацію цивільного населення, допомогу жителям Київської області.
Зокрема серед героїв проєкту військові:
- «Камаз» – військовий 114-ої бригади тероборони Київщини. У цивільному житті працював водолазом-рятувальником. 24 лютого долучився до лав ЗСУ. У лютому та березні він спільно з побратимами стояв на захисті рідного селища Баришівка.
- «СКС» – військовий 114-ої бригади тероборони Київщини. 24 лютого чоловік взяв до рук зброю і став на захист рідного дому.
- «Дракон» та «Змій» – військові 114-ої бригади тероборони Київщини. Стали до лав ТрО ЗСУ 24 лютого. Воїни брали участь у бойових діях у Милій, Стоянці та Дмитрівці. «Змій» прицільним вогнем з гранатомета у селі Дмитрівка знищив три БМП та два танки.
- «Папай» – військовий 114-ої бригади тероборони Київщини. Став до лав ЗСУ ще з 20-річного віку. Згодом займався власною справою, але з 24 лютого знову взяв до рук зброю. Брав участь у зупиненні війська ворога в Баришівській територіальній громаді.
- «Чіф» – військовий 114-ої бригади тероборони Київщини. У лютому та березні він стояв на захисті рідного селища Баришівка.
- «Пітбуль» – військовий 114-ої бригади тероборони Київщини. За професією — електрозварювальник. Займався ремонтом автомобілів. Під час початку повномасштабної війни знаходився в Києві на роботі. Із першого дня повернувся до рідного міста Буча та допомагав в обороні міста.
60 ЖИТЕЛІВ КИЇВЩИНИ ОТРИМАЛИ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ ВІД МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ
17 січня 60 жителів Київщини отримали державні нагороди від Міністерства оборони України. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у своєму Telegram.
Загалом з Київської області нагородили:
21 осіб — медалями «За сприяння Збройним Силам України»;
15 осіб — нагрудними знаками «Знак пошани»;
12 осіб — медалями «Золотий тризуб»;
8 осіб — грамотами Міністерства оборони України;
4 осіб — нагрудними знаками «За зразкову службу».
Серед нагороджених — лікарі, водії, підприємці, волонтери, працівники комунальних закладів тощо. Мова йде про мешканців пристоличного регіону, які з початку повномасштабного вторгнення російської федерації тримали цивільний фронт та допомагали військовим.
«Вдячний Міністру оборони Олексію Резнікову, який особисто відзначив наших людей. Не втомлююсь повторювати, що ця війна складається з тисяч героїчних історій звичайних українців. Це неймовірні історії. Неймовірні люди, якими захоплюється увесь світ», — зазначив Олексій Кулеба.
НА КИЇВЩИНІ ПРОВЕЛИ НАВЧАННЯ КУХАРІВ У МЕЖАХ РЕФОРМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
У Київській області впроваджується реформа шкільного харчування. У її межах на базі Центру освіти дорослих Бориспільського професійного ліцею провели практичний семінар-навчання для кухарів, медичних сестер із дієтичного харчування закладів загальної середньої освіти Великодимерської громади.
Його організував Департамент освіти і науки Київської обласної військової адміністрації.
Слухачі отримали теоретичні знання з питань формування нового шкільного меню з урахуванням сучасних вимог, упровадження системи безпечного та якісного харчування.
Тренери з числа педагогічних працівників закладу на практиці ознайомили слухачів із можливостями сучасного технологічного обладнання у приготуванні якісної та смачної їжі.
Нагадаємо, що в Київській області, як і по всій Україні, триває реформування системи шкільного харчування, що розпочалося з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Реформа передбачає закупівлю сучасного обладнання та оновлення їдалень, а також зміни в підходах до організації харчування дітей.
