Ознайомилися з життєдіяльністю громади та обговорили важливі питання

09  вересня на підвідомчій території Великодимерської ОТГ з робочим візитом побували представники Офісу реформ у Київській області та Київського регіонального відділення Асоціації міст на чолі з його керівниками Володимиром Удовиченком та Олександром Дехтярчуком і консультантом з місцевого економічного розвитку Тетяною Ревенко.

 Селищний голова Анатолій Бочкарьов провів для гостей  екскурсійну поїздку по Жердівському,  Шевченківському та Руднянському старостатах. Під час якої ознайомив із результатами реалізованих проектів, які спрямовані на створення комфортних умов проживання жителів сільських населених пунктів, що три роки тому приєдналися до адміністративного центру ОТГ – селища Велика Димерка. Робота в цьому напрямку продовжується згідно плану соціально-економічного та культурного розвитку всієї громади в цілому.

Далі заходи продовжилися в залі засідань  Великодимерської селищної ради, де відбулося розширене засідання Правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України. Яке провів його голова Анатолій Федорук. На початку зібрання селищний голова Великодимерської ОТГ Анатолій Бочкарьов поінформував присутніх, а серед них: члени Правління Київського регіонального відділення АМУ, представники Всеукраїнської громадської організації «Клуб мерів» та Офісу реформ у Київській області, про стан соціально-економічного розвитку громади в умовах децентралізації.

На початку – всі разом підтримали пропозицію Гаррі Гаральдовича Мартіна щодо продовження співпраці з Польщею, зокрема, що стосується Селезького воєводства.

Відповідно до затвердженого порядку денного, Анатолій Федорук поінформував про результати засідання Правління Асоціації міст України, яке відбулося наприкінці серпня. Зокрема, зупинився на актуальних проблемах бюджетного процесу 2020 року та  можливих загрозах в проекті Державного бюджету 2021 року, який може містити обмеження фінансової спроможності бюджетів територіальних громад через відсутність розподілу бюджетів між районами та громадами.

Про щоденні робочі моменти діяльності органів місцевого самоврядування Київської області в рамках роботи виконавчої дирекції Асоціації міст України говорив виконавчий директор Київського регіонального відділення Олександр Дехтярчук.

Керівник офісу реформ Володимир Удовиченко доповів про стан проведення децентралізаційної реформи в Київській області.

В ході зібрання його учасники  ознайомилися з інформаційними матеріалами підготовленими Аналітичним центром АМУ. Зокрема, в них порушувалися питання щодо розпорядження землями комунальної власності; про можливі втрати місцевих бюджетів у разі звільнення АТ «Укрзалізниця» від сплати земельного податку; про ініціативи Мінсоцполітики з розподілу повноважень призначення і виплати окремих видів державних допомог між органами місцевого самоврядування базового рівня та органами державної влади та ін.

Також під час засідання обговорили стан суспільно-політичної ситуації Київщини,  непра-вомірних дій право-охоронних органів щодо діяльності очільників органів місцевого самовря-дування напередодні місцевих виборів. Зупинилися й на питаннях, що стосуються виборчого процесу та інші.


Великодимерська селищна рада
Великодимерська селищна рада