Великодимерська ОТГ на першому місці по виконанню бюджету за 9 місяців 2019 рок

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International  визначили рівень фінансової забезпеченості об’єднаних громад. Дане питання залишається одним із головних аспектів щодо визначення їх спроможності забезпечувати виконання тих завдань і функцій, якими вони наділені. Як відомо, спроможність громади вимірюється багатьма чинниками та параметрами, однак фундаментальним компонентом її життєдіяльності є фінансові ресурси. Ефективність виконання місцевими органами влади децентралізованих функцій, серед іншого, залежить від обсягів отримуваних на відповідній території доходів або від суми коштів, що надається центральною владою на виконання делегованих повноважень.

За підсумками січня-вересня 2019 року, експерти проаналізували окремі фінансові показники 806 ОТГ, а саме – провели розрахунки за показниками, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад. Зокрема, це – доходи на душу населення (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ОТГ); рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до суми доходів загального фонду ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету); питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (відсоткова частка видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування у сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету); питома вага заробітної плати у видатках загального фонду (відсоткова частка проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів).

Експерти згрупували 806 ОТГ за критерієм чисельності населення. Великодимерська об’єднана територіальна громада віднесена до  Групи 1 – це ОТГ з чисельністю населення понад 15 тисяч  жителів.

Відтак, за підсумками виконання місцевих бюджетів об’єднаними територіальними громадами за січень-вересень 2019 року, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України,  Великодимерська об’єднана територіальна громада займає перше місце серед ОТГ України  з чисельністю населення понад 15 тисяч жителів.

Детальніше за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/11877


Великодимерська селищна рада
Великодимерська селищна рада