Аграрії Київщини – другі за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць

02.06.2023
11:31

Аграрії Київської області – на другому місці за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Та перші серед інших регіонів України за загальною площею заявників під закладання садів і теплиць відповідно до Постанови Кабміну від 21.06.2022 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу». Про це зазначила під час брифінгу 25 травня начальниця управління агропромислового розвитку КОВА Ліна Щуревич.

«Аграрії Київщини активно використовують два види грантів: на створення та розвиток садів, а також закладання теплиць. На сьогодні вже 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів та погоджено суму близько 58 млн грн. Щодо теплиць, то по двох підприємствах погоджено заявки на 9 млн грн», – повідомила Ліна Щуревич.

Вона зауважила, що загальна площа заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур, висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.

Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти – частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю.

Крім того, Ліна Щуревич нагадала, що на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів «Дієвий аграрій – успішна громада». У 2023 році з обласного бюджету передбачено надання підтримки сільському населенню, зокрема внутрішньо переміщеним особам.

«За програмою передбачено два напрямки підтримки. Перша – часткова компенсація фізичним особам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету. Друга – надання дотацій фізичним особам за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку продуктивності на територіях, де велися активні бойові дії. На даний напрямок виділено 3 млн грн», – зазначила начальниця управління агропромислового розвитку КОВА.

Вона розповіла, що на даному етапі реалізації програми проводиться організаційна робота щодо визначення уповноваженого банку, та відбір субʼєктів племінної справи з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м’ясних порід, з яких найпотужнішими є три підприємства, що мають статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи.

Поділитися:

Актуальні новини
03.07.2025 15:10
Великий крок до екосвідомості: представники Великодимерської селищної ради взяли участь у навчальному турі з управління біовідходами
З 23 по 26 червня 2025 року працівники Великодимерської селищної ради взяли участь у навчальному турі «Кращі практики управління біовідходами», організованому Zero Waste Alliance Ukraine (ZWAU)…
02.07.2025 16:22
Подяки призерам та наставникам урочисто вручив виконуючий обов’язки голови Броварської районної державної адміністрації Юрій Оніщенко
У Великодимерській громаді відзначили учнів-призерів обласного етапу всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги", а також вчителів фізичної культури, членів журі та…
02.07.2025 12:47
Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад 28° С
У зв’язку з підвищенням температури повітря вводяться тимчасові обмеження руху для великовагового транспорту вагою понад 24 т і навантаженням на вісь понад 7 т. Для збереження дорожнього…
01.07.2025 13:22
Успішна електронна петиція: зібрано необхідну кількість голосів підтримки
Електронна петиція, подана Богданович Надією Вікторівною 27 червня 2025 року, успішно набрала необхідну кількість голосів на підтримку в установлені строки. Тема петиції: "Щодо необхідності…