Вшанували пам’ять Героїв Крутів

29 січня у с.Літки Броварського району  біля Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крутів» відбулися районні урочисті заходи з нагоди 102-ї річниці бою під Крутами.

Нагадаємо: 29-го січня 1918-го року біля залізничної станції Крути, що  за 130 кілометрів від Києва, студенти та гімназисти вступили в бій із військами, які намагалися окупувати Україну. Було захоплено в полон, а потім розстріляно 27 юнаків, які ціною власного життя призупинили наступ ворога. Ці дні стали вирішальними для української дипломатії, яка домоглася визнання незалежної України.

Тому відзначення подвигу студентів далекого січневого дня 1918-го року є досить важливою віхою української державності, сприяє утвердженню високої політичної культури в суспільстві, вихованню в молоді патріотизму, що досить актуально і сьогодні, та поваги до історичного минулого українського народу.

В урочистих заходах взяли участь й учні Бобрицького НВО разом із директором О.Гарачуком  та інші представники Великодимерської об’єднаної територіальної громади на чолі із заступниками селищного голови  М. Губським та О.Куценком. Разом  із присутніми вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв бою під Крутами, поклали квіти до підніжжя меморіалу. По завершенню заходу священослужителі відправили панахиду за всіма загиблими героями, які у всі часи боролися і продовжують боротися за незалежність України.

 


Великодимерська селищна рада
Великодимерська селищна рада