На контролі – імунізація!

23 липня селищний голова Анатолій Бочкарьов провів нараду за участю старост, директорів загальноосвітніх навчальних  та дитячих  дошкільних закладів, а також їх медичних сестер щодо проведення імунопрофілактики дітей з метою попередження захворювань на кір та інших інфекцій.

Як відомо, окрім загальнооздоровчих заходів, профілактика здійснюється шляхом проведення профілактичних щеплень, які є найбільш ефективним засобом запобігання розвитку інфекційних захворювань. Під час наради заступник директора КНПБРР «Броварський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  Наталія Скебенко звернула увагу присутніх на положення законодавства  згідно якого – відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Адже колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин. Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Перед початком навчального року усі діти мають оновити карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.  У разі безпідставної відмови від щеплень, діти не зможуть відвідувати загальноосвітні навчальні та дитячі дошкільні заклади. Тому всім разом медикам та освітянам потрібно консолідувати всі зусилля задля вирішення даного питання. Проводити належну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг щеплення не лише дітей, а й дорослих серед груп професійного ризику. Адже епідемічна ситуація може погіршуватися через недостатній рівень колективного імунітету.

Під час наради було надано відповіді на питання, які цікавили представників освітньої галузі. Також проаналізовано стан справ щодо проходження вчителями та вихователями профілактичних медичних оглядів; забезпеченості навчально-виховних закладів дезинфікуючими засобами та ін.


Великодимерська селищна рада
Великодимерська селищна рада