Ознайомились із Планом дій сталого енергетичного розвитку та клімату

16 грудня президент Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» Руслан Щербаков провів презентаційну зустріч з представниками Великодимерської громади на чолі із селищним головою Анатолієм Бочкарьовим. Темою розмови стало обговорення та розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Великодимерської ОТГ.

Знайомлячи з роботою даного фонду, Руслан Анатолійович  у вступному слові зазначив, що зміни в суспільному житті, нові можливості і виклики надихають громади на розвиток, ефективно використовуючи їх потенціал, в тому числі в рамках Європейської Ініціативи «Угода мерів». Одним із головних завдань, які ставлять перед собою підписанти є скорочення викидів СО2 щонайменше на 30 %  відносно базового року. Він також  поінформував про те, що головною метою Фонду є відпрацювання дієвої структури допомоги малим містам, селищам та об’єднаним територіальним громадам у плануванні, втіленні проектів власної модернізації енергетичного та фінансового менеджменту, енергозбереження, сталого розвитку, економії власних ресурсів тощо.

Що стосується розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Великодимерської ОТГ, то йдеться про започаткування системного підходу до управління енергетичними ресурсами громади, націленого на сталий енергетичний розвиток. Так представниками фонду проведена оцінка стану справ Великодимерської селищної ради щодо впровадження та моніторингу можливості виконання вищезгаданого Плану дій, ефективності роботи системи енергетичного менеджменту. Надані пропозиції щодо удосконалення системи енергетичного менеджменту, залучення представників громадянського суспільства і професійних експертів. Також у контексті запропонованих заходів та фінансових ресурсів необхідних на їх реалізацію розглянуто можливості бюджету Великодимерської громади щодо фінансування (співфінансування) заходів, спрямованих на скорочення викидів СО2.  Визначено, що основними джерелами фінансування енергоефективних проектів необхідно розглядати кредитні, грантові кошти та інші, не заборонені чинним законодавством джерела фінансування, кошти міського бюджету, здебільшого, краще використовувати для фінансування м’яких заходів і співфінансування заходів енергозбереження.

У ході проведення зустрічі представники Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» надали відповіді на питання щодо практичних заходів з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Великодимерської ОТГ. Щонайперше, дане питання слід винести на розгляд сесії та прийняти відповідне рішення. Далі впроваджувати заходи визначені Планом.


Великодимерська селищна рада
Великодимерська селищна рада