УРЯД ПРИЗНАЧИВ ТИМЧАСОВОГО В.О. МІНІСТРА ВНУТРІШНІХ СПРАВ
18 січня відбулося позачергове засідання Кабінету Міністрів. Ухвалено рішення про призначення Ігоря Клименка заступником Міністра внутрішніх справ — головою Національної поліції України. На нього покладено тимчасове виконання обов’язків Міністра внутрішніх справ. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, після обговорення з Парламентом буде подання на призначення нового керівника відомства.
«Міністерство внутрішніх справ — одна з ключових ланок безпеки нашої країни, а тому задіяні необхідні протоколи, щоб зберегти керованість усіма процесами», — підкреслив Прем’єр-міністр.
Крім того, Уряд доручив у рамках Державної комісії ТЕБ і НС утворити спеціальну робочу групу, яка візьме на контроль розслідування трагедії в Броварах. До складу групи увійдуть в. о. Міністра внутрішніх справ, керівник ДСНС, представники інших міністерств.
«Зараз на місці працюють усі служби, щоб покроково, детально з’ясувати причини падіння гвинтокрила. Висловлюю свої щирі співчуття родинам. Світла пам’ять усім загиблим», — зазначив Денис Шмигаль.
Урядовці хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув у катастрофі.
У КИЇВСЬКІЙ ОВА ПРАЦЮЄ ТЕЛЕФОННА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
У Київській обласній військовій адміністрації продовжує роботу «гаряча лінія» для прийому звернень від жителів регіону. Кол-центр працює з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00.
Прийом заявок здійснюється за номером телефону: (044) 363 07 34.
За цим номером ви можете звернутися за допомогою чи консультацією щодо роботи структурних підрозділів ОВА, реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію чи випадок на території області.
Увага! Дзвінки з українських мобільних номерів здійснюються відповідно до тарифу оператора.
Так, за минулий тиждень, з 9 до 15 січня, на «гарячу лінію» Київської обласної військової адміністрації надійшло 348 телефонних дзвінків. Усі запити, що надійшли до контактного центру КОВА, передані для опрацювання до відповідних структур.
НА КИЇВЩИНІ ПРАЦЮЄ 14 «КЛАСІВ БЕЗПЕКИ», ТРИ НОВИХ ВІДКРИЛИСЯ У БРОВАРСЬКІЙ ГРОМАДІ
У Броварській територіальній громаді у січні 2023 року відкрили три нові «Класи безпеки». Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у своєму Facebook.
Класи відкрили у Броварському ліцеї №5, Броварському ліцеї №7, Требухівському ліцеї.
«Тут діти вивчатимуть правила пожежної та мінної безпеки, цивільного захисту. Важливо, що малечі розповідатимуть про порядок дій під час повітряної тривоги та в разі обстрілів», — зазначив голова КОВА.
Ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій відбуваються за участі учнів, педагогів, працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, поліції та інших.
Класи оснащені необхідними матеріалами та технікою, зокрема комп’ютерами, проєкторами та інтерактивними дошками. Також у них є різні стенди з безпеки.
«Раніше такі класи відкрили у Васильківському академічному ліцеї «Престиж» та Немішаєвському ліцеї №2. Загалом на Київщині функціонує вже 14 «Класів безпеки», ще 28 — на стадії створення. Цьогоріч плануємо відкрити такі кабінети в більшості закладів освіти області. Найважливіше сьогодні — убезпечити наших дітей від небезпек і загроз та створити для них світле майбутнє. Для цього працюємо, кожен на своєму фронті», — додав Олексій Кулеба.
ЗА ТИЖДЕНЬ НА КИЇВЩИНІ МАЙЖЕ 2 400 ЛЮДЕЙ ВАКЦИНУВАЛИСЯ ВІД COVID-19
Попри війну, пандемія COVID-19 триває, тому аби вберегти себе від впливу вірусу, медики рекомендують зробити щеплення.
Так, за минулий тиждень, з 9 до 15 січня, у Київській області 2 384 людини вакцинувалися від COVID-19. Це на 642 особи більше, ніж за попередній тиждень. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської обласної військової адміністрації.
