Аграрії Київщини – другі за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць

Аграрії Київської області – на другому місці за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Та перші серед інших регіонів України за загальною площею заявників під закладання садів і теплиць відповідно до Постанови Кабміну від 21.06.2022 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу». Про це зазначила під час брифінгу 25 травня начальниця управління агропромислового розвитку КОВА Ліна Щуревич.

«Аграрії Київщини активно використовують два види грантів: на створення та розвиток садів, а також закладання теплиць. На сьогодні вже 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів та погоджено суму близько 58 млн грн. Щодо теплиць, то по двох підприємствах погоджено заявки на 9 млн грн», – повідомила Ліна Щуревич.

Вона зауважила, що загальна площа заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур, висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.

Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти – частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю.

Крім того, Ліна Щуревич нагадала, що на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів «Дієвий аграрій – успішна громада». У 2023 році з обласного бюджету передбачено надання підтримки сільському населенню, зокрема внутрішньо переміщеним особам.

«За програмою передбачено два напрямки підтримки. Перша – часткова компенсація фізичним особам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету. Друга – надання дотацій фізичним особам за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку продуктивності на територіях, де велися активні бойові дії. На даний напрямок виділено 3 млн грн», – зазначила начальниця управління агропромислового розвитку КОВА.

Вона розповіла, що на даному етапі реалізації програми проводиться організаційна робота щодо визначення уповноваженого банку, та відбір субʼєктів племінної справи з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м’ясних порід, з яких найпотужнішими є три підприємства, що мають статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи.

Поділитися:
Актуальні новини
26.04.2024 14:55
До 38-х  роковин Чорнобильської трагедії
Сьогодні у громаді вшановують подвиг, самовідданість і професіоналізм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, медиків, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії…
26.04.2024 10:44
Кубок імені Михайла Юхти повертається
Михайло Юхта - людина котра на протязі багатьох років опікувалася футболом у Великій Димерці, працюючи інструктором з фізкультури. Кубок з 2009-2019 проводила Броварська районна…
25.04.2024 14:32
Роздача насіння овочевих культур  внутрішньо-переміщеним особам
24 та 25 квітня у Світильнянському та Бобрицькому старостинських округах було роздано насіння овочевих культур внутрішньо-переміщеним особам, багатодітним сім’ям та ін. Допомогу…
24.04.2024 16:41
Моніторинг якості початкової освіти у Русанівській гімназії
Зовнішній моніторинг якості початкової освіти у Русанівській гімназії 24 квітня учні 4 класу Русанівської гімназії взяли участь в основному етапі третього циклу загальнодержавного…