Україною впевнено крокує грип, коронавірус та всі інші ГРВІ!!!!
Особливість цього епідсезону в тому, що набагато частіше трапляються повторні випадки захворювання на грип. Так, перехворівши в січні, багато родин громади вже через 1-2 тижні вдруге стикаються з грипом.
Чому так відбувається?
Справа в тому, що в кожен епідсезон циркулює 3-4 різних штами вірусу грипу - по декілька штамів типу А та типу В. Перехресного імунітету між ними майже нема. Тому зустрівшися в січні з грипом В, в лютому може підкосити грип типу А.
⚠️Ознаки грипу:
🔸раптове підвищення температури понад 38,
🔸головний біль,
🔸м'язевий біль,
🔸часто пекучий біль в горлі,
🔸сухий кашель.
Початок хвороби на стільки раптовий, що часто людина може вказати точний час.
У випадку появи симптомів грипу доцільно робити швидкий тест на грип. Ви можете зробити його самостійно вдома та проконсультуватися з вашим лікарем засобами зв'язку щодо подальших дій. Або придбати тест та прийти в амбулаторію для його проведення.
❓Чому треба робити тестування? Саме від грипу існують противірусні ліки. В Україні - це озельтамівір. Початок лікування в перші 48 годин скорочує перебіг хвороби і, що більш важливо, захищає від ускладнень.
Та навіть якщо вам не пощастило, і "золотий час" для озельтамівіру упущено, ваш позитивний тест - сигнал початку профілактичного лікування для ваших близьких.
❓Що робити аби уникнути хвороби?
✅Вакцинуватися від грипу! Навіть зараз варто це зробити, адже грип з нами до квітня, як мінімум. Навіть, якщо ви вже перехворіли. Бо дивись вище - повторні випадки трапляються часто.
✅Мити руки часто. Уникати дотиків до обличчя, особливо рота, носа та очей, немитими руками.
✅При перших проявах застуди чи грипу залишатися вдома - виробничі подвиги в цьому випадку можуть обернутися бідою як вам, так і вашому оточенню.
Будьте здорові!