Найбільше щепилися першою бустерною дозою – 1 477 людей. Другу бустерну дозу отримали 449 осіб, першу дозу вакцини – 256, другу дозу – 202.
Від початку вакцинальної кампанії в Київській області здійснено 1 892 325 щеплень.
У регіоні наразі працює 24 центри вакцинації, 182 пункти щеплень та 19 мобільних бригад. Для того, щоб отримати щеплення, необхідно звернутися по скерування до сімейного лікаря. Адреси та контакти пунктів і центрів за посиланням або за номером 0 800 60 20 19.
Зазначимо, з 9 до 15 січня в регіоні зареєстровано 104 випадки захворювання на COVID-19. У лікарнях перебуває 120 хворих із підтвердженим діагнозом або з підозрою на COVID-19.
ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: У ШКОЛАХ І САДКАХ КИЇВЩИНИ ОБЛАШТУВАЛИ 1085 УКРИТТІВ
Станом на січень у Київській області в закладах освіти облаштували 1085 укриттів. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у своєму Telegram.
«Відзначу, що станом на січень в області облаштували 1085 укриттів у школах і садках. На цьому результаті не зупиняємося. Хоч робота з облаштування укриттів кропітка та потребує часу, але того варта. Наші діти навчаються в безпечних умовах. Отримують освіту та розвиваються, а це у свою чергу – запорука міцного та світлого майбутнього всієї країни», – написав голова адміністрації.
Окрім цього, він розповів, що у Васильківській громаді облаштували укриття ще в чотирьох закладах освіти. Капітальні ремонти підвальних приміщень зробили в садках «Журавлик», «Сонечко», «Ластівка» та Васильківському ліцеї №6. Їх оснащили всім необхідним.
Також раніше в селі Безп’ятне цієї ж громади завершили ремонт укриття садка «Чорнобривчик». Це дало змогу не тільки відновити роботу закладу, але й вивести на змішаний формат навчання Застугнянську гімназію, що розташована в сусідньому селищі. Укриття садка розраховане на 75 дошкільнят і 75 учнів гімназії.
ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: ВАЖЛИВО, ЩОБ ВИМУШЕНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ВЧАСНО ОТРИМУВАЛИ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ
Голова Київської ОВА Олексій Кулеба провів робочу зустріч із колективом Бучанського управління соцзахисту.
Під час активних бойових дій на Київщині окупанти знищили будівлю Управління соцзахисту. Через пожежу, що сталася після обстрілів, згоріли всі документи та архіви. За дорученням Київської обладміністрації було створено комісію по відновленню роботи управління, першочерговим завданням якої було забезпечення повноцінних робочих місць та надання матеріально-технічної бази працівникам.
«Попри те, що заклад Управління був знищений російськими окупантами під час бойових дій, сьогодні співробітники працюють у комфортних умовах, мають повноцінні робочі місця та продовжують налагоджувати процес нарахування та надходження виплат. Вдячний колективу за їхню цілодобову роботу», – зазначив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.
На сьогодні в Управлінні працює 50 осіб, які відновлюють знищені документи. Також на обліку Управління соцзахисту Бучанської РВА перебуває більше 50 тис. осіб, які отримують соціальну підтримку.
«Разом із співробітниками напрацювали дорожню карту як налагодити своєчасне та якісне опрацювання заяв переселенців. Важливо, щоб кожна людина вчасно отримувала грошову допомогу. Жодні технічні причини не мають цьому перешкоджати. Тому особисто контролюю, щоб якнайшвидше забезпечити внутрішньо переміщених осіб необхідними соцпослугами», – наголосив голова Київської обласної військової адміністрації.
- Корисна інформація для розповсюдження серед населення
ЯК ВІДНОВИТИ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ – МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ
Якщо пенсіонер втратив або пошкодив пенсійне посвідчення, він може отримати нове. Для цього достатньо подати заяву на виготовлення нового документа. Це можна зробити кількома способами. Роз’яснює Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
1. Звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України. При особистому зверненні необхідно заповнити відповідну заяву, пред’явити паспорт і додати фото.
2. Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Після реєстрації заява на виготовлення пенсійного посвідчення буде доступна у розділі «Щодо пенсійного забезпечення».
3. За допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд». Після встановлення додатка потрібно обрати вкладення «До ПФУ», розділ «Комунікації до ПФУ» та натиснути «Заява на виготовлення пенсійного посвідчення». Завантажити додаток можна тут для Android і за цим посиланням для IOS.
Забрати виготовлене пенсійне посвідчення заявник може у тому сервісному центрі фонду, який він вказав під час заповнення заяви.
Увага! Електронне відображення пенсійного посвідчення у мобільному застосунку «Дія» має таку ж юридичну силу, як і традиційне пенсійне посвідчення, а отже може стати альтернативою паперовому.
МОЗ: ЧОМУ ОДНІ ВАКЦИНИ ВВОДЯТЬСЯ ВНУТРІШНЬОМ’ЯЗОВО, А ІНШІ – ПІДШКІРНО
Кожна вакцина має свій спосіб введення. Їх колють внутрішньом’язово в плече чи стегно, підшкірно – в шар жиру під шкірою, внутрішньошкірно — безпосередньо в шар шкіри, крапають у рот.
Спосіб введення вакцин залежить від їхнього складу та призначення.
Живі вірусні вакцини можна вводити як підшкірно, так і внутрішньом’язово. Це обумовлено тим, що імунна система людини здатна розпізнати живі частки вірусу навіть у разі неглибокого введення у шкіру. До живих вакцин належать щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи,
Неживі вакцини та анатоксини вводять лише внутрішньом’язово. Вони містять вбитий вірус, тому їх потрібно вводити глибоко, щоб імунна система розпізнала його і сформувала імунну відповідь. Якщо неживу вакцину ввести підшкірно у жировий шар, то організм просто не відреагує на неї, а таке щеплення вважатиметься недійсним.
До неживих вакцин належать вакцини проти дифтерії, правця, кашлюка, Хіб-інфекції, гепатиту B, інактивована вакцина проти поліомієліту.
Живі бактеріальні вакцини, до яких належить вакцина проти туберкульозу БЦЖ, вводяться лише внутрішньошкірно. Підшкірне чи внутрішньом’язове введення вакцини БЦЖ може призвести до ускладнень.
Деякі вакцини, як-от оральна поліомієлітна вакцина, вакцина від ротавірусу, крапають у рот для того, щоб сформувати місцевий імунітет у кишківнику.
Зараз розробляються вакцини у формі спреїв, які можна забризкувати в рот чи ніс.
Незалежно від способу введення, вакцини захищають нас від небезпечних хвороб та рятують мільйони життів.
МОЗ РОЗ’ЯСНЮЄ ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 ДІТЕЙ 5-11 РОКІВ
Вакцина від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років вже доступна для використання в Україні. Надважливо зробити щеплення дітям з хронічними хворобами, адже саме вони мають вищий ризик тяжкого перебігу хвороби.
Корисна інформація:
В Україні використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.
Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 21 день.
Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку. !Під час запису обов’язково уточнюйте наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років!
З собою потрібно мати Свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.
Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини.
Якщо температура тіла вище 38ºC – відкладіть щеплення. А от незначні інфекції, наприклад застуда або невисока температура, не є протипоказанням до вакцинації.
Більше про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 читайте на сайті МОЗ.
УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ЗА КОРДОНОМ
Українці, які через війну опинилися в країнах Європи, можуть отримати фахову психологічну допомогу на спеціалізованих гарячих лініях Міжнародної організації з міграції. Про це повідомили на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Мінреінтеграції підготувало перелік контактів у деяких європейських країнах:
1) Чехія: +420 800 050 770,
2) Польща: +48 800 088 091,
3) Велика Британія: +44 808 164 8668.
