У Великодимерскій об’єднаній територіальній громаді було відзначено День соборності України

У Великодимерскій об’єднаній територіальній громаді було відзначено День соборності України

Україна щороку 22 січня відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Так сталося, що і цього року День Соборності відзначається в надзвичайно важкі для нашої країни часи. Це і бойові дії, що точаться на сході України, і посилена охорона державних кордонів, і відчуття постійної тривоги за наше майбутнє.

Але саме ці трагічні обставини дуже міцно згуртували українців і так об’єднали усіх нас, що сьогодні увесь світ побачив – Україна дійсно є Соборною і неділимою!

Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось рівно 100 років тому – 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Соборність – це символ боротьби за волю, символ порозуміння між людьми, символ надії і віри у майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. І ми вдячні їм за цей патріотичний подвиг. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

У смт Велика Димерка 22 січня 2019 року відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку з нагоди Дня Соборності України.

У церемонії взяли участь селищний голова Анатолій Бочкарьов, перший заступник селищного голови Катерина Прянішнікова, заступник голови Микола Губський, та працівники виконавчого комітету Великодимерської селищної ради.


Великодимерська селищна рада
Великодимерська селищна рада