Дуже шкода, але відповідь "ТАК" не є такою вже й очевидною.
Які ж це переваги?
За оцінками найновіших досліджень роздільний збір та ефективне перероблення органіки можуть зменшити викиди метану з полігонів на 62%.
Подумайте тільки: майже на дві третини. Уявіть, як це спростило б боротьбу зі зміною клімату. До того з органічних відходів в процесі компостування отримується екологічне добриво, яке може значно поліпшити якість ґрунтів.
Але це в теорії, скажуть скептики, тож продовжимо.
Відокремлення органіки від інших твердих побутових відходів, лишає їх чистими і у більшій мірі придатними до переробки. Тобто, в такому випадку майже все можна буде використати повторно в якості сировини. Значить, ще й зменшиться кількість сміття і це дасть подвійну економічну вигоду громадам.
А чи є соціальна складова в процесі відокремлення органіки? Як відомо, спільна справа об'єднує. І громадські компостні майданчики допомагають об’єднати громаду, сприяють більшій соціальній згуртованості та єдності на місцях.
Ось і маємо рух одразу в трьох важливих напрямках для кожної громади: покращення довкілля, можливість заощадити, соціальну згуртованість. І це просто відокремлюючи органічні відходи у своєму побуті. Потужний стимул для початку роздільного збору органічних відходів, чи так?
Тому слідкуйте за проєктом «Кращі практики управління біовідходами в малих громадах України».
#ForkToFarm #MethaneMatters #BiowasteUkraine #EcofriendlyБутиМодно