Отримати психологічну допомогу можна щоденно з 10:00 до 20:00.
Нагадаємо, внутрішні переселенці в Україні можуть звернутися на гарячу лінію безоплатної психологічної допомоги за номером: 0 800 100 102, яка працює кожного дня з 10:00 до 20:00.
СЕРІЯ БЕЗОПЛАТНИХ ОНЛАЙН-ТРЕНІНГІВ: «ЦИФРОВІ НАВИЧКИ МОЛОДІ: ПРАКТИКУЄМО МЕДІАКОНТЕНТ»
1 лютого стартує 6-тижнева серія безоплатних онлайн-тренінгів «Цифрові навички молоді: практикуємо медіаконтент». Це нове навчання для молоді разом із Google Україна, щоб прокачати цифрові навички.
Якщо ви цікавитесь створенням креативів, контенту для соціальних мереж та відео, і хочете поглибити ці знання – цей курс саме для вас.
Тренінги відбудуться з 1 лютого по 13 березня в дистанційному форматі.
За умови успішного виконання більше як 80% запропонованих завдань і складання підсумкового тесту учасники отримають сертифікати підвищення кваліфікації на 60 годин (2 кредити ECTS).
Курс стане в нагоді молоді, працівникам молодіжних центрів та просторів, а також молодіжним працівникам і працівницям. Тож діліться цією корисною можливістю з молоддю вашої громади!
XII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ» – 2023
Щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. У межах його відзначення Державна служба України з питань праці спільно з ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» проводять ХІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2023. Адже дуже важливо, щоб діти мали змогу займатися творчістю.
Захід проходить у два етапи. На першому етапі, що триває з грудня по лютий, територіальні органи Держпраці проводять відбіркові тури в областях.
Другий, фінальний етап, організовує ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» за участі Держпраці України з березня по квітень.
Учасниками є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів у трьох вікових групах:
перша група – віком від 6 до 10 років;
друга група – віком від 11 до 14 років;
третя група – віком від 15 до 18 років.
Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.
Роботи мають висвітлювати тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості; сільському, лісовому та ліфтовому господарствах; медичній сфері; будівництві; на транспорті тощо.
На переможців чекають Дипломи, відзнаки, а також чудові призи та цінні подарунки.
Детальніше з Положенням про проведення конкурсу можна ознайомитися за посиланням.
Онлайн-альбом дитячих малюнків за результатами конкурсу 2022 року тут.
- Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
Рішення Уряду. Внесено зміни до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Передбачено можливість подання особами, зазначеними у статтях 6 - 10-1, 16-1 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, учасниками війни, сім’ями загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників і Захисниць України, постраждалими учасниками Революції Гідності), органам Пенсійного фонду України електронного посвідчення ветерана без предʼявлення оригіналів посвідчень у паперовій формі для внесення інформації про них до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, і можливості отримання даних електронного посвідчення ветерана та відомостей, зазначених в інших документах, шляхом інформаційної взаємодії з відповідними державними органами.
Внесено зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку. Дозволено пересилання в міжнародних реєстрованих поштових відправленнях паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а також у період дії воєнного стану або на період, що закінчується в останнє число місяця, у якому завершується дія карантину, встановленого на території України КМУ, паспортів громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну.
Внесено зміни до постанови КМУ від 08.09.2016 N 606 «Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів». Затверджено Положення про систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, яким визначаються загальні засади функціонування системи Трембіта, її функції та принципи роботи, субʼєктний склад, держатель і адміністратор системи Трембіта та їхні повноваження, а також учасники системи Трембіта, оператори та субʼєкти інформаційної взаємодії та їхні повноваження. Також затверджено Порядок підключення до системи електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів та Порядок електронної (технічної та інформаційної) взаємодії.
Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України:Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» (реєстр. № 8371). Законопроект спрямований на забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів. Проектом Закону передбачено внесення змін до ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», якими: унеможливлюється діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України.